dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C

Co všechno dělají neziskovky v Praze 3

Na Parukářku, kde se pod názvem Fajn den odehrál festival s programem pro všechny od nejútlejšího dětství po seniory, si i v parném dni našla cestu řada návštěvníků. Letošní šestý ročník komunitního festivalu, nad nímž převzala záštitu zástupkyně starostky Miroslava Oubrechtová, se uskutečnil ve čtvrtek 20. června.

Fajn den, který nejen obyvatelům Prahy 3 připomíná činnost zdejších neziskovek, začal odpolednem s výtvarnými, sportovními i vzdělávacími dílnami pro děti i dospělé. Na Parukářce vyrostly stánky, kde se mohli lidé seznámit s činností např. rodinných center Nová Trojka, Paleček a Ulitka. Svoje aktivity představily i nízkoprahové kluby Beztíže a Husita nebo občanské sdružení Remedium či Naděje.

 Ručně vyrobenou keramiku nabízel stánek Chráněné dílny A MANO, která zaměstnává osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením. „Těší mě, že městská část má možnosti přispívat k úspěšnému provozu Chráněné dílny A MANO, která poskytuje pracovní praxi lidem s hendikepem a pomáhá jim najít pracovní uplatnění,“ říká místostarostka pro sociální oblast Miroslava Oubrechtová.

Lidé se u dalších stánků mohli občerstvit dobrým jídlem i pitím z místních podniků, vytížený byl zejména stánek s výbornou točenou zmrzlinou. Kdo chtěl, mohl pokusit štěstí v tombole. Na pódiu se během horkého odpoledne až do večerních hodin postupně vystřídaly a velký úspěch sklidily skupiny UGC, Les Tambours, AcademiX, Kamašne a jako hlavní hvězda večera zazářila kapela Vltava.


Hasiči Praha: Uzavření Libeňského mostu dojezd na Palmovku zásadně neomezí

Včera v 15:04

Na Balabenku jezdí hasiči z Holešovic raději rychlejší trasou přes Most Barikádníků a Povltavskou.

Selhání obálkovací linky: Praha rozeslala 2500 dopravních pokut nesprávným adresátům

Včera ve 14:22

Zhruba 2500 výzev k zaplacení dopravních pokut rozeslal v poslední době pražský magistrát nesprávným adresátům. Lidé dostali v obálce se svým jménem a adresou pokutu pro jiného člověka. Důvodem bylo selhání obálkovací linky, uvedl na základě vyjádření magistrátu Český rozhlas-Radiožurnál....

Palmovka – Florenc. Noční přerušení provozu tramvají

Včera v 10:26

V noci z úterý 23. ledna od 22:30 hodin na středu 24. ledna do 4:40 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Florenc.

S Lenkou Vacvalovou na téma běhání, cvičení a životosprávy

Včera v 08:29

Stále nacházíte výmluvy, proč nemůžete jít běhat? Doběhněte na Čaj o sedmé s Lenkou Vacvalovou ve čtvrtek 25. ledna od 19 hodin do Galerie 1.

Praha 5: Objednávání přenosných hlasovacích schránek pro 2. kolo volby prezidenta 2018

Včera v 07:55

Radnice informuje občany, kteří ze zdravotních důvodů nemohou přijít volit do volební místnosti a chtějí své volební právo využít, že mohou si objednat přenosnou hlasovací schránku.

Věra Picková a Václav Zítek. Čestní občané Prahy 10 in memoriam

Včera v 07:25

Starosta Prahy 10 Vladimír Novák předal minulý týden dvě čestná občanství in memoriam. Za zesnulé osobnosti paní Věru Pickovou a pana Václava Zítka přebrali celostříbrné pamětní medaile a věcné dary jejich příbuzní.

Nová podoba MŠ Vokovická

Včera v 07:15

Mateřská školka Vokovická se dočká zcela nové podoby. Minulý týden seznámila městská část Praha 6 své spoluobčany s vítězným architektonickým návrhem, na jehož základě by měl být objekt školky zcela přestavěn.

Pražské podzemí ve foglarovkách a skutečnosti

Včera v 07:05

Pražská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze připravili u příležitosti loňského 110. výročí narození Jaroslava Foglara – Jestřába opakování přednášky Pražské podzemí ve foglarovkách a skutečnosti.

Architekti mohou přihlašovat svá díla. Byl vyhlášen třetí ročník České ceny za architekturu

Včera v 07:04

Česká komora architektů vyhlásila 3. ročník České ceny za architekturu. Architekti do ní mohou svá díla přihlašovat do 31. března. Soutěžní přehlídka je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České republiky za posledních pět let. 

Praha 9 zve na Kurz kávy – od zrnka po šálek

Včera v 07:00

Víte, odkud pochází kávovník? Nebo jak se zpracovávají plody této zázračné rostliny? Co je to espresso?

Praha chce koupit pozemky ve Zličíně a Sobíně

18. ledna 2018 v 19:41

Rada Prahy předloží zastupitelstvu města na zasedání 25. ledna ke schválení návrh na úplatné nabytí pozemků do vlastnictví hl. m. Prahy o celkové výměře 45 065 m2 v katastrálních územích Sobín a Zličín. Sjednaná cena činí celkem 2 665 800 Kč, tj....

Další krátké zprávy
Nahoru