dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Cvičení na střeše Paláce YMCA
Od pondělí 26. září můžete cvičit na střeše Paláce YMCA. Foto: YMCA

Cvičení na střeše Paláce YMCA

Pravidelnou „Fit pauzu pro kancelářské povaleče“ zahajují od pondělí 26. září na střeše Paláce YMCA v ulici Na Poříčí 12. Konat se tu bude až do 10. října každé pondělí od 13:15 hodin, v dalších týdnech pak bude pokračovat v tělocvičně tamějšího Sportcentra. 

Dvacetiminutovou rozcvičku povede  zkušená instruktorka Věra Beroušková. Určena je všem lidem se sedavým zaměstnáním z centra Prahy, kteří si chtějí během polední pauzy protáhnout tělo a setřást tak ze sebe i únavu a stres. Speciální oblečení není nutné, vhodná je jen plochá obuv. Doporučené vstupné je 30 korun. Výtěžek ze cvičení půjde – stejně jako zisk z pronájmů všech kanceláří v Paláci YMCA – na práci s dětmi a mládeží.
 
„Jen v samotném Paláci YMCA máme momentálně téměř 100 pronajatých kanceláří a v nich mnoho lidí, kteří se chtějí aspoň jednou týdně zdravě provětrat – na naši střechu zveme ale i všechny ostatní zájemce z centra Prahy. Kvůli kapacitě plochy prosíme jen o registraci předem,“ říká iniciátorka akce a ředitelka Paláce YMCA Petra Otřísalová.

Podle ní je krátká rozcvička to nejjednodušší, co lze pro svoje zdraví udělat. Střecha, která je jinak pro veřejnost uzavřená, navíc nabízí i překrásný, duši povznášející výhled na Prahu.

Právě propojení péče o tělo, duši a ducha je ostatně i to, oč organizaci YMCA vždy šlo, a co symbolizuje i její znak v podobě červeného rovnostranného trojúhelníku. „Při nepříznivém počasí se cvičení přesune do tělocvičny,“ dodává Petra Otřísalová.

Na střeše budovy se sportovalo už za první republiky: než její plochu z větší části zabrala kotelna, bývalo tu unikátní basketbalové a volejbalové hřiště. Multifunkční Palác YMCA nabízí během roku veřejnosti také další sportovní aktivity: v památkově chráněné budově postavené v roce 1928, stále funguje krytý bazén, je zde posilovna, sauna a mnoho dalších možností zdravého pohybu.

Více o akci, včetně rozpisu témat jednotlivých lekcí Fit pauzy, je na FcB PalácYMCA a www.palacymca.cz

Zájemci o cvičení se mohou předem registrovat na jednatel@palacymca.cz.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru