dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Čtenářka si stěžovala, radnice koná: na hraně svahu vyroste dřevěné zábradlí
Na horní části svahu bude instalováno zábradlí. Foto: Stanislava Kyselová

Čtenářka si stěžovala, radnice koná: na hraně svahu vyroste dřevěné zábradlí

Podél cesty v jižní části parku Židovské pece bude zhotoveno dřevěné zábradlí z kulatiny. Na nebezpečný sráz upozornil žižkovskou radnici server Pražský patriot, kterému se svěřila jedna ze čtenářek.

Zeptáme se za vás

Trápí vás něco, o čem máte pocit, že by to pražští politici nebo úředníci mohli vyřešit? Napište bez váhání na email redakce@prazskypatriot.cz a server Pražský patriot se zeptá kompetentních orgánů nebo osob za vás.

Čtenářka Stanislava Kyselová redakci v březnu informovala o tom, že v parku – u cesty pod grilem, kde je pohled na novostavby – se nachází nebezpečný sráz. Pražský patriot neprodleně kontaktoval místostarostu městské části Ondřeje Ruta (ŽnS), který úkolem pověřil Odbor technické správy a investic/oddělení správy.

V parku se podle Kyselové hojně pohybují nejen pejskaři, ale i maminky s dětmi na kolech a odrážedlech. „Vídám dost lidí, kteří mluví o tom, jak je to tam nebezpečné. My tam chodíme moc rádi, ale můj tříletý synek málem ze srázu spadl. A to ho hlídám!“ uvedla v dopise naší redakci.

Podobným rizikům by mělo být díky upozornění Pražského patriota a reakci Prahy 3 v budoucnu zabráněno. „Klasické kovové zábradlí nelze v tomto místě instalovat z důvodu probíhající inženýrské sítě veřejného osvětlení na horní hraně svahu,“ uvedla vedoucí Odboru technické správy a investic/oddělení správy Úřadu MČ Praha 3 zeleně Jana Caldrová.

Proto bude podél cesty v jižní části parku (část svahu se sklonem 1:2) zhotoveno dřevěné zábradlí z kulatiny. Úřad městské části bude informovat o tom, kdy se tak stane.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru