Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

První jednání se uskutečnilo ve čtvrtek 26. ledna na Úřadu MČ Praha 21 a bylo prodiskutováno mnoho společných témat, jako je přeložka silnice I/12 a plánovaná ochranná protihluková opatření, přednádražní prostor u Nádraží Praha – Klánovice, současný územní plán a plánovaný Metropolitní plán nebo dokončení propojení všech městských částí sítí cyklostezek. Právě téma infrastruktury a územního plánu bylo při posledním setkání sousedských městských částí klíčové.

„Hned první setkání v rámci pracovní skupiny ukázalo, kolik společných témat v těchto oblastech městské části mají. Pomalu se blíží konec současného územního plánu hl. m. Prahy a v procesu projednávání je nový Metropolitní plán. Je nesmírně důležité, aby v této oblasti samosprávy spolupracovaly a společně tak dokázaly prosazovat zájmy svých občanů a přesně toto je cílem pracovní skupiny,“ řekl Ondřej Martan, starosta MČ Praha -Běchovice.

Pracovní skupina se bude setkávat pravidelně každé čtvrtletí. Další jednání je v plánu v dubnu.
Autor: Hla

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru