Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Čtyři sprejery zadrželi strážníci v centru Prahy

Jednu dvojici sprejerů hlídka strážníků dopadla na základě oznámení, druhé si sama všimla. Muž, který zahlédl dvě osoby sprejující na fasády a sloupy veřejného osvětlení, navigoval hlídku, dokud nebyla u pachatelů. Muži měli na rukách čerstvou barvu a u sebe tašku plnou sprejů. Jeden z nich byl agresivní, proto mu strážníci nasadili pouta. Podezřelí ve věku 34 a 38 let byli předvedeni na služebnu státní policie.

Na té skončili také dva mladíci ve věku 17 let, kterých si všimla hlídka strážníků právě ve chvíli, kdy fixem pomalovali dveře u jednoho z domů v ulici v Jirchářích. Oba byli špinaví od barev, v batohu měli spreje, fixy a také sešity plné nákresů graffiti. Při čekání na policisty se hlídce strážníků přiznali, že nějaké výtvory zanechali také kousek od stanice metra Hůrka.

Na sprejerství se pohlíží jako na trestný čin, konkrétně se jedná o poškozování cizí věci, tedy v případě zadržení těchto osob strážníci na místo vždy přivolávají státní policii. Zda se bude skutečně jednat o trestný čin, či pouze přestupek je pak vždy na vyhodnocení Policie ČR.

V roce 2021 předali strážníci státní policie 62 osob, z toho 13 cizinců, podezřelých z trestného činu poškozování cizí věci. V roce 2022 to bylo 54 osob, z toho 3 cizinci a za prvních šest měsíců roku 2023 strážníci zatím zadrželi 33 osob, z toho 6 cizinců.
Autor: Hla

V ubytovně byl pobodán muž

20. dubna 2024 v 18:41

V noci na sobotu byl pobodán po konfliktu na ubytovně v dolních Chabrech třicetiletý cizinec, kterého převezli záchranáři do nemocnice.

Další články
Nahoru