dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Comeback farmářských trhů na Spořilově: lákají na podzimní novinky
Farmářské trhy na Spořilově. Ilustrační foto: archiv

Comeback farmářských trhů na Spořilově: lákají na podzimní novinky

Farmářské trhy na Spořilově, které dlouhodobě podporuje Praha 4, jsou pro zákazníky vítanou příležitostí pro nákup čerstvých zemědělských plodin a potravin českého a regionálního původu a současně pomáhají malým a středním zemědělským podnikatelům, pěstitelům, chovatelům, zpracovatelům a výrobcům. Léto končí a na Roztylském náměstí se tuto sobotu 14. září chystá velký comeback těchto oblíbených farmářských trhů.

“Jsem rád, že se farmářské trhy na Spořilově staly v naší městské části tradicí a každoročně přispívají k setkávání lidí v krásném prostředí Roztylského náměstí,” uvedl starosta Pavel Caldr.

V době dovolených zredukovali organizátoři farmářské trhy jen na základní potraviny – zeleninu, pečivo, mléčné výrobky, maso a uzeniny.

ovoce-podzim-nahled Návrat velkých farmářských trhů na Spořilov v sobotu 14. září se projeví zejména výrazným zvýšením počtu prodejců a v rozšíření nabízených komodit.

Novinkou podzimních trhů bude hudební program, zapojení restaurace Eureka, jejíž mistři kuchaři budou návštěvníkům připravovat dobroty na grilu, a dětský koutek.

Rozšířená nabídka o žádané potraviny

Po chudém létě se s mnoha prodejci na Spořilov vrátí i nabídka ryb, medu, šťáv a džúsů, vína, koření, olivových olejů apod. Přijedou opět květináři, pozvání dostali výrobci košíků, dřevěných stoliček a také prodejci pochutin a mastí z konopí.

Organizátoři farmářských trhů z občanského sdružení Pod platany doufají, že nabídku rozšíří ještě o drůbež, další pekaře, cukráře, řezníky a uzenáře, a že pro zákazníky bude na Roztylském náměstí na výběr sezónní zelenina a ovoce, přibudou těstoviny a řada dalších žádaných potravin.

O prázdninách vznikla dohoda o hudebním programu pro spořilovské trhy. Díky tomu budou mít jejich návštěvníci každou sobotu příležitost naslouchat mladým muzikantům z Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka, většinou studentů slavného jazzmana Štěpána Markoviče. A nebudou tu jen oni, občas zde zahrají i renomovaní umělci.


Autor: Lukáš Plecháček
Další články
Nahoru