dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Co vás dnes čeká? Vybírejte podle toho barvu svého oblečení! Konkrétní rady firemní čarodějky
Ilustrační foto: freeimages

Co vás dnes čeká? Vybírejte podle toho barvu svého oblečení! Konkrétní rady firemní čarodějky

Nastal podzim, slunečních paprsků ubývá a naopak přibývá deště, a jak se říká syrova a sychrava. Lidé se podvědomě začínají halit do šedivých a nevýrazných barev, jako by chtěli splynout s přírodou. I lidská psychika začíná být ovlivněna právě nedostatkem světla a barev vůbec.

Chcete mít více energie a lepší náladu? Oblečte se do barev! Barvy totiž mají velký vliv na nejen na naši psychiku, ale zejména na naše podvědomí.

Každá barva na nás nějak působí a přitom to vůbec vědomě nemusíme vnímat. Některá barva v nás vyvolává radost, pocit domova, důvěru, některá barva zase agresivitu a pocit stresu.

Jaké barvu použít, když například chcete udělat dobrý dojem? Ať už na přijímacím pohovoru, nebo při představování rodině vašeho nového partnera?  Jakou barvu použít, když potřebujete něco kreativního vymyslet? Jakou barvu, když se chcete uklidnit a zrelaxovat? V tomhle všem a mnohém dalším vám barvy mohou být nápomocné.

Zde je výčet pár základních barev a toho, jak a při jakých příležitostech je využít.

Bílá a tělová – neutrální barva, nic nepřidá ani nevezme.

Černá – ochranná barva, její nevýhoda je, že pokud máte dlouho oblečeno černé oblečení, máte nepropustný obal, který nic nepustí k vám a ani od vás. Černou doporučuji pouze krátkodobě, např. pouze na společenské akce. Černé spodní prádlo nenoste vůbec, u spodního prádla se několikanásobně zesilují účinky barev.

Žlutá – pomáhá zpracovávat emoce a situace, které nám tzv. leží v žaludku. Jdete na nepříjemné jednání nebo na návštěvu ke tchýni? Očekáváte, že padnou slova, která by mohla zamrzet? Vezměte si žluté tričko!

Oranžová – ideální barva pro kalhotky a trenky. Podporuje sexuální energii a zároveň kreativitu a tvořivost. Potřebujete něco vymyslet?  Vezměte si oranžové prádlo nebo kalhoty, či sukni. Oranžová zároveň podporuje životní sílu. Lidově řečeno „drajv“.

Červená – je skvělá na spodní prádlo, dokonce i na ponožky. Máte studené nohy? Zahoďte černé ponožky a vyměňte je za červené. Potřebujete být asertivní, silní v „kramflecích“ a průbojní? Vsaďte na červenou. Když nemůže být vidět ve formě svrchního oblečení, zvolte doplňky a spodní prádlo. Dejte si pozor, moc červené na svrchní vrstvě oblečení působí na okolí až agresivně.

Růžová – emoční barva, podporuje lásku a emoce. Pozor, i lásku k sobě samotnému, což je kámen úrazu většiny lidí.

Zelená – barva úspěchu. Pozitivní barva, která budí v lidech důvěru. Řeč je o světle zelené. Naopak smaragdově zelená je barva uvědomění.

Tyrkysová – barva komunikace. Máte prezentaci nebo přednášku? Tyrkysová patří na krk, buď ve formě šperku, nebo kravaty. Pomáhá i v neverbální komunikaci. A máte-li dojem, že tak trochu nerozumíte sami sobě, opět sáhněte po tyrkysové.

Tmavě modrá – barva intuice. Tam, kde rozum selhává a přesto potřebujete najít řešení, sáhněte po tmavě modré. Ideálně na čelo – tedy čepice nebo čelenka. Vezměte si modrou čepici a jděte se projít, krásně si srovnáte myšlenky.

Fialová – barva napojení. Ideální barva do ložnice, umožní vám ve spánku zpracovávat myšlenky a emoční situace. Napomáhá učení skrze zkušenosti.

Zkuste týden volit váš šatník podle toho, jaké situace vás čekají. Uvidíte, že i nepříjemnými věcmi snadněji proplujete. Přidáte-li ještě úsměv a pozitivní myšlenky, budou se dít zázraky.

Autorkou textu je Jana Popelková – Firemní čarodějka.

www.firemnicarodejka.cz


Hrozivá čísla: Lidé příznaky často ignorují a nechají nemoc napáchat škody, které již nelze vrátit. O své chorobě neví zhruba 450 000 Čechů, statisíce lidí netuší, že mají ještě jeden problém

16. srpna 2018 ve 13:08

Přibližně 20 % lidí, kteří přišli do vybraných lékáren zkontrolovat stav svých plic, zjistilo, že jim nefungují správně. Lékárníci u nich za pomoci speciálního měřicího přístroje objevili určitou míru obstrukce. Ta se při měření projevuje tak, že člověk nedokáže vydechnout plyny z plic tak rychle,...

Závažné onemocnění s nenápadnými příznaky, ale fatálním dopadem na život. Výskyt bohužel přibývá, aktuálně se diagnóza týká 200 tisíc Čechů. Spousta lidí to mylně omlouvá věkem a přepracovaností

13. srpna 2018 ve 23:13

Závažné onemocnění s nenápadnými příznaky, ale fatálním dopadem na život. Aktuální diagnóza pro 200 tisíc Čechů.To je chronické srdeční selhání, které se rozvíjí postupně, aniž by si člověk připustil problém. Matoucí je, že příznaky nemusí na první pohled se srdcem vůbec souviset. Spousta Čechů je...

Zkracují život až o 10 let, trpí jimi mnoho lidí. Zde jsou příčiny, postihují všechny věkové kategorie, výjimkou nejsou děti. Včasná diagnóza je zásadní

13. srpna 2018 ve 20:39

V Evropě postihují revmatická onemocnění více než 120 miliónů lidí – více lidí než kterákoli jiná skupina onemocnění. Revmatická onemocnění se proto řadí na první příčky důvodů pracovní neschopnosti. Jejich příčinou mohou být metabolické či hormonální změny v organismu, degenerativní procesy nebo...

Prosekneme 2018 nabídne hudbu, workshopy a soutěže

12. srpna 2018 v 08:19

Prosekneme, akce Prahy 9, se koná v Parku Přátelství 30. srpna od 15 hodin. O hudební produkci se postarají Mc Gey, Kenny Sherwood a další. Připraveny budou workshopy jako bodypainting, žonglování nebo graffiti.

Praha ve spolupráci s pivovarem Lobkowicz bojuje pivem proti smogu. Plnou lednici může vyhrát i vaše firma

8. srpna 2018 v 11:53

S netradiční formou ochrany životního prostředí přichází projekt Čistou stopou Prahou ve spolupráci s pivovarem Lobkowicz. Pivo Pražský chodec je prvním pivem, které bojuje proti znečištění ovzduší. Pražský chodec totiž vyzývá řidiče, aby nechali alespoň jedno odpoledne auto v garáži, zašli...

Jak v létě na zahrádce šetřit vodou

1. srpna 2018 v 09:14

Říká se, že Česká republika je střechou Evropy a významnou pramennou oblastí. Jednoduše řečeno, voda od nás pouze odtéká, ale žádná k nám nepřitéká. V tomto ohledu jsme tedy odkázáni jen na srážkovou vodu. Opatření proti suchu je téma, které by Čechy mělo zajímat. Letošní teplé jaro a málo srážek...

Porodnice U Apolináře má první čerstvé absolventky bakalářského studia Porodní asistence

24. července 2018 v 19:23

Před třemi lety otevřela 1. LF UK na své Gynekologicko-porodnické klinice ve VFN jako první a jediná státní vysoká škola v Praze nový obor Porodní asistentka v bakalářském studijním programu. V těchto dnech toto studium absolvovalo prvních 17 porodních asistentek.

Výčet možných komplikací, počet pacientů i úmrtí v Praze a okolí budí respekt, přitom se lidé se tohoto onemocnění překvapivě nebojí. Může způsobit celoživotní následky a pětina případů končí smrtí

19. července 2018 ve 23:59

Invazivního pneumokokového onemocněním (IPO) se nebojí 8 z 10 dospělých, kteří se účastnili nedávného výzkumu PneuVue. Přitom pneumokok může vyvolat těžký zápal plic, meningitidu, otravu krve s možnými celoživotními následky. A zhruba pětina případů onemocnění končí smrtí.Bakterie Streptococcus...

Další články
Nahoru