Dnes Pondělí - jasno 26°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 27°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

Čtyři týdny zbývají do uzavření literární soutěže O zlatý klíč

Maximálně tři normostrany libovolného žánru mohou kreativní obyvatelé Prahy 11 zasílat na radnici. Téma soutěže zůstává: Praha 11. Nejzazší termín dodání je 30. června. Do začátku června už přišlo do Zlatého klíče víc prací než za celé soutěžní období loňského roku. Největší počet přírůstků se navíc tradičně očekává před koncem soutěže.

„Podporovat kreativitu zvlášť u dětí je velmi důležité. Proto jsme od Zlatého klíče neustoupili ani v době extrémně napnutých rozpočtů. Navíc téma Prahy 11 pomáhá k zvýšení loajality k místu, kde žijeme. Soutěž je rozdělená do dvou kategorií – do 15 let a nad 15 let. Zatím žánrově převažují krátké povídky a početní převahu má mladší kategorie,“ popsala místostarostka městské části Praha 11 pro kulturu a sport Zuzana Böhmová. V loňském roce dorazilo do soutěže 21 povídek, letošní ročník bude podle dosavadních čísel nabitější.

Své práce mohou zájemci posílat pouze v elektronické podobě ve formátu pdf, doc nebo docx. Pro zařazení do soutěže je nezbytné uvést jméno, mailovou adresu, adresu bydliště a věk, případně telefonický kontakt, u žáků a studentů i adresu školy.

„Práce vyhodnotí porota složená ze členů komise pro kulturu a spolky a předání cen vítězům plánujeme při příležitosti Dnů Prahy 11,“ upřesnila Zuzana Böhmová. „Moc prosíme všechny zájemce, aby dodrželi maximální rozsah, neradi bychom zajímavá díla diskvalifikovali kvůli nedodržení technických parametrů,“ shrnula Böhmová.

Vítězové letošního finále obdrží od radnice knižní dárkové poukázky na nákup podle vlastního výběru a jejich práce bude zveřejněna na internetových stránkách Prahy 11.

Autor: Alo

Procházka: Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

Dnes v 09:39

Vydejte se v sobotu 7. října ve 14 hodin a procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách.

Praha 9 zve v říjnu do Plzeňky U Brabců

Dnes v 08:49

Koncerty, soutěže, moderovaný program. Plzeňka U Brabců zve na říjnové akce.

Zítra: Svět podle Čapků

Včera v 10:52

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici v Praze 10 Storytelling: Svět podle Čapků.

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

30. září 2023 v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

30. září 2023 v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Další články
Nahoru