dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - jasno
18°C
Co vás dnes čeká? Vybírejte podle toho barvu svého oblečení! Konkrétní rady firemní čarodějky
Ilustrační foto: freeimages

Co vás dnes čeká? Vybírejte podle toho barvu svého oblečení! Konkrétní rady firemní čarodějky

Nastal podzim, slunečních paprsků ubývá a naopak přibývá deště, a jak se říká syrova a sychrava. Lidé se podvědomě začínají halit do šedivých a nevýrazných barev, jako by chtěli splynout s přírodou. I lidská psychika začíná být ovlivněna právě nedostatkem světla a barev vůbec.

Chcete mít více energie a lepší náladu? Oblečte se do barev! Barvy totiž mají velký vliv na nejen na naši psychiku, ale zejména na naše podvědomí.

Každá barva na nás nějak působí a přitom to vůbec vědomě nemusíme vnímat. Některá barva v nás vyvolává radost, pocit domova, důvěru, některá barva zase agresivitu a pocit stresu.

Jaké barvu použít, když například chcete udělat dobrý dojem? Ať už na přijímacím pohovoru, nebo při představování rodině vašeho nového partnera?  Jakou barvu použít, když potřebujete něco kreativního vymyslet? Jakou barvu, když se chcete uklidnit a zrelaxovat? V tomhle všem a mnohém dalším vám barvy mohou být nápomocné.

Zde je výčet pár základních barev a toho, jak a při jakých příležitostech je využít.

Bílá a tělová – neutrální barva, nic nepřidá ani nevezme.

Černá – ochranná barva, její nevýhoda je, že pokud máte dlouho oblečeno černé oblečení, máte nepropustný obal, který nic nepustí k vám a ani od vás. Černou doporučuji pouze krátkodobě, např. pouze na společenské akce. Černé spodní prádlo nenoste vůbec, u spodního prádla se několikanásobně zesilují účinky barev.

Žlutá – pomáhá zpracovávat emoce a situace, které nám tzv. leží v žaludku. Jdete na nepříjemné jednání nebo na návštěvu ke tchýni? Očekáváte, že padnou slova, která by mohla zamrzet? Vezměte si žluté tričko!

Oranžová – ideální barva pro kalhotky a trenky. Podporuje sexuální energii a zároveň kreativitu a tvořivost. Potřebujete něco vymyslet?  Vezměte si oranžové prádlo nebo kalhoty, či sukni. Oranžová zároveň podporuje životní sílu. Lidově řečeno „drajv“.

Červená – je skvělá na spodní prádlo, dokonce i na ponožky. Máte studené nohy? Zahoďte černé ponožky a vyměňte je za červené. Potřebujete být asertivní, silní v „kramflecích“ a průbojní? Vsaďte na červenou. Když nemůže být vidět ve formě svrchního oblečení, zvolte doplňky a spodní prádlo. Dejte si pozor, moc červené na svrchní vrstvě oblečení působí na okolí až agresivně.

Růžová – emoční barva, podporuje lásku a emoce. Pozor, i lásku k sobě samotnému, což je kámen úrazu většiny lidí.

Zelená – barva úspěchu. Pozitivní barva, která budí v lidech důvěru. Řeč je o světle zelené. Naopak smaragdově zelená je barva uvědomění.

Tyrkysová – barva komunikace. Máte prezentaci nebo přednášku? Tyrkysová patří na krk, buď ve formě šperku, nebo kravaty. Pomáhá i v neverbální komunikaci. A máte-li dojem, že tak trochu nerozumíte sami sobě, opět sáhněte po tyrkysové.

Tmavě modrá – barva intuice. Tam, kde rozum selhává a přesto potřebujete najít řešení, sáhněte po tmavě modré. Ideálně na čelo – tedy čepice nebo čelenka. Vezměte si modrou čepici a jděte se projít, krásně si srovnáte myšlenky.

Fialová – barva napojení. Ideální barva do ložnice, umožní vám ve spánku zpracovávat myšlenky a emoční situace. Napomáhá učení skrze zkušenosti.

Zkuste týden volit váš šatník podle toho, jaké situace vás čekají. Uvidíte, že i nepříjemnými věcmi snadněji proplujete. Přidáte-li ještě úsměv a pozitivní myšlenky, budou se dít zázraky.

Autorkou textu je Jana Popelková – Firemní čarodějka.

www.firemnicarodejka.cz


Touto ztrátou jsou v Česku ohroženy tisíce lidí, a to i kvůli nemocem, které přes pokroky v medicíně zatím nelze vyléčit

13. října 2018 ve 22:34

Ztrátou zraku jsou v České republice ohroženy tisíce lidí, a to kvůli nemocem, které i přes pokroky v medicíně zatím nelze vyléčit. Oproti minulosti je velkým problémem, že velká část lidí se slepotou ztrácí i přístup k počítači, na který byli celý život zvyklí. Přestože řada pacientů o tom, že...

V Česku je postiženo touto nemocí až 300 000 lidí. Řada jich trpí zbytečně v důsledku nesprávné nebo opožděné diagnózy

11. října 2018 v 18:56

Lupénka je chronické, zánětlivé onemocnění kůže, kterým je ve světě postiženo nejméně 100 milionů lidí. V České republice je to 200 až 300 tisíc osob. Není to ale jen nemoc kůže, s lupénkou souvisí i jiné závažné nemoci, k nimž patří zánětlivé onemocnění kloubů (psoriatická artritida),...

Banalita, který může ohrozit váš život. Podle chirurga Fraška mohou lidé riziko problémů sami některými kroky snížit

9. října 2018 ve 23:01

Kdo z nás nikdy nezkoumal svoje břicho, které většinou vidíme jako příliš velké? Neplatí ale, že za všechno, co v této partii přebývá, může tloušťka. Vyklenutí v oblasti břicha, pupku, ale i třísla nebo stehna bývá často příznakem kýly. A ta, když ji zanedbáme, může ohrozit i náš život. Kýla, ať...

Revmatici v pohybu. Startuje akce, jejímž cílem je rozhýbat nemocné

8. října 2018 v 10:26

Nejméně o kilometr navíc k současným třem si hodlá sedmdesátiletá Marie Stařičná navýšit svou denní dávku chůze. A to od 12. října. Důvod? Zapojila se do nové výzvy Revma v pohybu, kterou vyhlašuje pacientská organizace Revma Liga ČR ve Světový den artritidy. Revmatici si sami určí, kolik by daný...

Tento nešvar, který je ohrožuje na životě, se týká nejčastěji vysokoškoláků a boháčů. Riziko je u nich pětkrát vyšší než u lidí bez maturity!

4. října 2018 ve 20:41

Být neustále dostupný a online je fenomén dnešní doby. Na nebezpečí tohoto chování za volantem se dlouhodobě snaží upozornit kampaň České asociace pojišťoven #nepozornostzabíjí. Velká část řidičů totiž zákaz používání mobilních zařízení během jízdy zcela ignoruje. Podle průzkumu společnosti...

V tomto jsou podle primáře Stodůlky Češi velcí lajdáci. Fakta to dokazují, není na ně hezký pohled. Přitom včasné odhalení problému je pro jeho léčbu zásadní

4. října 2018 ve 13:04

Světový den zraku letos připadá na 10. října. Tento den má upozornit na problémy spojené se zrakovými vadami, jako je například slepota či různé poruchy vidění a dioptrické vady. V Česku počty lidí s oční vadou neustále stoupají, navíc se snižuje věk pacientů. V péči o zrak ale Češi...

Další články
Nahoru