dnes
Úterý - zatazeno
16°C
zítra
Středa - jasno
23°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Zpravodajství

Čtvrtá výzva Pražských voucherů

Ve dnech 22. a 23. července se od 10 do 17 hodin před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí uskuteční představení čtvrté výzvy Pražských voucherů na inovační projekty. 

Celá akce je pojmenována „Zažijte budoucnost podnikání v Praze“ a jedná se o událost zaměřenou především na pražské podnikatele a Pražany, kteří ovládají své řemeslo nebo mají nápady v oblasti inovací, zároveň však nemají s podnikáním žádné zkušenosti, ale o rozjezdu vlastního businessu uvažují.

Jedním ze základních předpokladů pro začátek podnikatelské dráhy je úspěšně založit firmu, zajistit si firemní identitu v podobě názvu společnosti a jejího loga a pak se pustit do práce. Na toto všechno je akce připravena. Ve stánku bude zkušený tým, který ochotně poskytne začínajícím podnikatelům cenné rady, jak se vyvarovat chyb při zakládání společnosti a jaké náležitosti k tomu jsou potřeba.

Na místě bude i pracoviště grafika, který se zájemcům bude věnovat, poslechne si konkrétní představu a společně zkusí navrhnout logo budoucí společnosti. Jeho finální podobu pak vytiskne jako sadu reklamních předmětů.

Setkání se koná za účasti radního Víta Šimrala, v jehož gesci je školství, sport a podpora podnikání.

Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Na radnici Prahy 10 bude vyvěšena romská vlajka k uctění obětí holokaustu

31. července 2020 ve 12:48

Městská část Praha 10 se tuto neděli připojí ke vzpomínce na tragédii více než půl milionu Romů a Sintů zavražděných v nacistických koncentračních táborech. Na zdejší radnici bude vyvěšena romská vlajka, aby připomněla systematickou likvidaci tohoto etnika během druhé...

Na Prokopově náměstí bude působit ScioŠkola, rozhodli radní Prahy 3

30. července 2020 v 16:36

Společnost Scio se dohodla s Prahou 3 na pronájmu prostor pro svou střední školu. Pronájem budovy na Prokopově náměstí na pět let s možností prodloužení dnes schválili radní městské části. 

Další články
Nahoru