Dnes Sobota - oblacno 8°C
Zítra Neděle - skorojasno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Čtvrtá výzva Pražských voucherů

Ve dnech 22. a 23. července se od 10 do 17 hodin před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí uskuteční představení čtvrté výzvy Pražských voucherů na inovační projekty. 

Celá akce je pojmenována „Zažijte budoucnost podnikání v Praze“ a jedná se o událost zaměřenou především na pražské podnikatele a Pražany, kteří ovládají své řemeslo nebo mají nápady v oblasti inovací, zároveň však nemají s podnikáním žádné zkušenosti, ale o rozjezdu vlastního businessu uvažují.

Jedním ze základních předpokladů pro začátek podnikatelské dráhy je úspěšně založit firmu, zajistit si firemní identitu v podobě názvu společnosti a jejího loga a pak se pustit do práce. Na toto všechno je akce připravena. Ve stánku bude zkušený tým, který ochotně poskytne začínajícím podnikatelům cenné rady, jak se vyvarovat chyb při zakládání společnosti a jaké náležitosti k tomu jsou potřeba.

Na místě bude i pracoviště grafika, který se zájemcům bude věnovat, poslechne si konkrétní představu a společně zkusí navrhnout logo budoucí společnosti. Jeho finální podobu pak vytiskne jako sadu reklamních předmětů.

Setkání se koná za účasti radního Víta Šimrala, v jehož gesci je školství, sport a podpora podnikání.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Dva lidé zemřeli po střetu s vlaky

6. dubna 2021 v 11:33

V hlavním městě včera večer zemřeli dva lidé po střetu s vlaky. Po dvacáté hodině srazil rychlík v Karlíně muže, ten na místě zemřel. Večer srazil na Masarykově nádraží vlak člověka, který pravděpodobně přecházel přes koleje. Srážku nepřežil. 

Další články
Nahoru