dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Comeback Porsche do pražských ulic, odstavené tramvaje čeká přestavba
Tramvaj 14T už nevozí cestující v Praze více než rok, nyní se plánuje její návrat. Foto: archiv

Comeback Porsche do pražských ulic, odstavené tramvaje čeká přestavba

Pražský dopravní podnik (DPP) začne na podzim se zkušební přestavbou vnitřního prostoru tramvají Škoda 14T známých jako Porsche. ČTK to řekl dopravní ředitel DPP Jan Šurovský. Praha původně nakoupila 60 vozů 14T, tři ale byly nabourány a u zbylých 57 byly zjištěny závady podvozku. Před zhruba rokem je tedy dopravce odstavil z provozu, nyní podvozky opravuje a poté chce začít tramvaje využívat. Měly by jezdit na linkách 3 a 17.

Interiér chce podnik přestavět v prostřední a poslední části tříčlánkové tramvaje. „Měla by se změnit dispozice pro stání a sezení, kdy cestující sedí na lavicích bokem proti sobě, takže si pak mezi ně už nikdo nemůže stoupnout," řekl Šurovský.

Přestavbu již schválilo představenstvo, po rekonstrukci prvního vozu chce DPP o změně diskutovat s cestujícími, kteří si na nepohodlné uspořádání vnitřního prostoru často stěžovali.

Anketa

Líbí se vám tramvaj 14T, která se po více než roce asi vrátí do pražského provozu?

46.2%
(46.2%)
53.8%
(53.8%)
Technickým problémem tramvají 14T pak jsou trhliny na konzolách určených k uchycení táhel, která vedou podvozek a přenášejí tažné a brzdné síly. Tramvaje začal nyní DPP postupně opravovat a zhruba každý měsíc zamýšlí jednu vrátit do provozu.

V minulosti měly tramvaje problémy i při průjezdech větších zatáček, dopravce proto pro ně nyní vybral trasy s menšími zatáčkami.


Další články
Nahoru