dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Pražská politika

Čtyři městské části podepsaly memorandum o užší vzájemné spolupráci

V prostorách  Novoměstské radnice na Karlově náměstí bylo podepsáno čtyřstranné memorandum o spolupráci. Strany memoranda – městské části Praha 1, Praha 2, Praha 3 a Praha 9 se tímto dokumentem do budoucna zavazují ke vzájemné spolupráci. 

V rámci své činnosti se radnice těchto částí hlavního města potýkají s obdobnými problémy, ať již jde o otázky týkající se MHD, stavební činnosti či dopravy. Většinou jsou to témata vyžadující spolupráci a jednání s magistrátem. Koordinace a výměna informací a zkušeností je tak velice důležitá.

Z tohoto důvodu se městské části rozhodly vytvořit společné memorandum o spolupráci, díky němuž se jim bude do budoucna dařit sladit své střednědobé a dlouhodobé plány.

Základními body spolupráce budou například obnova takzvaného desetiletého plánu, tedy koordinace jednotlivých prací, jako jsou výkopové práce, úpravy chodníků a povrchů komunikace; otázky regulace dopravy; řešení dopravy v klidu; prosazování urychleného dokončení obou okruhů a spolupráce při zavádění chytrých technologií (takzvané Smart City) v oblastech jako například odpadové hospodářství, parkování či třeba elektromobilita.
 


Další články
Nahoru