Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

První jednání se uskutečnilo ve čtvrtek 26. ledna na Úřadu MČ Praha 21 a bylo prodiskutováno mnoho společných témat, jako je přeložka silnice I/12 a plánovaná ochranná protihluková opatření, přednádražní prostor u Nádraží Praha – Klánovice, současný územní plán a plánovaný Metropolitní plán nebo dokončení propojení všech městských částí sítí cyklostezek. Právě téma infrastruktury a územního plánu bylo při posledním setkání sousedských městských částí klíčové.

„Hned první setkání v rámci pracovní skupiny ukázalo, kolik společných témat v těchto oblastech městské části mají. Pomalu se blíží konec současného územního plánu hl. m. Prahy a v procesu projednávání je nový Metropolitní plán. Je nesmírně důležité, aby v této oblasti samosprávy spolupracovaly a společně tak dokázaly prosazovat zájmy svých občanů a přesně toto je cílem pracovní skupiny,“ řekl Ondřej Martan, starosta MČ Praha -Běchovice.

Pracovní skupina se bude setkávat pravidelně každé čtvrtletí. Další jednání je v plánu v dubnu.
Autor: Hla

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru