Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Volby 2017

ČSSD je garantem sociálních jistot pro všechny, říká kandidát v Praze Jan Smetana

Živnostník Jan Smetana je na pražské kandidátní listině ve volbách do Poslanecké sněmovny číslo 15. Dlouholetý člen sociální demokracie odpověděl v předvečer voleb na pár otázek týkajících se jeho kandidatury.
smetana-cssd

Jan Smetana

Proč jste se rozhodl kandidovat na poslance a proč za ČSSD?
Členem sociální demokracie jsem od roku 1989, takže otázka, proč kandiduji za ČSSD je tímto zodpovězena. Samozřejmě, že za toto dlouhé období jsem zažil pády a vzestupy voličské přízně a proto si myslím, že čas sociální demokracie jako garanta bohatství občanů, nikoli pouze oligarchů, přijde.

Co vás jako živnostníka nejvíce pálí a co by se mělo v legislativě týkající se podnikání změnit?
Jako živnostník bych uvítal zjednodušení placení daní a jiných dávek jako je sociální a zdravotní pojištění do jednoho daňového odvodu. Současně by mělo dojít k razantnímu navýšení mezd zaměstnanců. To vede i k většímu utrácení a větším příjmům živnostníků a drobných podnikatelů.

Jak nahlížíte na EET a jak si představujete její budoucnost?
Podstatně bych ji zúžil na restaurace a hotely. Jinde nemá smysl.

Jste sice až patnáctka na pražské kandidátce, ale pokud by Vás voliči takzvaně vykroužkovali a byl jste zvolen, jaké by byly ve Sněmovně Vaše priority?
Především bych prosazoval zákony, které by vedly k razantnímu zvýšení mezd zaměstnanců a omezení korupce.

Co podle Vás nejvíce trápí Pražany a co by se mělo změnit, aby došlo ke zkvalitnění života v metropoli?
Hlavní prioritou Pražanů dle mého názoru je doprava v metropoli. To znamená dobudování vnějšího i vnitřního okruhu. Dále řešení parkování. To znamená tři druhy parkovacích oprávnění. Pro celou Prahu, městskou část a sektor vystavovaný občanům Prahy za současné výše poplatků (max. 1400 korun ročně pro celou Prahu). Třetí zásadním tématem jsou sociální služby a jejich razantní rozšíření na úroveň severských zemí typu Švédska či Norska.

Do voleb zbývá už jen pár hodin, podle posledních průzkumů je stále spousta lidí nerozhodnutých, komu dá svůj hlas. Proč by měli dát hlas sociální demokracii?
Sociální demokracie je garantem sociálních jistot pro všechny. Především pro ty, kteří nemohou uspět v současném světě stále více se rozevírajících příjmových nůžek a nerovnoměrně rozdělovanému bohatství. Samozřejmě vše je velmi obecně řečeno, ale více nejde na tak omezeném prostoru.


Autor: red

Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

U volebního štábu SPD proběhla demonstrace proti volebnímu úspěchu krajní pravice

22. října 2017 v 09:20

V sobotu 21. října krátce po vyhlášení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny proběhla u volebního štábu čtvrté nejsilnější strany SPD – Tomio Okamura spontánní demonstrace.

Další články
Nahoru