dnes
Neděle - jasno
13°C
zítra
Pondělí - jasno
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Advent v Praze

Čokoládový, háčkovaný či paličkovaný. Historické i netradiční betlémy vystavují v Senátu

Sto betlémů na jednom místě najdete v sídle Senátu. Výstava bude přístupná až do 8. ledna zdarma. Návštěvníci se mohou těšit na desítky betlémů z období od 19. století do současnosti. Uvidíte dokonce korálkový betlém nebo betlémářské medaile.

K nejstarším exponátům tradičně patří rozsáhlý dřevěný betlém z Podkrkonoší, který byl vytvořen na přelomu 19. a 20. století, nebo betlém z Příbramska z první poloviny minulého století.

Pozornost si zaslouží i čokoládový, háčkovaný či paličkovaný betlém nebo betlémská scenérie zachycená na vějíři zvětšených tarotových karet.

Během vánočních svátků jsou pro veřejnost zpřístupněny i historické prostory Valdštejnského paláce a Trčkovská galerie, ve které se nachází výstava protokolárních darů. Otevírací doba o vánočních svátcích je v těchto prostorech stejná jako ve Výstavní síni. Vstup na výstavu i do historických prostor je volný.

Expozice, kterou uspořádaly Spolek českých betlémářů a Kancelář Senátu, je zdarma přístupná denně od 10 do 16 hodin, na Štědrý den od 10 do 14 hodin.


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru