dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražská doprava

Collegium 1704 v Rudolfinu provede Mozartovu Velkou mši c moll

Již téměř vyprodaným koncertem s Mozartovou Velkou mší c moll pokračuje v úterý 24. února koncertní cyklus Collegium 1704 v Rudolfinu. Celá polovina z celkem šesti koncertů tohoto cyklu je vyhrazena sérii tří slavnostních mší. Toto trojhvězdí uzavře Bachova Mše h moll, kterou Collegium 1704 provede na dvou koncertech ke svému desátému výročí 30. a 31. března v Rudolfinu. 

„Mozartova Velká mše c moll je nejen Mozartovou nejrozsáhlejší duchovní kompozicí, ale také jedním z nejmysterióznějších děl svého tvůrce. Je to dílo nesmírné emocionální hloubky a působivosti a pro mě jedno z nepůsobivějších zhudebnění mešního textu vůbec,“ říká o Velké mši c moll Václav Luks, umělecký vedoucí Collegia 1704.

Okolnosti vzniku a provedení díla nejsou dodnes zcela objasněny a dílo zůstalo podobně jako slavné Requiem nedokončeno. Ve srovnání s Requiem je však v případě Mše c moll podíl Mozartem dokončených částí nesrovnatelně větší a dílo náleží bezesporu k nejemociálnějším a nejintimnějším dílům svého tvůrce. Program bude doplněn Symfonií č. 40 g moll, která náleží do trojice vrcholných symfonií, zkomponovaných na sklonku Mozartova života.

Jako sólisté koncertu v doprovodu Collegia 1704 a Collegia Vocale 1704 pod taktovkou Václava Lukse vystoupí sopranistka Kateřina Kněžíková, altistka Sophie Harmsen, tenorista Václav Čížek a basista Tomáš Král. O vstupenky na tento koncert je mezi diváky velký zájem – i přes navýšení kapacity jich v současné chvíli zbývá už jen posledních pár v prodeji u České filharmonie v Rudolfinu.

Vstupenky v cenách od 200,– do 950 korun jsou k dispozici v sítích Ticketportal (www.ticketportal.cz), Bohemia Ticket (www.bohemiaticket.cz) a u České filharmonie v Rudolfinu (www.ceskafilharmonie.cz). Děti do 15 let, studenti, senioři (60 let a více), držitelé průkazu ZTP a ZTP/P platí o 30 % snížené vstupné.


Další články
Nahoru