Dnes Středa - jasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Čtyřhvězdičkový hotel Selský dvůr v Hostivaři se zaplnil ukrajinskými matkami s dětmi
Hotel se nachází v klidné části Prahy 10. Foto: hotelselskydvur.cz

Čtyřhvězdičkový hotel Selský dvůr v Hostivaři se zaplnil ukrajinskými matkami s dětmi

Pražský hotel Selský dvůr v Hostivaři se zaplnil ukrajinskými uprchlíky. Hotel poskytl ubytování téměř 60 lidem, převážně matkám s dětmi. Poskytnuta je jim kromě střechy nad hlavou lékařská péče včetně léků a hotelová kuchyně pro ně vaří jídlo. ČTK to dnes řekl majitel hotelu Viliam Sivek.

„Máme tady teď 56 maminek s dětmi a tatínky. Potýkáme se s problémy, které jsme dosud nikdy neřešili, jako jsou onkologická onemocnění, řešíme bolesti zubů, hlavy, záněty uší a lidé často nejsou pojištěni," řekl Sivek.

Lidem hotel shání rovněž léky a lékařskou pomoc včetně té psychologické. „Jsou rozrušení, mají strach a je vidět, že prožili obrovskou hrůzu," řekl Sivek. Na pomoci se podle něj již domluvili s lékařkou, která uprchlíkům pomůže. Pomoc nabídla jedna ze sítí lékáren, která poskytuje léky nebo hygienické potřeby.

První uprchlíci do Hostivaře začali přicházet minulý týden ve čtvrtek. Připraveny jsou pro ně pokoje, do kterých jsou přidávány přistýlky. Jídlo jim zajišťují hoteloví kuchaři.

„Problém máme s prádelnou, protože tu tady nemáme. Hledáme proto prádelnu, která by pro nás vyprala," řekl Sivek. Běžné hosty hotel nyní neubytovává.

Do pomoci se podle Sivka již zapojili jak Pražané, tak některé instituce. Přinášejí potřebné věci i hračky pro děti. „Zakládáme transparentní účet, kam budou moci lidé přispět finančně," dodal.

Uprchlíkům z Ukrajiny pomáhá také pražský magistrát, jednotlivé radnice i městské firmy. Hledají ubytovací kapacity a organizují či přispívají na humanitární pomoc. Magistrát přispěje Ukrajině deseti miliony korun, což minulý týden již schválili pražští zastupitelé.


Autor: ČTK

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru