Dnes Pondělí - jasno 26°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 27°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské krimi

Čtyři sprejery zadrželi strážníci v centru Prahy

Jednu dvojici sprejerů hlídka strážníků dopadla na základě oznámení, druhé si sama všimla. Muž, který zahlédl dvě osoby sprejující na fasády a sloupy veřejného osvětlení, navigoval hlídku, dokud nebyla u pachatelů. Muži měli na rukách čerstvou barvu a u sebe tašku plnou sprejů. Jeden z nich byl agresivní, proto mu strážníci nasadili pouta. Podezřelí ve věku 34 a 38 let byli předvedeni na služebnu státní policie.

Na té skončili také dva mladíci ve věku 17 let, kterých si všimla hlídka strážníků právě ve chvíli, kdy fixem pomalovali dveře u jednoho z domů v ulici v Jirchářích. Oba byli špinaví od barev, v batohu měli spreje, fixy a také sešity plné nákresů graffiti. Při čekání na policisty se hlídce strážníků přiznali, že nějaké výtvory zanechali také kousek od stanice metra Hůrka.

Na sprejerství se pohlíží jako na trestný čin, konkrétně se jedná o poškozování cizí věci, tedy v případě zadržení těchto osob strážníci na místo vždy přivolávají státní policii. Zda se bude skutečně jednat o trestný čin, či pouze přestupek je pak vždy na vyhodnocení Policie ČR.

V roce 2021 předali strážníci státní policie 62 osob, z toho 13 cizinců, podezřelých z trestného činu poškozování cizí věci. V roce 2022 to bylo 54 osob, z toho 3 cizinci a za prvních šest měsíců roku 2023 strážníci zatím zadrželi 33 osob, z toho 6 cizinců.
Autor: Hla

Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

23. září 2023 v 09:20

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Další články
Nahoru