dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Čtenářům začaly sloužit knihobudky, zdarma si můžete půjčit i darovat
Knihobudka na radnici Prahy 4 na Budějovické. Foto: archiv

Čtenářům začaly sloužit knihobudky, zdarma si můžete půjčit i darovat

Praha 4 nově nabízí bezplatné půjčování knih v šesti knihobudkách, které jsou součástí sítě neformálních veřejných knihovniček projektu KnihoBudka. Pět mini knihoven s nabídkou knížek je umístěno v informačních centrech městské části Praha 4, jedna je přímo v budově úřadu městské části v ulici Antala Staška. 

Seznam informačních center Prahy 4 je zde. Dvě další knihobudky budou pořízeny z vyřazených a předělaných telefonních budek a budou umístěny v parku Na Pankráci a v Braníku.

Použití knihobudky je zdarma. Není potřeba žádná registrace nebo evidence, každý čtenář si může knihu půjčit, vzít si ji domů nebo vyměnit v knihobudce za jinou.

Knihy lze vracet do původní knihobudky nebo přemisťovat do jiných knihobudek bez omezení. Knihy je také možné do kterékoli knihobudky věnovat.

Projekt knihobudek v Praze už nějaký čas funguje. Například v Baarově parku u BB Centra v Praze 4 je budka zaměřená na zamilovanou literaturu.

Seznam dalších pražských míst fungujících v rámci neziskového projektu KnihoBudka je zde: http://www.knihobudka.cz/mapa/.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru