dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
26°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
25°C
Čtyři nové služební motocykly mají strážníci v Praze 11
Nové motocykly mají i jihoměstští strážníci. Foto: Praha 11

Čtyři nové služební motocykly mají strážníci v Praze 11

Strážníci městské policie v Praze 11 mají od dubna k dispozici čtyři nové služební motocykly. Policejní speciály pomohou hlídkám zajistit pořádek a bezpečnost v těžko dostupných lokalitách.

V rámci obnovy vozového parku Městské policie hl. m. Prahy získali začátkem dubna čtyři nové motocykly i jihoměstští strážníci. Dva skútry a dva silniční stroje značky HONDA vybavené jako policejní speciály budou využívány především pro hlídkovou činnost v lokalitách špatně dostupných auty.

Modernizaci policejní flotily jednoznačně vítá i zastupitel MČ Praha 11 a hl. m. Prahy Ondřej Prokop (ANO), který zdůrazňuje potřebu efektivně zajišťovat bezpečnost obyvatel hlavního města už na úrovni městských částí:

„V tomto ohledu je práce strážníků – okrskářů nezastupitelná. Nejlépe totiž znají svůj „revír" a s ním specifika jednotlivých lokalit. Vědí, které z nich jsou problematické a je proto nutné věnovat jim zvýšenou pozornost, mají zmonitorované takzvané známé firmy, u nichž se opakovaně projevuje rizikové chování. Mnoho situací vyžadujících případný zásah či poskytnutí pomoci jsou tak schopni předvídat a tím pádem jim i předcházet. Nové motocykly pak strážníkům umožní reagovat ještě rychleji. Spolupráce městské části s městskou policií však vedle eliminace kriminality přináší také další výhody. Příkladem za všechny může být dohled nad provozem dětských hřišť, především pokud jde o výskyt injekčních jehel apod. Celkem 96 dětských a sportovních hřišť, která se na území Jižního Města nachází, tak vedle pracovníků městské části a servisní organizace kontrolují pravidelně právě strážníci – okrskáři," vysvětlil Prokop.

Do vozového parku pražské Městské policie přibylo celkem 44 nových motocyklů, které nahradily 51 starších strojů. Podle radního hlavního města Libora Hadravy díky tomu mimo jiné dojde k výraznému snížení nákladů na jejich údržbu a opravy.

 


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Další články
Nahoru