dnes
Pondělí - jasno
22°C
zítra
Úterý - oblacno
24°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
24°C
Co stojí za vypadáváním vlasů? Bránit se mu lze i změnou životosprávy
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: Shutterstock

Co stojí za vypadáváním vlasů? Bránit se mu lze i změnou životosprávy

Vypadávání vlasů do značné míry postihuje stejnou měrou muže i ženy. Může přijít v poměrně časném věku, proto to mnozí také nedobře nesou. V našem článku se podíváme na to, jaké možnosti se nám nabízejí, abychom se s tímto problémem zvládli vypořádat. Vypadávání vlasů totiž může mít hned několik typických charakteristik.

Jaké příčiny stojí za padáním vlasů?

Abychom spolehlivě určili důvod nadměrného vypadávání vlasů, rozhodně se vyplatí navštívit lékaře a podstoupit komplexní vyšetření. V zásadě rozlišujeme dvě hlavní příčiny, které naše potíže s vlasy způsobují. Vypadávání vlasů může znamenat zejména buď:

  • Dědičnou predispozici
  • Skryté zdravotní problémy

Pokud je vypadávání vlasů dědičné, jedná se v podstatě o trvalý efekt, na který dosud současná medicína nezná spolehlivou léčbu. Nanejvýš lze po konzultaci s dermatologem zvolit vhodnou medikaci, která zajistí zpomalení celého procesu.

Jiná situace nastává v případě, pokud příčina našeho vypadávání vlasů není dědičná. Zde existuje určitá možnost, jak znovu navrátit ztracené vlasy a zastavit jejich nadměrné vypadávání za pomocí správných metod a postupů. Do značné míry to souvisí se životním stylem a životosprávu. Mnoho lidí si totiž neuvědomuje, že vlasy jsou určitým obrazem našeho zdravotního stavu. Jejich vypadávání může kromě již zmíněné špatné životosprávy značit zvýšený stres, zánět v organismu, různé choroby štítné žlázy či nežádoucí účinky řady léků.

Upravte svůj životní styl

Začneme správnou životosprávou, která by rozhodně měla obsahovat zdravé tuky. Zde patří zejména nenasycené mastné kyseliny omega 3, které jsou zejména v některých rostlinných olejích, nebo v másle. Naopak je potřeba se pro zamezení padání vlasů vyhnout nasyceným a hydrogenovaným mastným kyselinám. Ve stravě přijímejte také B komplex, který je zastoupen zejména v rybím olej. Má blahodárný vliv na růst vlasových folikul. Ve stravě bychom se také měli zaměřit na dostatečný přísun železa a zinku.

Kromě výše uvedeného je potřeba zaměřit se také na vitamíny. Zejména byste měli přijímat dostatek vitaminu C. Pokud by tomu tak nebylo, vlasy jsou slabší, ztrácejí lesk a mají tendenci k lámání a třepení. Přijímejte v potravě proto dostatek citrusových plodů, brokolice, papriky nebo špenátu, které jsou typické vysokým obsahem vitaminu C.

Úprava vašeho životního stylu by měla souviset také nejen se stravou, ale se samotným přístupem k vlasům. Proto byste neměli nadměrně ničit vlasy stylingem. Ten je totiž stále častěji doménou také mužů a vlasům opravdu příliš neprospívá.

Změna životního stylu a přístupu k vlasům je tedy nedílnou součástí snahy stav zlepšit. Ale jak urychlit růst vlasů okamžitě? Zkrátka hledáte univerzální řešení, které by vám před nástupem výsledku lepšího přístupu k životu pomohlo ihned? Pak můžete vyzkoušet také zahušťovače vlasů.


Vznikla první centra sportovní kardiologie

10. července 2020 v 11:57

Počet náhlých srdečních zástav a poškození srdce nebo nečekaných úmrtí mladých sportovců mají pomoci snížit nová Centra sportovní kardiologie. Využít je mohou vrcholoví sportovci nebo intenzivně sportující populace s kardiologickými potížemi.

Víš, jak vidíš? Na Slunečním náměstí se bude měřit zrak

10. července 2020 v 07:44

V rámci aktivit místní Agendy 21 připravila radnice Prahy 13 akci Bezpečně za volantem – víš, jak vidíš? Součástí kampaně je orientační testování zraku pro všechny účastníky silničního provozu, prováděné optometristy.

Kvůli účinkům léčby se Máje změnil vzhled obličeje, přibrala a musela trpět narážky na svůj vzhled

6. července 2020 v 16:37

Zdravotní problémy Máju (37) trápily už od střední školy. „Špatně se mi dýchalo a pořád jsem pokašlávala,“ vzpomíná. Plicní lékař jí sdělil, že zřejmě přechodila zápal plic, ale pro jistotu ji poslal na další vyšetření. Dle nich pak Máje diagnostikoval systémový lupus erythematodes a předepsal jí...

Kampaň V Praze jako doma pomůže cestovnímu ruchu

24. června 2020 v 08:00

Internetový portál www.vprazejakodoma.cz prezentující program podpory cestovního ruchu s názvem V Praze jako doma byl včera spuštěn. Hlavní město od něj očekává zmírnění fatálních ekonomických následků koronavirových opatření pro turismus v metropoli. V Praze totiž činí škody v oblasti cestovního...

Další články
Nahoru