dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražská politika

Cvičení záloh poslouží i Praze

Ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá probíhá v těchto dnech poslední z řady vojenských cvičení jednotek Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR Hradba 2016. S jeho účastníky se v areálu kasáren gen. Píky před odjezdem rozloučil také radní hl. m. Prahy Libor Hadrava, který v městské radě odpovídá za oblast bezpečnosti a kriminality. 

„Na vojenské cvičení bylo povoláno 99 příslušníků pěší roty AZ a jsou to lidé, se kterými počítá i Praha v případě potřeby a řešení krizových situací. Proto jsem jim jménem města přišel popřát úspěch a poděkovat za to, že svůj čas věnují službě svým spoluobčanům,“ řekl radní Hadrava.

Cílem cvičení je prověřit připravenost vojáků aktivní zálohy k plnění úkolů při operačním nasazení a k vyčlenění sil a prostředků pro plnění úkolů Policie České republiky. Cvičení také prověří vojáky při střežení objektů důležitých pro obranu státu a při ochraně úseků státních hranic. Dále zahrnuje vševojskovou přípravu, v níž je zahrnuta topografie, střelecká příprava, chemická příprava, zdravotní příprava, taktická příprava a ženijní příprava jednotek. Jednotkám aktivní zálohy budou během cvičení poskytovat součinnost i profesionální útvary AČR. Cvičení potrvá od 14. do 22. dubna 2016. 


Další články
Nahoru