dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Co vás dnes čeká? Vybírejte podle toho barvu svého oblečení! Konkrétní rady firemní čarodějky
Ilustrační foto: freeimages

Co vás dnes čeká? Vybírejte podle toho barvu svého oblečení! Konkrétní rady firemní čarodějky

Nastal podzim, slunečních paprsků ubývá a naopak přibývá deště, a jak se říká syrova a sychrava. Lidé se podvědomě začínají halit do šedivých a nevýrazných barev, jako by chtěli splynout s přírodou. I lidská psychika začíná být ovlivněna právě nedostatkem světla a barev vůbec.

Chcete mít více energie a lepší náladu? Oblečte se do barev! Barvy totiž mají velký vliv na nejen na naši psychiku, ale zejména na naše podvědomí.

Každá barva na nás nějak působí a přitom to vůbec vědomě nemusíme vnímat. Některá barva v nás vyvolává radost, pocit domova, důvěru, některá barva zase agresivitu a pocit stresu.

Jaké barvu použít, když například chcete udělat dobrý dojem? Ať už na přijímacím pohovoru, nebo při představování rodině vašeho nového partnera?  Jakou barvu použít, když potřebujete něco kreativního vymyslet? Jakou barvu, když se chcete uklidnit a zrelaxovat? V tomhle všem a mnohém dalším vám barvy mohou být nápomocné.

Zde je výčet pár základních barev a toho, jak a při jakých příležitostech je využít.

Bílá a tělová – neutrální barva, nic nepřidá ani nevezme.

Černá – ochranná barva, její nevýhoda je, že pokud máte dlouho oblečeno černé oblečení, máte nepropustný obal, který nic nepustí k vám a ani od vás. Černou doporučuji pouze krátkodobě, např. pouze na společenské akce. Černé spodní prádlo nenoste vůbec, u spodního prádla se několikanásobně zesilují účinky barev.

Žlutá – pomáhá zpracovávat emoce a situace, které nám tzv. leží v žaludku. Jdete na nepříjemné jednání nebo na návštěvu ke tchýni? Očekáváte, že padnou slova, která by mohla zamrzet? Vezměte si žluté tričko!

Oranžová – ideální barva pro kalhotky a trenky. Podporuje sexuální energii a zároveň kreativitu a tvořivost. Potřebujete něco vymyslet?  Vezměte si oranžové prádlo nebo kalhoty, či sukni. Oranžová zároveň podporuje životní sílu. Lidově řečeno „drajv“.

Červená – je skvělá na spodní prádlo, dokonce i na ponožky. Máte studené nohy? Zahoďte černé ponožky a vyměňte je za červené. Potřebujete být asertivní, silní v „kramflecích“ a průbojní? Vsaďte na červenou. Když nemůže být vidět ve formě svrchního oblečení, zvolte doplňky a spodní prádlo. Dejte si pozor, moc červené na svrchní vrstvě oblečení působí na okolí až agresivně.

Růžová – emoční barva, podporuje lásku a emoce. Pozor, i lásku k sobě samotnému, což je kámen úrazu většiny lidí.

Zelená – barva úspěchu. Pozitivní barva, která budí v lidech důvěru. Řeč je o světle zelené. Naopak smaragdově zelená je barva uvědomění.

Tyrkysová – barva komunikace. Máte prezentaci nebo přednášku? Tyrkysová patří na krk, buď ve formě šperku, nebo kravaty. Pomáhá i v neverbální komunikaci. A máte-li dojem, že tak trochu nerozumíte sami sobě, opět sáhněte po tyrkysové.

Tmavě modrá – barva intuice. Tam, kde rozum selhává a přesto potřebujete najít řešení, sáhněte po tmavě modré. Ideálně na čelo – tedy čepice nebo čelenka. Vezměte si modrou čepici a jděte se projít, krásně si srovnáte myšlenky.

Fialová – barva napojení. Ideální barva do ložnice, umožní vám ve spánku zpracovávat myšlenky a emoční situace. Napomáhá učení skrze zkušenosti.

Zkuste týden volit váš šatník podle toho, jaké situace vás čekají. Uvidíte, že i nepříjemnými věcmi snadněji proplujete. Přidáte-li ještě úsměv a pozitivní myšlenky, budou se dít zázraky.

Autorkou textu je Jana Popelková – Firemní čarodějka.

www.firemnicarodejka.cz


Jak na suchou a problematickou pleť? Umíchejte si mastičku pod vedením lékárníka

23. března 2019 ve 12:54

Ve vybraných lékárnách BENU probíhají v průběhu dubna workshopy na téma Suchá a problematická pleť. Na místě se pod vedením dermatologa seznámíte nejen s lékárenskou přípravou mastí v podobě krému a tělového másla, ale také se dozvíte, jak suchou a atopickou pleť ošetřovat a jak se o ni správně...

Jak stylově přivítat jaro? Svěžím vínem Weingut Meyer

22. března 2019 ve 20:38

Jarní počasí je spojené s prvním venkovním posezením. Jak lépe si ho vychutnat než se skleničkou dobrého svěžího vína? Rodinné rakouské vinařství Weingut Meyer má v portfoliu skvělá biodynamická vína. Ať už si dopřejete lehký Riesling, který je pěstován na svém přirozeném terroir, či sladší...

Mikroklima 2019. Praha 9 připravuje na červen ekologicko-dopravně výchovnou akci

18. března 2019 v 08:10

Odbor životního prostředí deváté městské části připravuje již 13. ročník ekologicko-dopravně výchovné akce s názvem Mikroklima 2019. Akce proběhne v Parku Přátelství na Proseku 6. června od 9 do 18 hodin.

Lékařka radí, jak můžete v práci překonat únavu. Aniž byste hnuli brvou a dělali ostatním divadlo…

6. března 2019 ve 13:43

I vy zažíváte v zaměstnání jeden ospalý den za druhým, cítíte se malátní a bez energie? MUDr. Michaela Tomanová, primářka Infinty Clinic, vám nabízí několik praktických tipů, jak si s únavou na pracovišti poradit. 

Ukliďme svět, ukliďme Česko. Tradiční jarní úklid startuje začátkem dubna

4. března 2019 v 08:07

V sobotu 6. dubna začne po celé republice jarní úklid zaměřený na dobrovolnické úklidy černých skládek, ale i drobného nepořádku z naší přírody, měst a obcí. Tématem letošního ročníku zvolili organizátoři pneumatiky.

PVK představují tvůrce pražského kanalizačního systému

27. února 2019 ve 21:00

Praha měla to štěstí, že na vytvoření, dalšího budování a správě kanalizačního systému na počátku 20. století se podílely významné osobnosti mnohdy evropského formátu. Jaroslav Jásek, historik Pražských vodovodů a kanalizací představí, které osobnosti se na budování systému...

Statisíce pacientů v Česku bohužel tento předepsaný postup nedodržují a riskují svůj život. Lidé s těmito problémy jsou pak nejčastějšími hříšníky

26. února 2019 ve 12:50

  Kolik berete léků? Umíte je vyjmenovat? Stalo se Vám, že jste neužíval své léky dle doporučení lékaře? … tyto a další otázky budou v březnu klást svým pacientům praktičtí lékaři a internisté ve 150 ambulancích po celé ČR. Účelem je se dozvědět, proč tolik pacientů nedodržuje předepsanou léčbu....

Sbírku domácích spotřebičů loni nejvýznamněji obohatil kuchyňský robot z 60. let

25. února 2019 ve 12:17

Již druhý ročník projektu s názvem „Máte doma muzejní kousek?“ vyhodnotili v těchto dnech jeho organizátoři, Národní technické muzeum (NTM) a kolektivní systém ELEKTROWIN. Lidé v něm od března do prosince 2018 prostřednictvím e-mailů nabízeli zajímavé spotřebiče, ze kterých si kurátoři sbírek...

Další články
Nahoru