dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Dětská Praha

Čtyřicátiny Maxipsa Fíka

Již příští týden začíná výstava Divoké narozeniny Maxipsa Fíka aneb Jiří Šalamoun dětem, která se uskuteční od 10. května do 12. července. Magický fantazijní svět jednoho z nejvýznamnějších ilustrátorů druhé poloviny dvacátého století Jiřího Šalamouna přitahuje děti i rodiče několika generací.

Na výstavě budou Maxipsu Fíkovi dělat rovnocennou společnost originály ilustrací ke knihám Poslední Mohykán, Hobit, Pan Tau, Tracyho tygr nebo loutkovým hrám. Filmové příznivce jistě potěší kolekce Šalamounových filmových plakátů.

Výstavu bude po celou dobu provázet bohatý doprovodný program, zahrnující komentované prohlídky s kurátorem PhDr. Janem Rousem a grafikem a scénografem výstavy Lubošem Drtinou, přednášky a besedy o osobnosti a díle Jiřího Šalamouna, animační programy a tvůrčí dílny.

Pro návštěvníky výstavy budou pak jistě velkým lákadlem hravé nedělní Mumraje, aneb tvůrčí odpoledne v zahradě pro rodiče s dětmi s účastí zajímavých hostů, kde bude možné si vytvořit leporelo, tahacího panáka, maxipuzzle či maxikomiks, ale také pohovořit o životě s Josefem Dvořákem nebo si nazout vlastní skákací boty. První Mumraj je naplánován již na neděli 22. května.

Výstava Šalamoun dětem aneb divoké narozeniny Maxipsa Fíka bude zpřístupněna od 10. května do 12. července v Galerii Villa Pellé v Praze 6, Pelléova 10. Otevírací doba: denně mimo pondělí od 13 do 18 hodin.
Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru