Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

ČSSD svolává svůj sjezd, bude se konat v Praze

Na pátečním zasedání rozhodla Republiková rada ČSSD o svolání mimořádného sjezdu strany. Informovala o tom předsedkyně strany Jana Volfová.

„Vzhledem k tomu, že po oznámení expremiéra Jiřího Paroubka, že vstoupil do ČSSD, nám roste členská základna každým dnem a již se více než ztrojnásobila, rozhodla republiková rada na můj návrh o svolání mimořádného sjezdu strany. Jsme přesvědčeni, že všichni nově příchozí členové ČSSD mají právo společně s námi rozhodnout o dalším programovém směřování strany i o tom, kdo bude do budoucna stranu na nejvyšších stranických postech reprezentovat,“ sdělila Volfová.

Sjezd strany se uskuteční 17. února v Praze. Vedle delegátů strany se jej zúčastní i předsedové stran a spolků, které s ČSSD spolupracují v rámci hnutí Nespokojení.

„Proto vyzývám všechny skutečné sociální demokraty, aby neváhali a přidali se k nám. Vždyť na politické scéně dnes autentická, vlastenecká sociální demokracie, která brání jak suverenitu České republiky, tak především lidi práce a sociálně potřebné, opravdu chybí. A takovou stranou ČSSD bezesporu je,“ zakončila předsedkyně ČSSD.

 


Autor: puc

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

Včera v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Starosta Prahy 9 Portlík přivítal primátora Svobodu

17. ledna 2024 v 18:20

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve svých návštěvách městských částí. V tomto týdnu navštívil Prahu 9. Její starosta Tomáš Portlík (ODS) ho provedl novou Základní a mateřskou školou Elektra. Prohlédl si zde také polikliniku, kde bude brzy sídlit podstatná část Zdravotnické záchranné...

Další články
Nahoru