dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Pražská doprava

Comeback Arrivy: Němci spouští železniční linku mezi Prahou a Benešovem

Na železniční linku Praha – Benešov začne společnost Arriva, která spadá pod německého národního dopravce Deutsche Bahn, od pondělí 29. února vypravovat rychlé příměstské vlaky, dvouvozové motoráky.

V pracovní dny pojede v každém směru sedm nových spěšných vlaků, které propojí Benešov, Čerčany, Sehnohraby a Mnichovice s Prahou

Odjezdy z Prahy do Benešova: 6:02, 8:02, 12:02, 14.02, 16:02, 18:02, 20:02.

Odjezdy z Benešova do Prahy:  5:06, 7:06, 9:06, 13:06, 15:06, 17:06, 19:06.

Dnes ve 12 hodin spustila Arriva e-shop s jízdenkami na www.arriva-vlaky.cz a zveřejnila kompletní ceníky jízdného. „Chceme co nejjednodušší tarif, nabízíme základní jízdné, zpáteční jízdné, slevu pro studenty na ISIC a velmi výrazně zlevněné týdenní a měsíční jízdenky pro pravidelné cesty na benešovské lince,“ říká generální ředitel Arriva Daniel Adamka.

„Malé děti a kočárky vozíme zdarma, děti ve věku 6–15 let za polovinu, studenty ve věku 15–26 let se slevou až 40 procent a držitele průkazů ZTP a ZTP/P se slevou 75 procent. Snažili jsme se nabídnout výhodnější ceny, než jaké na těchto trasách doposud platily,“ pokračuje.

Spojení s Trenčínem

O víkendu zavede Arriva přímý spoj z Prahy do Trenčína. Trasa povede přes Olomouc a Uherské Hradiště. Z Prahy vyjede expres Arrivy vždy v sobotu ráno v 8:40 a do Trenčína dorazí ve 13:42. Zpět z Trenčína se vydá v neděli odpoledne ve 14:19 a do Prahy přijede v 19:24.

S pětihodinovou jízdní dobou mezi Prahou a Trenčínem bude vlak rychlejší než většina autobusových spojů na této trase.  „Počítám, že největší zájem bude o přímé spojení z Uherského Brodu, Bojkovic, Slavičína nebo Bylnice do Prahy,“ říká ředitel Arriva vlaky Jiří Nálevka.

„Právě z těchto míst neexistuje žádné expresní přímé spojení s hlavním městem. Buď musíte přestupovat, nebo využít často zastavující rychlíky z Luhačovic. Zajímavý bude i Trenčín. Žádný přímý vlak z Prahy nebo Olomouce do Trenčína nejezdí," dodává.

Při on-line nákupu jízdenek na trase Praha – Trenčín bude mít cestující automaticky bezplatně garantováno místo k sezení, konkrétní sedadlo si vybere rovnou v e-shopu. Uvedené ceny jsou jen příkladem z celého tarifu. Kompletní tarif s jízdným do všech stanic na trase je k dispozici na www.arriva-vlaky.cz

 


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru