dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Exotic Food Festival nabídne hmyzožraní a ochutnávku jídel i nápojů napříč kontinenty
I tohle budete moci ochutnat. Zdravá svačinka o víkendu u Vltavy. Foto: archiv EFF

Exotic Food Festival nabídne hmyzožraní a ochutnávku jídel i nápojů napříč kontinenty

Exotic Food Festival návštěvníkům umožní ochutnat netradiční pokrmy z celého světa. Můžete se těšit na dva dny nabité jídlem, tancem, hudbou a kulturou. Vrcholem festivalu bude sekce Ghetto food – hmyzožraní. 

Festival nabídne jídla, která většina lidí ještě neměla možnost ochutnat. Na akci se představí více než padesát jídelních stánků ze všech koutků světa a návštěvníci tak budou moci okusit to nejzajímavější z exotické kuchyně Asie, Afriky, Ameriky, Austrálie i Evropy.

Na jídelníčku nebudou chybět ani šokující překvapení. Příchozí si zároveň za pomoci profesionálních kuchařů budou moci vyzkoušet přípravu některých pokrmů na vlastní kůži. K dispozici budou také recepty a tipy, kde neobvyklé suroviny sehnat.

 


V rámci doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit na multikulturní, hudební a taneční vystoupení, kulinářské soutěže, workshopy, africkou vesničku pro děti, umělecké a fotografické výstavy.

vodpocivarna-nahledSoučástí festivalu budou stánky s pokrmy a nápoji z exotických zemí, speciality pro odvážné, Hmyzí show, přednášky o nových trendech ve vaření, Africká vesnička pro děti nebo superzorbing, paddleboardy, trampolíny, slackline, freeline.

Kromě exotického jídla nabídne festival i příležitost seznámit se s představiteli cizineckých komunit žijících v ČR a jejich kulturou. Hlavním cílem akce je podpora multikulturního vyžití a života migrantů v Praze.

Festival se koná o víkendu 3. a 4. října, od 10 do 20 hodin, Vodpočívárna, Lodnická ulice, Praha 4 (odpočinkový areál se rozprostírá u Vltavy na oblíbené pravobřežní cyklostezce, v blízkosti je goflové hřiště a Branický most). Vstupné je 60 korun.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru