Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Čtyřhvězdičkový hotel Selský dvůr v Hostivaři se zaplnil ukrajinskými matkami s dětmi
Hotel se nachází v klidné části Prahy 10. Foto: hotelselskydvur.cz

Čtyřhvězdičkový hotel Selský dvůr v Hostivaři se zaplnil ukrajinskými matkami s dětmi

Pražský hotel Selský dvůr v Hostivaři se zaplnil ukrajinskými uprchlíky. Hotel poskytl ubytování téměř 60 lidem, převážně matkám s dětmi. Poskytnuta je jim kromě střechy nad hlavou lékařská péče včetně léků a hotelová kuchyně pro ně vaří jídlo. ČTK to dnes řekl majitel hotelu Viliam Sivek.

„Máme tady teď 56 maminek s dětmi a tatínky. Potýkáme se s problémy, které jsme dosud nikdy neřešili, jako jsou onkologická onemocnění, řešíme bolesti zubů, hlavy, záněty uší a lidé často nejsou pojištěni," řekl Sivek.

Lidem hotel shání rovněž léky a lékařskou pomoc včetně té psychologické. „Jsou rozrušení, mají strach a je vidět, že prožili obrovskou hrůzu," řekl Sivek. Na pomoci se podle něj již domluvili s lékařkou, která uprchlíkům pomůže. Pomoc nabídla jedna ze sítí lékáren, která poskytuje léky nebo hygienické potřeby.

První uprchlíci do Hostivaře začali přicházet minulý týden ve čtvrtek. Připraveny jsou pro ně pokoje, do kterých jsou přidávány přistýlky. Jídlo jim zajišťují hoteloví kuchaři.

„Problém máme s prádelnou, protože tu tady nemáme. Hledáme proto prádelnu, která by pro nás vyprala," řekl Sivek. Běžné hosty hotel nyní neubytovává.

Do pomoci se podle Sivka již zapojili jak Pražané, tak některé instituce. Přinášejí potřebné věci i hračky pro děti. „Zakládáme transparentní účet, kam budou moci lidé přispět finančně," dodal.

Uprchlíkům z Ukrajiny pomáhá také pražský magistrát, jednotlivé radnice i městské firmy. Hledají ubytovací kapacity a organizují či přispívají na humanitární pomoc. Magistrát přispěje Ukrajině deseti miliony korun, což minulý týden již schválili pražští zastupitelé.


Autor: ČTK

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru