dnes
Čtvrtek - zatazeno
8°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
12°C
Zpravodajství

Čtvrtá výzva Pražských voucherů

Ve dnech 22. a 23. července se od 10 do 17 hodin před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí uskuteční představení čtvrté výzvy Pražských voucherů na inovační projekty. 

Celá akce je pojmenována „Zažijte budoucnost podnikání v Praze“ a jedná se o událost zaměřenou především na pražské podnikatele a Pražany, kteří ovládají své řemeslo nebo mají nápady v oblasti inovací, zároveň však nemají s podnikáním žádné zkušenosti, ale o rozjezdu vlastního businessu uvažují.

Jedním ze základních předpokladů pro začátek podnikatelské dráhy je úspěšně založit firmu, zajistit si firemní identitu v podobě názvu společnosti a jejího loga a pak se pustit do práce. Na toto všechno je akce připravena. Ve stánku bude zkušený tým, který ochotně poskytne začínajícím podnikatelům cenné rady, jak se vyvarovat chyb při zakládání společnosti a jaké náležitosti k tomu jsou potřeba.

Na místě bude i pracoviště grafika, který se zájemcům bude věnovat, poslechne si konkrétní představu a společně zkusí navrhnout logo budoucí společnosti. Jeho finální podobu pak vytiskne jako sadu reklamních předmětů.

Setkání se koná za účasti radního Víta Šimrala, v jehož gesci je školství, sport a podpora podnikání.

Praha 5 využije prvky městského mobiliáře

Dnes ve 12:39

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs...

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

Včera v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha podpoří přepravu seniorů a lidí se zdravotním znevýhodněním

Včera v 17:54

Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků na specializovanou přepravu seniorů a Pražanů se zdravotním znevýhodněním, kterou poskytuje spolek HEWER. Necelý jeden milion korun poslouží k nákupu pohonných hmot, na platy řidičů nebo na zajištění zázemí...

Magistrát zajistil extra vakcíny proti chřipce

Včera v 17:49

Hlavní město zajistilo pět tisíc vakcín proti sezónní chřipce navíc, nyní je ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha distribuuje.

Praha 8 si dnes připomene založení samostatného československého státu

Včera v 08:07

Výročí založení samostatného československého státu si vedení Prahy 8 dnes připomene pietou u Památníku protifašistického odboje na Kobyliské střelnici. Byla místem popravy 539 vlastenců převážně během roku 1942.

Další články
Nahoru