dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Co s načatým večerem? Vyrazte do Karlína na Noc literatury
Ilustrační foto: freeimages

Co s načatým večerem? Vyrazte do Karlína na Noc literatury

Jubilejní 10. ročník Noci literatury opět netradičním způsobem přiblíží současnou evropskou literaturu v nových českých překladech. Série veřejných čtení se uskuteční během jednoho večera na atraktivních či běžně nedostupných místech Prahy 8 – Karlína. Literární happening se uskuteční na celkem 49 místech České republiky. Připojí se také Budapešť, Londýn, Madrid, Moskva, Dublin, Bánská Bystrica a další evropská města.

Čtení probíhají paralelně. Na všech místech se začíná v 18 hodin, ukázky se opakují vždy v půlhodinových intervalech až do 22:30. Sami si můžete zvolit pořadí míst, která během večera navštívíte. Úryvky bude interpretovat 21 známých hereckých osobnosti.

Noc literatury se uskuteční jako každoročně v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi – Světa knihy. Řada autorů přijede na Noc literatury osobně v rámci své následné prezentace na knižním veletrhu, který je letos zaměřen na severskou literaturu, podobně i Noc literatury klade letos v celém záběru evropských knih větší důraz na „Sever“.

Organizátoři úzce spolupracují s velvyslanectvími severských zemí, ale především se Skandinávským domem a projektem #ReadNordic. Díky nim zavítají do Prahy autoři Kaspar Colling Nielsen, Katja Kettu, Siri Pettersenová, Lotta Lundbergová, aby si ukázky ze svých knih poslechli a osobně se setkali se svými čtenáři na společné autogramiádě v Karlín Studios, kde se také budou všechny letos čtené knihy prodávat. Kromě severských autorů zavítá na Noc literatury dalších 7 spisovatelů.

Lidé se mohou při dnešní akci zaposlouchat do čtení Jany Strykové, Jaroslava Plesla, Simony Babčákové, Romana Zacha, Ondřeje Pavelky a dalších. S literaturou se setkají v prostorách Negrelliho viaduktu, Galerii Litera, Kavárně Kočičí, Karlín Studios, Aerohouse, v Českém rozhlase – studiu A a na dalších místech.

Seznam více než dvou desítek míst v Karlíně, kde se dnes od 18 do 23 hodin uskuteční Noc literatury, je zde: http://www.nocliteratury.cz/cs/2016/city/203-praha/location/?lang=cs


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru