dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Čtyřkolák odveze zájemce z Prahy na Kácovskou pouť
Parní vlak pojede krásnou přírodou Posázaví. Foto: archiv ČD

Čtyřkolák odveze zájemce z Prahy na Kácovskou pouť

Tradiční Kácovská pouť bude cílem parního vlaku, který zítra vypraví České dráhy. Historická souprava v čele s parní lokomotivou 434.2186 „Čtyřkolák“ bude odjíždět z nádraží Praha-Braník a pojede po trati Posázavského pacifiku přes Vrané nad Vltavou, Jílové u Prahy, Čerčany, Sázavu-Černé Budy, Český Šternberk do Kácova. Zpět do Prahy pojede přes Čerčany a Říčany.

Zvláštní vlak na Kácovskou pouť bude v sobotu sestaven z historických vozů 2. a 3. třídy s dřevěnými lavicemi včetně vozu bufetového. Z Prahy-Braníka bude souprava odjíždět v 9:01 a pojede přes Davli, Jílové u Prahy a Čerčany až do Kácova, kam přijede ve 13:17.

Na zpáteční cestu se vlak vydá z Kácova v 16:57 a v tomto směru pojede z Čerčan přes Říčany, pražskou Hostivař a Strašnice až do stanice Praha-Vršovice, kam přijede ve 20 hodin. Zpáteční jízdenka z Prahy do Kácova stojí 320 korun, do Sázavy pak 280 korun. Prodávat se budou i jízdenky pro kratší úseky a zlevněné jízdenky pro děti.

Vlak projede ve směru do Kácova nejkrásnější trasu „Posázavského Pacifiku“ do Čerčan. Kromě malebného okolí železniční tratě vybudované v kaňonu řeky Sázavy s několika tunely a kamennými viadukty můžou cestující z parního vlaku navštívit mnoho kulturních akcí a památek v Posázaví.

Nejlákavější atrakcí po trase parního vlaku bude tradiční Kácovská pouť, která nabídne lidovou zábavu s řadou atrakcí, prodejními stánky, kolotoči, marcipánovými srdci a praženými mandlemi. Kdo nedojede až sem, může navštívit například hrad Český Šternberk nebo Sázavský klášter. Cestující se zpátečními jízdenkami na parní vlak získají možnost přednostních prohlídek nebo snížené vstupné do těchto objektů.

parni-vlakvctyrkolak

Předprodej jízdenek probíhá na nádraží Praha-Braník denně od 7 do 11:30 a od 13:30 do 17:20 a na nádraží Praha Masarykovo u mezinárodní pokladny denně od 8 do 18 hodin. Podrobnosti poskytne Regionální obchodní centrum Praha (tel.: 972 241 629, e-mail: Lemberk@gr.cd.cz) nebo zaměstnanci železničních stanic Praha-Braník (tel. 725 859 426, e-mail Pavlik@zap.cd.cz) a Praha Masarykovo nádraží (tel. 972 246 161).


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru