dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C

Čtyřkolák a Karkulka na nádraží v Braníku

V sobotu 1. června pořádají České dráhy v železniční stanici Praha-Braník jubilejní 20. ročník Dětského dne. Připraveny jsou jízdy parními vlaky v čele s lokomotivami „Čtyřkolák“ a „Karkulka“ do Modřan a vyhlídkové jízdy Regionovou na „Most inteligence“. Regionova ráno sveze cestující do Braníka z hlavního nádraží a odpoledne po skončení akce pojede zpět.

Historický parní vlak s lokomotivami „Čtyřkolák“ a „Karkulka“ bude odjíždět z Braníka do Modřan v 09:04, 10:10, 11:21, 12:15, 13:30, 14:40 a 15:45. Vyhlídkové jízdy Regionovou na „Most inteligence“ budou začínat na branickém nádraží v 9:30, 10:35, 11:40, 12:40, 14:00 a 15:05.

Na zahájení a ukončení akce v Braníku vypraví ČD mimořádný vlak (Regionovu) z a do Prahy hl.n. (odjezd z hlavního nádraží do Braníka bude v 8:42, zpět z Braníka na hlavní nádraží v 16:03). Jízdenka pro jednu jízdu tam a zpět bude stát 80 Kč, celodenní jízdenka pak 160 Kč. Děti od 6 do 15 let mají 50% slevu, děti do 6 let cestují zdarma.

Návštěvníci se mohou na branickém nádraží těšit na jízdy historického motorového vozu „Hurvínek“, projížďku na šlapací drezíně, dále na modelové kolejiště ve výstavním voze a ukázky rokenrolových tanců a prací výtvarného kroužku DDM. Součástí zábavného programu budou soutěže a prodej upomínkových předmětů.

Více informací o akcích získáte na e-mailech lemberk@kcod.cd.cz a pavlik@kcod.cd.cz nebo telefonicky na číslech 972 241 629 a 972 251 297.

Doprovodný program na nádraží Praha-Braník

  1. nástupiště: vlevo – technika hasičů SŽDC
  2. kolej: vlevo jízda na šlapací drezíně, uprostřed stylové občerstvení v historickém železničním voze, vpravo nákladní vůz jako pódium s programem DDM, dále vpravo velký služební vůz s modelovým kolejištěm
  3. kolej: vlevo odjezdy a příjezdy modernizované soupravy Regionova na „Most inteligence“, uprostřed výstava současných lokomotiv ČD, vpravo odjezdy a příjezdy historického motoráčku M 131 Hurvínek (jezdí zdarma v obvodu nádraží)
  4. kolej vlevo – odjezdy a příjezdy parního vlaku do / z Modřan
  5. kolej: příjezdy a odjezdy pravidelných vlaků

Muž v teplákách prý onanoval v metru, po zadržení to popíral

Dnes v 19:28

Dnes čtvrt hodinu před sedmou hodinou přijala městská policie oznámení, že se v metru na trase A pohybuje onanista, který přejíždí ze stanice Staroměstská do stanice Hradčanská tam a zpět.

Skauti v Praze 8 budou mít novou klubovnu

Dnes v 19:16

Bývalá sauna v areálu MŠ Dolákova bude přestavěna na klubovnu pro skauty. Záměr získal také podporu občanů v participativním rozpočtu Prahy 8.

Nasajte atmosféru Vánoc v trojské botanické zahradě

Dnes v 17:18

Období adventu již pomalu klepe na dveře. Kde jinde čerpat inspiraci než v Botanické zahradě hl. m. Prahy? Už tuto sobotu si můžete přijít vytvořit aranžmá s adventní či vánoční tématikou nebo drobné dárky pro své blízké. Adventní tvoření proběhne 25. listopadu v zázemí administrativní budovy od...

Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Dnes v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Dnes v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Dnes v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Dnes v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Další krátké zprávy
Nahoru