Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Čtyřhvězdičkový hotel Selský dvůr v Hostivaři se zaplnil ukrajinskými matkami s dětmi
Hotel se nachází v klidné části Prahy 10. Foto: hotelselskydvur.cz

Čtyřhvězdičkový hotel Selský dvůr v Hostivaři se zaplnil ukrajinskými matkami s dětmi

Pražský hotel Selský dvůr v Hostivaři se zaplnil ukrajinskými uprchlíky. Hotel poskytl ubytování téměř 60 lidem, převážně matkám s dětmi. Poskytnuta je jim kromě střechy nad hlavou lékařská péče včetně léků a hotelová kuchyně pro ně vaří jídlo. ČTK to dnes řekl majitel hotelu Viliam Sivek.

„Máme tady teď 56 maminek s dětmi a tatínky. Potýkáme se s problémy, které jsme dosud nikdy neřešili, jako jsou onkologická onemocnění, řešíme bolesti zubů, hlavy, záněty uší a lidé často nejsou pojištěni," řekl Sivek.

Lidem hotel shání rovněž léky a lékařskou pomoc včetně té psychologické. „Jsou rozrušení, mají strach a je vidět, že prožili obrovskou hrůzu," řekl Sivek. Na pomoci se podle něj již domluvili s lékařkou, která uprchlíkům pomůže. Pomoc nabídla jedna ze sítí lékáren, která poskytuje léky nebo hygienické potřeby.

První uprchlíci do Hostivaře začali přicházet minulý týden ve čtvrtek. Připraveny jsou pro ně pokoje, do kterých jsou přidávány přistýlky. Jídlo jim zajišťují hoteloví kuchaři.

„Problém máme s prádelnou, protože tu tady nemáme. Hledáme proto prádelnu, která by pro nás vyprala," řekl Sivek. Běžné hosty hotel nyní neubytovává.

Do pomoci se podle Sivka již zapojili jak Pražané, tak některé instituce. Přinášejí potřebné věci i hračky pro děti. „Zakládáme transparentní účet, kam budou moci lidé přispět finančně," dodal.

Uprchlíkům z Ukrajiny pomáhá také pražský magistrát, jednotlivé radnice i městské firmy. Hledají ubytovací kapacity a organizují či přispívají na humanitární pomoc. Magistrát přispěje Ukrajině deseti miliony korun, což minulý týden již schválili pražští zastupitelé.


Autor: ČTK

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru