dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Comeback „kovožroutů“? Praha zvažuje vrátit do ulic kontejnery na drobný kovový odpad
Popelnice na kovové odpady se objevily v ulicích Prahy v loňském roce. Foto: PS

Comeback „kovožroutů“? Praha zvažuje vrátit do ulic kontejnery na drobný kovový odpad

Pražané mohou již dlouho recyklovat plasty, papír, sklo a další komodity, aniž by museli jezdit do sběrných dvorů. Kontejnery na drobný kovový odpad v ulicích chybí. Během následujícího půlroku se to možná změní.

„Uvažuje Praha o rozmístění kontejnerů na drobný odpad? V domácnosti se vždy hromadí spousta tohoto odpadu, například konzervy. Běžet s tím do sběrny není čas. Proto končí ve směsném odpadu, což je škoda,“ objevil se nedávno na magistrátním portálu Dotazy radním příspěvek, který byl určen radní Janě Plamínkové. Ta má na starosti, mimo jiné, oblast životního prostředí.

Kovy a kovové obaly je možné v Praze nyní bezplatně odevzdat pouze ve sběrných dvorech a v mobilních sběrných dvorech provozovaných městem. Jejich aktuální seznam naleznete zde.

V minulém období byl spuštěn pilotní projekt, jehož předmětem bylo zajištění sběr kovových obalů nádobovým způsobem. Byl ukončen ke konci loňského roku. Jelikož se osvědčil, mohl by se brzy dočkat obnovy.

„Město zvažuje, zda systém sběru využitelných složek rozšířit i o další komoditu. Předpokládaný možný termín zajištění plošného umísťování sběrných nádob na kovy je druhá polovina roku 2016,“ uvedla radní Jana Plamínková.


Další články
Nahoru