dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
ČSSD nechce přijít o podíl na pražské moci, vyzývá k pokračování koalice
Zastupitelé ČSSD Miloslav Ludvík (vlevo) a Lukáš Kaucký. Foto: Archiv

ČSSD nechce přijít o podíl na pražské moci, vyzývá k pokračování koalice

Pražská koalice by podle zastupitelů ČSSD měla pokračovat, řekli to po včerejším jednání s premiérem a předsedou své strany Bohuslavem Sobotkou. O dalším vývoji by se mělo rozhodnout na schůzce koalice, kterou tvoří ČSSD, hnutí ANO a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), začátkem příštího týdne. Svolala ji primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Podle Trojkoalice je však třeba hledat nové složení vlády na pražské radnici, ta současné není funkční.

„Shodli jsme se, že by tato koalice měla pokračovat, s tím že paní primátorka Krnáčová by měla zajistit její funkčnost," řekl novinářům předseda pražské ČSSD Miloslav Ludvík. Podmínky spolupráce chtějí sociální demokraté řešit se svými koaličními partnery.

„Nejdřív musí paní primátorka svolat koaliční jednání, což máme informaci, že se tak stalo," uvedl předseda zastupitelského klubu ČSSD Karel Březina. Schůzka má být začátkem příštího týdne. Na ní si podle Březiny členové koalice musí vyjasnit, zda chtějí spolupráci zachovat. „Pořád si myslíme, že tento půdorys vládnutí v Praze má svoje ratio a svůj smysl," míní Březina.

Sobotka podle zastupitelů jejich postup podporuje. „Pan premiér nám vyjádřil podporu. Bylo vidět, že pan premiér má velký zájem o to, aby Praha fungovala," prohlásil Ludvík.

Pražští zastupitelé včera v noci odvolali z městské rady primátorčina náměstka Matěje Stropnického (SZ) a radní Michala Haška (ANO), Irenu Ropkovou a Hanu Novákovou (obě ČSSD). Pro odvolání koaličních radních přitom hlasovali kromě opozice i zastupitelé koalice.

Primátorka Krnáčová včera uvedla, že koalice podle ní pokračuje dál, smlouva nebyla vypovězena. Představitelé Trojkoalice ale po včerejším jednání oznámili, že spolupráce nefunguje a je potřeba hledat nové složení. Opoziční ODS uvedla, že je připravena podpořit novou radu, ale v jiném složení. Vyjednávat o koalici jsou připraveni i opoziční Piráti.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru