Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Čtyři týdny zbývají do uzavření literární soutěže O zlatý klíč

Maximálně tři normostrany libovolného žánru mohou kreativní obyvatelé Prahy 11 zasílat na radnici. Téma soutěže zůstává: Praha 11. Nejzazší termín dodání je 30. června. Do začátku června už přišlo do Zlatého klíče víc prací než za celé soutěžní období loňského roku. Největší počet přírůstků se navíc tradičně očekává před koncem soutěže.

„Podporovat kreativitu zvlášť u dětí je velmi důležité. Proto jsme od Zlatého klíče neustoupili ani v době extrémně napnutých rozpočtů. Navíc téma Prahy 11 pomáhá k zvýšení loajality k místu, kde žijeme. Soutěž je rozdělená do dvou kategorií – do 15 let a nad 15 let. Zatím žánrově převažují krátké povídky a početní převahu má mladší kategorie,“ popsala místostarostka městské části Praha 11 pro kulturu a sport Zuzana Böhmová. V loňském roce dorazilo do soutěže 21 povídek, letošní ročník bude podle dosavadních čísel nabitější.

Své práce mohou zájemci posílat pouze v elektronické podobě ve formátu pdf, doc nebo docx. Pro zařazení do soutěže je nezbytné uvést jméno, mailovou adresu, adresu bydliště a věk, případně telefonický kontakt, u žáků a studentů i adresu školy.

„Práce vyhodnotí porota složená ze členů komise pro kulturu a spolky a předání cen vítězům plánujeme při příležitosti Dnů Prahy 11,“ upřesnila Zuzana Böhmová. „Moc prosíme všechny zájemce, aby dodrželi maximální rozsah, neradi bychom zajímavá díla diskvalifikovali kvůli nedodržení technických parametrů,“ shrnula Böhmová.

Vítězové letošního finále obdrží od radnice knižní dárkové poukázky na nákup podle vlastního výběru a jejich práce bude zveřejněna na internetových stránkách Prahy 11.

Autor: Alo

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

23. května 2024 v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

23. května 2024 v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Troja: Zámek a labyrint

23. května 2024 v 07:07

Zámek Troja a jeho okolí představují jedinečný prostor v širším centru Prahy, kde bude GHMP představovat témata spjatá s urbánním historickým prostorem za pomoci současných uměleckých prostředků. 

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

23. května 2024 v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

Střelecký ostrov zve na Vinařské slavnosti

22. května 2024 ve 12:15

Prezentace malých rodinných vinařů nejen z jižní Moravy, ale i z oblasti starého a nového světa, jejichž produkci běžně neochutnáte v pátek 24. a v sobotu 25. května.

Další články
Nahoru