dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Bezdomovci hledají střechu nad hlavou, Praha otevírá už čtvrtou noclehárnu

V novém roce se Praha potýká se zvýšeným zájmem bezdomovců o možnost skrýt se v noci před mrazy. Proto bude dnes večer, 9. ledna, otevřena čtvrtá zimní noclehárna v Hostivaři s kapacitou 100 míst. 

Metropole připravila pro letošní zimu dvojnásobnou kapacitu v noclehárnách pro lidi bez přístřeší oproti minulému roku. Celková kapacita v celoročních a zimních noclehárnách tak bude nově 739 míst.

Na základě informací mobilních terénních týmu, každodenně aktualizovaných dat o zájmu lidí bez domova o nocleh a monitoringu předpovědi počasí, má Praha k dnešnímu dni připraveno dalších 240 volných kapacit na přespání.

Další volné kapacity v případě potřeb osob bez domova či při předpovědi dlouhodobě nepříznivých klimatických podmínek budou okamžitě zřízeny k využití. 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru