Dnes Úterý - polojasno 4°C
Zítra Středa - prehanky-dest 6°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
„Čuňasův" syn Jakub Stárek povede ODS v Praze 6 do voleb, na kandidátce je i exstarostka Kousalíková
Jakub Stárek, Bedřich Danda a Jan Dočekal (zprava) při podpisu koaliční smlouvy. Foto: archiv

„Čuňasův" syn Jakub Stárek povede ODS v Praze 6 do voleb, na kandidátce je i exstarostka Kousalíková

Dlouholetý skaut a náruživý běžec, který se v létě stane podruhé otcem, neměl v primárních volbách protikandidáta. Občanští demokraté se pod vedením Jakuba Stárka chtějí zaměřit zejména na problémy v dopravě, investice do škol a zlepšování služeb pro seniory.

Konkrétně bude ODS prosazovat zahloubení Patočkovy ulice nebo vybudování nové spojnice mezi Svatovítskou a Evropskou, které by ulehčilo dopravou přetíženému Vítěznému náměstí.

Podrobný volební program plánuje ODS zveřejnit v průběhu letních prázdnin. Již nyní však dokázala nalézt shodu na prioritách pro Šestku se Svobodnými a Stranou soukromníků, kteří se rozhodli kandidátku ODS podpořit.

Ze sedmého místa na kandidátce se o hlasy voličů bude ucházet šéf šestkových Svobodných Jan Dočekal. Šestnáctkou kandidátky pak je dlouholetý předseda představenstva Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR Bedřich Danda.

Z druhého, respektive třetího místa kandidují zkušení zastupitelé Marie Kubíková a Jiří Lála. Na 15. místě kandiduje bývalá starostka Marie Kousalíková nebo disident, otec Jakuba Stárka a legenda undergroundu František Stárek Čuňas, který kandidátní listinu na 45. místě uzavírá.

Z osmého místa tak kandiduje ředitelka Střední školy elektrotechniky a strojírenství Simona Nesvadbová, jedenáctkou na kandidátce je profesorka Marie Sedmíková z České zemědělské univerzity a z dvanáctého místa kandiduje ředitelka ZŠ Hanspaulka Marie Pojerová.

Celá kandidátní listiny ODS v Praze 6 pro podzimní komunální volby je zde.


Autor: red

Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru