dnes
Středa - polojasno
30°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - zatazeno
29°C
„Čuňasův" syn Jakub Stárek povede ODS v Praze 6 do voleb, na kandidátce je i exstarostka Kousalíková
Jakub Stárek, Bedřich Danda a Jan Dočekal (zprava) při podpisu koaliční smlouvy. Foto: archiv

„Čuňasův" syn Jakub Stárek povede ODS v Praze 6 do voleb, na kandidátce je i exstarostka Kousalíková

Dlouholetý skaut a náruživý běžec, který se v létě stane podruhé otcem, neměl v primárních volbách protikandidáta. Občanští demokraté se pod vedením Jakuba Stárka chtějí zaměřit zejména na problémy v dopravě, investice do škol a zlepšování služeb pro seniory.

Konkrétně bude ODS prosazovat zahloubení Patočkovy ulice nebo vybudování nové spojnice mezi Svatovítskou a Evropskou, které by ulehčilo dopravou přetíženému Vítěznému náměstí.

Podrobný volební program plánuje ODS zveřejnit v průběhu letních prázdnin. Již nyní však dokázala nalézt shodu na prioritách pro Šestku se Svobodnými a Stranou soukromníků, kteří se rozhodli kandidátku ODS podpořit.

Ze sedmého místa na kandidátce se o hlasy voličů bude ucházet šéf šestkových Svobodných Jan Dočekal. Šestnáctkou kandidátky pak je dlouholetý předseda představenstva Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR Bedřich Danda.

Z druhého, respektive třetího místa kandidují zkušení zastupitelé Marie Kubíková a Jiří Lála. Na 15. místě kandiduje bývalá starostka Marie Kousalíková nebo disident, otec Jakuba Stárka a legenda undergroundu František Stárek Čuňas, který kandidátní listinu na 45. místě uzavírá.

Z osmého místa tak kandiduje ředitelka Střední školy elektrotechniky a strojírenství Simona Nesvadbová, jedenáctkou na kandidátce je profesorka Marie Sedmíková z České zemědělské univerzity a z dvanáctého místa kandiduje ředitelka ZŠ Hanspaulka Marie Pojerová.

Celá kandidátní listiny ODS v Praze 6 pro podzimní komunální volby je zde.


Diskuse: Kulturní a společenské centrum Nákladové nádraží Žižkov

Včera ve 21:08

Nákladové nádraží Žižkov jako kulturní a společenské centrum. V Galerii Mánes na Masarykově nábřeží se 20. září od 18 hodin setkají hosté z řad politiků: radní HMP pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL, Spojené síly pro Prahu), starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS / Koalice pro Prahu 3) , místostarosta...

Informační centrum Spojených sil pro Prahu bylo otevřeno v Galerii Mánes, zve na debaty

17. září 2018 ve 23:46

Koalice Spojené síly pro Prahu, kterou tvoří TOP 09 a STAN ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla, dnes otevřela v Galerii Mánes na Masarykově nábřeží informační centrum, ve kterém se bude až do říjnových voleb konat série veřejných debat na různá témata.

Komunistům někdo zničil volební reklamy v Praze, podali trestní oznámení

13. září 2018 ve 22:34

Krajský výbor (KV) KSČM Praha podal dnes trestní oznámení na neznámého pachatele, který zřejmě v noci na středu 12. září odstranil a zcizil předvolební reklamu k podpoře kandidátů KSČM pro volby do pražského zastupitelstva a Senátu na Praze 2 a 3.

Spojené síly pro Prahu otevřou informační centrum v Galerii Mánes

13. září 2018 ve 13:57

Slavnostní otevření informačního centra volební koalice Spojené síly pro Prahu proběhne za přítomnosti lídrů kandidátky Jiřího Pospíšila (TOP 09), Hany Kordové Marvanové (STAN), Jana Wolfa (KDU-ČSL) a čestných hostů Karla Schwarzenberga a Romana Bělora v pondělí 17. září od 18 hodin v Galerii...

Nahraďme klasické kontejnery solárními, vyzývá kandidát na starostu Prahy 4 Jaroslav Míth

10. září 2018 ve 12:34

Radní prahy 4 pro oblast školství a mládeže Jaroslav Míth, který vede kandidátku ODS ve čtvrté městské části do nadcházejících komunálních voleb, se vyjádřil k problematice odpadů.

Další články
Nahoru