dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Colloredo-Mansfeldský palác bude po opravě sloužit Pražanům i turistům
Colloredo-Mansfeldský palác. Pohled od vchodu do dvora. Foto: Enfo / Wikimedia Commons

Colloredo-Mansfeldský palác bude po opravě sloužit Pražanům i turistům

Pražští radní schválili záměr rekonstrukce a nového využití Colloredo-Mansfeldského paláce nedaleko Karlova mostu. Nově by měla památka sloužit Pražanům i turistům a měly by se tu například pořádat výstavy a přednášky. Náklady na opravu vzejdou z architektonické soutěže a následného výběrového řízení na firmu, která palác opraví.

Nyní je v paláci stálá expozice umění a konají se tu turistické prohlídky. Nově by palác měl sloužit zájemcům především jako památka. „Jako vhodný nástroj se jeví jednak vybudování víceúrovňové prohlídkové trasy včetně vytvoření mobilní aplikace," píše se v dokumentu.

Město chce v paláci pořádat koncerty, projekce, performance nebo divadelní a taneční představení. Zvažuje i komerční akce jako jsou svatby. Uvnitř paláce mají vzniknout výstavní plochy, kvůli komplikovanému uspořádání budovy jich má být několik. Kromě výstav se mají v paláci konat přednášky a promítání.

Bude tu i prodejna a kanceláře a v jednom z křídel by mohlo být několik pokojů, kde by přespávali zahraniční návštěvníci z řad kurátorů či významných osobností kultury. Kdy a za kolik bude palác přebudován, není jasné. Praha musí nechat vypracovat studii proveditelnosti, poté vytvořit projekt a pak v tendru najít firmu, která rekonstrukci provede.

Návštěvníci se nyní při prohlídkách seznámí s nejcharakterističtějšími prvky paláce, s výsledky stavebně-historických a restaurátorských průzkumů, a také s jeho vlastnickou historií a se záměry Galerie hlavního města Prahy.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru