dnes
Čtvrtek - jasno
28°C
zítra
Pátek - skorojasno
27°C
pozítří
Sobota - zatazeno
29°C
„Čuňasův" syn Jakub Stárek povede ODS v Praze 6 do voleb, na kandidátce je i exstarostka Kousalíková
Jakub Stárek, Bedřich Danda a Jan Dočekal (zprava) při podpisu koaliční smlouvy. Foto: archiv

„Čuňasův" syn Jakub Stárek povede ODS v Praze 6 do voleb, na kandidátce je i exstarostka Kousalíková

Dlouholetý skaut a náruživý běžec, který se v létě stane podruhé otcem, neměl v primárních volbách protikandidáta. Občanští demokraté se pod vedením Jakuba Stárka chtějí zaměřit zejména na problémy v dopravě, investice do škol a zlepšování služeb pro seniory.

Konkrétně bude ODS prosazovat zahloubení Patočkovy ulice nebo vybudování nové spojnice mezi Svatovítskou a Evropskou, které by ulehčilo dopravou přetíženému Vítěznému náměstí.

Podrobný volební program plánuje ODS zveřejnit v průběhu letních prázdnin. Již nyní však dokázala nalézt shodu na prioritách pro Šestku se Svobodnými a Stranou soukromníků, kteří se rozhodli kandidátku ODS podpořit.

Ze sedmého místa na kandidátce se o hlasy voličů bude ucházet šéf šestkových Svobodných Jan Dočekal. Šestnáctkou kandidátky pak je dlouholetý předseda představenstva Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR Bedřich Danda.

Z druhého, respektive třetího místa kandidují zkušení zastupitelé Marie Kubíková a Jiří Lála. Na 15. místě kandiduje bývalá starostka Marie Kousalíková nebo disident, otec Jakuba Stárka a legenda undergroundu František Stárek Čuňas, který kandidátní listinu na 45. místě uzavírá.

Z osmého místa tak kandiduje ředitelka Střední školy elektrotechniky a strojírenství Simona Nesvadbová, jedenáctkou na kandidátce je profesorka Marie Sedmíková z České zemědělské univerzity a z dvanáctého místa kandiduje ředitelka ZŠ Hanspaulka Marie Pojerová.

Celá kandidátní listiny ODS v Praze 6 pro podzimní komunální volby je zde.


Hayato Okamura bude kandidovat do Senátu v Praze 8

Včera v 09:16

Přes různé spekulace zůstává Hayato Okamura kandidátem KDU-ČSL do senátních voleb v Praze 8. „Jdu do toho opravdu naplno, v žádném případě křesťanská demokracie nevyklidí pole autoritářům a nedemokratickým silám,“ sdělil na tiskové konferenci Hayato Okamura.

Voliči v Praze 9 budou opět vybírat 33 zastupitelů ve třech obvodech

26. června 2018 v 16:56

Při podzimních volbách do obecních zastupitelstev budou obyvatelé Prahy 9 opět volit ve třech volebních obvodech. Zastupitelstvo bude mít stejně jako dosud 33 členů. Na dnešním zasedání to schválili zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Starostové a nezávislí v Praze 5 představili své kandidáty do komunálních voleb. Je mezi nimi i režisér Hřebejk

26. června 2018 ve 13:23

Politické hnutí Starostové a nezávislí (STAN) budou v nadcházejících podzimních komunálních volbách poprvé kandidovat v Praze 5. „I přesto, že STAN je pro voliče v Praze 5 nováčkem, jsou mezi námi nejen zkušení komunální politici, ale především silné osobností známé v různých sférách veřejného...

Další články
Nahoru