dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Volby 2017

ČSSD pořádá v centru Prahy pochod za vyšší mzdy

Česká strana sociálně demokratická pořádá v neděli 15. října pochod Prahou za vyšší mzdy. „Hlavním cílem tohoto pochodu je upozornit na nízké mzdy v České republice a zvýšení tlaku na jejich růst,“ uvedla strana v tiskové zprávě.

Pochodu, který startuje v 10:30 od Lidového domu v Hybernské ulici 7, se zúčastní volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek, statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec, předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a další členové vedení a volební lídři. Na začátku akce vystoupí na nádvoří Lidového domu se svým projevem Milan Chovanec.

Trasa dva kilometry dlouhého pochodu: Hybernská, Celetná, Staroměstské náměstí, Kaprova, Mánesův most, Klárov

„Životní náklady se významně liší v závislosti na regionu, v Praze jsou dokonce až o 20 procent vyšší než ve zbytku republiky. Přitom tabulkové platy jsou plošně stejné a tento faktor vůbec nezohledňují. Proto navrhuji, aby byl pro zaměstnance ve veřejném sektoru zaveden speciální příplatek v závislosti na indexu životních nákladů. Například ve Velké Británii tento model funguje již od 70. let, v různých obměnách pak byl zaveden v Madridu, Berlíně, Vídni či dalších městech,“ představuje svůj záměr lídr pražské kandidátky ČSSD do voleb do Poslanecké sněmovny Petr Dolínek.


Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

Petr Fiala: Nenechte svůj hlas náhodě. Hlas pro ODS nepropadne, bude slyšet

19. října 2017 v 17:11

Občanští demokraté dnes završili několikaměsíční kampaň před nadcházejícími sněmovními volbami. Na Malostranské náměstí z celé republiky dorazily dodávky Modré vlny, které v uplynulých týdnech projely celou republiku. V Kaiserštejnském paláci přednesl předseda ODS Petr Fiala svou poslední...

ČSSD je garantem sociálních jistot pro všechny, říká kandidát v Praze Jan Smetana

19. října 2017 v 16:29

Živnostník Jan Smetana je na pražské kandidátní listině ve volbách do Poslanecké sněmovny číslo 15. Dlouholetý člen sociální demokracie odpověděl v předvečer voleb na pár otázek týkajících se jeho kandidatury.

Další články
Nahoru