dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Co s Jančíkovým kostlivcem? Praha 5 chce znát postoj magistrátu. Alibismus, ozývá se kritika
Oblast, ve které plánuje developer stavět přes odpor místních obyvatel nové domy. Foto: Přátelé Malvazinek, o. s.

Co s Jančíkovým kostlivcem? Praha 5 chce znát postoj magistrátu. Alibismus, ozývá se kritika

Obyvatelé Malvazinek vzhlíželi s nadějí na čtvrteční zasedání zastupitelstva Prahy 5, které které mohlo rozhodnout o osudu kontroverzního developerského projektu Na Pláni, jehož začátek se datuje do starostování Milana Jančíka. Městská část se však z vůle zastupitelů obrátí na magistrát a požádá ho stanovisko. Až potom se definitivně rozhodne, jak s Jančíkovým kostlivcem naloží.

„Obrátit se na magistrát v takto složité situaci shledáváme jako krok k vyřešení situace,“ vysvětlil radní Marek Kukrle z politického hnutí Uzdravme naši politiku. Developerská společnost Geosan Sigma údajně trvá na realizaci projektu, či žádá odškodné ve výši 140 milionů korun.

„Vzhledem k výši požadovaného odškodnění jsme povinni jednat o řešení vzniklé situace s Magistrátem hl. m. Prahy, na který se nyní neprodleně obrátíme,“ uvedl starosta Prahy 5 Miroslav Zelený (UNP).

Současné vedení radnice Prahy 5 podle svých slov s komplikovaným developerským projektem Na Pláni nesouhlasí, stejně jako obyvatelé Malvazinek.

Podle člena Přípravného výboru občanského sdružení Přátelé Malvazinek o.s. Martina Lepšíka se však radnice nyní zachovala alibisticky. „Je to taková střední varianta, která vše odsouvá do dáli a jiných rukou. Městská část si nevybrala tu nejjednodušší možnost, jak odstoupit od smlouvy,“ podotkl.


Autor: Dalibor Kracík

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru