dnes
Sobota - obcasny-dest
10°C
zítra
Neděle - oblacno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Co stojí za vypadáváním vlasů? Bránit se mu lze i změnou životosprávy
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Co stojí za vypadáváním vlasů? Bránit se mu lze i změnou životosprávy

Vypadávání vlasů do značné míry postihuje stejnou měrou muže i ženy. Může přijít v poměrně časném věku, proto to mnozí také nedobře nesou. V našem článku se podíváme na to, jaké možnosti se nám nabízejí, abychom se s tímto problémem zvládli vypořádat. Vypadávání vlasů totiž může mít hned několik typických charakteristik.

Jaké příčiny stojí za padáním vlasů?

Abychom spolehlivě určili důvod nadměrného vypadávání vlasů, rozhodně se vyplatí navštívit lékaře a podstoupit komplexní vyšetření. V zásadě rozlišujeme dvě hlavní příčiny, které naše potíže s vlasy způsobují. Vypadávání vlasů může znamenat zejména buď:

  • Dědičnou predispozici
  • Skryté zdravotní problémy

Pokud je vypadávání vlasů dědičné, jedná se v podstatě o trvalý efekt, na který dosud současná medicína nezná spolehlivou léčbu. Nanejvýš lze po konzultaci s dermatologem zvolit vhodnou medikaci, která zajistí zpomalení celého procesu.

Jiná situace nastává v případě, pokud příčina našeho vypadávání vlasů není dědičná. Zde existuje určitá možnost, jak znovu navrátit ztracené vlasy a zastavit jejich nadměrné vypadávání za pomocí správných metod a postupů. Do značné míry to souvisí se životním stylem a životosprávu. Mnoho lidí si totiž neuvědomuje, že vlasy jsou určitým obrazem našeho zdravotního stavu. Jejich vypadávání může kromě již zmíněné špatné životosprávy značit zvýšený stres, zánět v organismu, různé choroby štítné žlázy či nežádoucí účinky řady léků.

Upravte svůj životní styl

Začneme správnou životosprávou, která by rozhodně měla obsahovat zdravé tuky. Zde patří zejména nenasycené mastné kyseliny omega 3, které jsou zejména v některých rostlinných olejích, nebo v másle. Naopak je potřeba se pro zamezení padání vlasů vyhnout nasyceným a hydrogenovaným mastným kyselinám. Ve stravě přijímejte také B komplex, který je zastoupen zejména v rybím olej. Má blahodárný vliv na růst vlasových folikul. Ve stravě bychom se také měli zaměřit na dostatečný přísun železa a zinku.

Kromě výše uvedeného je potřeba zaměřit se také na vitamíny. Zejména byste měli přijímat dostatek vitaminu C. Pokud by tomu tak nebylo, vlasy jsou slabší, ztrácejí lesk a mají tendenci k lámání a třepení. Přijímejte v potravě proto dostatek citrusových plodů, brokolice, papriky nebo špenátu, které jsou typické vysokým obsahem vitaminu C.

Úprava vašeho životního stylu by měla souviset také nejen se stravou, ale se samotným přístupem k vlasům. Proto byste neměli nadměrně ničit vlasy stylingem. Ten je totiž stále častěji doménou také mužů a vlasům opravdu příliš neprospívá.

Změna životního stylu a přístupu k vlasům je tedy nedílnou součástí snahy stav zlepšit. Ale jak urychlit růst vlasů okamžitě? Zkrátka hledáte univerzální řešení, které by vám před nástupem výsledku lepšího přístupu k životu pomohlo ihned? Pak můžete vyzkoušet také zahušťovače vlasů.


Kurz: Silní rodiče - silné děti

24. září 2020 v 08:25

Jak zvládnout emoce dítěte i svoje vlastní poradí kurz, který se koná od 19. října.

Bulovka otevírá specializované Očkovací centrum

23. září 2020 v 08:58

Nové Očkovací centrum v pražské Nemocnici Na Bulovce vzniklo při Klinice infekčních, tropických a parazitárních nemocí. Svoji činnosti zahájilo 22. září a nabízí individuální přístup k očkování standardních i rizikových pacientů, včetně poradenství a odborných...

Den zdraví 2020: Víš, jak vidíš?

21. září 2020 ve 12:01

Osvětovou akci Den zdraví se Praha 13, vzhledem k opatřením spojeným s onemocněním covid-19, rozhodla realizovat v alternativním formátu rozdělenou do samostatných programů.

Ve sbírce k charitativnímu běhu se podařilo vybrat pro nemocného Richarda 50 000 korun

17. září 2020 ve 14:04

Z pražského Výstaviště Praha včera v rámci Epi©Runu odstartovalo více než 60 závodníků a ve sbírce se podařilo vybrat přibližně 50 000 korun.

Při akci Prahy 4 Den zdraví byl zájem o prevenci

17. září 2020 ve 13:35

Věnujte „10 minut svému zdraví“, to bylo heslo veřejné akce pod názvem Den zdraví, kterou pořádala Městská část Praha 4 ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí (TN). Událost se konala v úterý 15. září u OC Arkády a pro účastníky byl připraven pestrý program plný prevence, vyšetření, osvěty a...

Praha 13: Víte, jak vidíte?

16. září 2020 ve 12:49

Jak jste na tom se zrakem si můžete zkontrolovat zdarma na speciálním přístroji. Testovat se bude 23. září mezi 13. a 17. hodinou před radnicí třinácté městské části na Slunečním náměstí.

Další články
Nahoru