Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
FestivalyPražský životVíkend

Čokoládový víkend v Galerii Harfa

14. 10. 2022 - 16. 10. 2022
Nákupní centrum Galerie Harfa bude hostit od pátku 14. do neděle 16. října desátý ročník Čokoládového festivalu, putovní přehlídky čokoládových delikates. Vedle kulinářských show a prodejních stánků nabídnou pořadatelé i zajímavý doprovodný program. Na Harfě to čokoládově zavoní v pátek 14. října od 14 hodin. Vstup na akci je zdarma.

Návštěvníkům festival nabídne tři hlavní sekce:
•    kulinářskou přehlídku, na které šéfkuchaři významných restaurací předvedou své nápadité recepty;
•    prodejní stánky s degustacemi a čokoládovými specialitami;
•    dětské tvořivé dílničky, umělecká vystoupení a workshopy.

„Letos slavíme 10. výročí festivalu v Praze. Při této příležitosti bude připravena spousta překvapení. Chceme vytvořit rekord ve výrobě největší tabulky čokolády v Česku z více než 250 kg čokolády nebo nainstalovat svatební dort složený z více než 10 000 bonbónů. Nebude chybět ani naše tradiční ´Hra o poklad´.  Každý, kdo se bude chtít do hry zapojit, si může u vstupu za 30 korun zakoupit zlatý čokoládový pohár, který obsahuje klíč k pokladu. Ale pouze jeden z těchto klíčů otevře truhlu s dárky a odměnou. Letos navíc hrajeme o dvojnásobnou částku 10 000 korun,“ komentuje program organizátor Čokoládového festivalu Chris Delattre.

Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Marka Váni, který připraví jídla dle zajímavých receptů, například hovězí po burgundsku s čokoládou nebo polévku z červené řepy s malinami a bílou čokoládou.

Děti si vyzkouší přípravu sladkých dezertů s Václavem (Mr. Vonka). Chybět nebude ani Jana Pavlusková s její famózní Marmeládou.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit různé druhy čokolád u více než 40 stánků, například od ČokoKebab, Kamila Chocolates, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonka, Jablíčko, Čo Xo, Čokoládovna Janek, Koruna pralinky, Čokoládová Továrna, Marmelalada, Čokolandia, Medovinka, Judith Sweet Art, Choklid, Chocothopia a mnoho dalších.

A protože letošnímu ročníku budou jako vždy kralovat především děti, bude opět připraven stánek s malováním na obličej nebo stánek s malováním čokoládou a barevným pískem.

Program je pro návštěvníky připravený v časech:
pátek 14.10: 14–18 hod.
sobota 15.10: 10–18 hod.
neděle 16.10: 10–17 hod.

Pokud chcete ochutnat čokoládové pivo, čokoládový kebab, ovoce s čokoládou a mnoho dalšího, co si doma jen tak nepřipravíte, zapište si termín 14. – 16. října do svých kalendářů.


Autor: Cen

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

Včera v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

Včera v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

Včera v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 11: Vánoční jarmark

Včera v 07:54

KC Mezi Domy zve v sobotu 3. prosince od 10 do 17 hodin na Vánoční Jarmark. Nakoupíte originální rukodělné dárky a drobnosti.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

J. J. Ryba: Česká mše Vánoční – Hej Mistře a koledy

27. listopadu 2022 v 09:50

Zpěvácký spolek Hlahol zve v neděli 18. prosince v 15 a v 17 hodin na Vánoční koncerty J. J. Ryba: Česká mše Vánoční – Hej Mistře a koledy do Velkého sálu Pražského Hlaholu na Masarykově nábřeží na Starém Městě.

Na Sofijském náměstí se rozsvítí strom, vystoupí Kamil Střihavka

27. listopadu 2022 v 08:16

V neděli 27. listopadu v 16 hodin bude na Sofijském náměstí program 1. adventní neděle.

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Zoo Praha v neděli rozsvítí vánoční strom

25. listopadu 2022 v 09:25

V neděli 27. listopadu Zoo Praha slavnostně rozsvítí vzrostlou kanadskou jedli na Veselovského louce poblíž expozice gibonů stříbrných.  Návštěvníci se mohou těšit na průvod, betlém, vánoční koledy v provedení dětského pěveckého sboru a také hosta – herečku, zpěvačku a moderátorku Terezu...

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

Další články
Nahoru