Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Volby 2014

ČSSD je v Praze 1 připravena jednat napříč politickým spektrem

Česká strana sociálně demokratická je na Praze 1 připravena jednat se všemi politickými subjekty, které v komunálních volbách do Zastupitelstva MČ Prahy 1 uspěly. Od prohlášení, že se na koaliční spolupráci již s nějakými subjekty domluvila, se distancuje.

„S ohledem na antipatické vztahy některých politických subjektů na úrovni celostátní politiky si uvědomujeme, že na Praze 1 může ČSSD být i jazýčkem na vahách. Zároveň a také právě proto se distancujeme od některých neověřených prohlášení,“ řekl předseda ČSSD Praha 1 Daniel Hodek.

„Není pravda, že bychom se na koaliční spolupráci v Praze 1 již s nějakými subjekty domluvili, natož abychom dohodu o koaliční spolupráci podepsali,“ dodal Hodek  

Hlavní prioritou pro ČSSD Praha 1 zůstává průnik programových priorit do předvolebních programů potencionálních koaličních partnerů. Povolební vyjednávání jsou na samém začátku.

„ČSSD ještě jednou děkuje všem voličům, kteří jí dali hlas v komunálních volbách do Zastupitelstva městské části Praha 1. Každý jednotlivý hlas bere jako závazek a udělá maximum, aby byl 100% vyslyšen. Právě proto je pro nás hlavní prioritou maximální možné prosazení našeho volebního programu,“ doplnil Hodek.


ANO, ČSSD a Strana zelených se v Praze 8 dohodly na koalici, ODS bude po letech v opozici

23. října 2014 v 17:02

Série povolebních jednání v Praze 8 vyústila k dohodě. Koalici uzavřelo vítězné hnutí ANO s Českou stranou sociálně demokratickou a se Stranou zelených.

Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru