Dnes Pondělí - obcasny-dest 0°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 2°C
Pondělí 28. 11. 2022
Svátek má René
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Co potřebujete pro úspěšné podnikání v jakémkoli oboru?
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: TH2I Shutter Rich / Shutterstock.com

Co potřebujete pro úspěšné podnikání v jakémkoli oboru?

Mnoho lidí se v dnešní době pouští na volnou nohu nebo chce podnikat. Není to vždy jednoduché a budete čelit mnoha výzvám. Pro každého podnikatele bez ohledu na oblast působení, existují některé prvky, které potřebují k úspěchu. Podívejme se, co můžete udělat hned na startu podnikání, abyste měli mnohem lepší šanci na úspěch.

Každý podnik je jiný, ale některé věci se nemění

Všichni potřebují k podnikání to samé. Kvalitní produkty a služby, dobrý marketing, reklamu a dobrou pověst. Jedině tak dosáhnete všeho, co si přejete. Ještě před začátkem práce musíte myslet na pár základních faktorů, na které si musíte sednout. Základem je:

  • podnikatelský záměr,
  • rozpočet,
  • cílovou skupinu zákazníků,
  • časový plán.

Kvalita je vždy nejdůležitější

Bez kvalitních produktů, služeb a obsahu na sociálních sítích se jednoduše neobejdete. Jestli chcete své klienty na první pohled přesvědčit, potřebujete ISO 9001. Jde o certifikát, který potvrzuje vysokou kvalitu poskytovaných produktů a služeb. Dobrou zprávou je, že ho můžete získat bez ohledu na obor, ve kterém podnikáte. A lidé budou hned vědět, že se na vás mohou spolehnout. Přitom stačí jen jediné označení vašeho podniku.

Nezapomínejte na správný marketing

V dnešní době existuje nespočet možností, jak se můžete pustit do marketingu. A nejlepší je, když si na něj najdete specialistu. Online marketing je dnes naprostou samozřejmostí a nemůžete bez něj existovat. Jestli si nevíte rady, najděte si agenturu nebo jednotlivce, kteří se v tomto oboru pohybují a mají dost zkušeností. 

Máte-li také kamennou prodejnu nebo chcete zapůsobit také na klienty při schůzkách, měli byste mít v zásobě i reklamní předměty. Potřebovat budete hlavně vizitky, ale také propisky, přívěsky na klíče a další. K tomu poslouží multifunkční 3D termolis na potisk, který nanese vaše logo na každý předmět, který budete chtít zařadit do svého arsenálu.

Vybavení pracoviště je klíčem k vysokému výkonu

Kanceláře, prodejny nebo výrobní haly musíte dobře vybavit, abyste získali maximální produktivitu od svých zaměstnanců (včetně sebe). Kvalitní žaluzie, stoly, světla a další předměty podle typu podnikání, musíte určit již před začátkem. Podle toho také stanovíte rozpočet, který budete na vybavení potřebovat, což je při podnikání velmi důležité. Na rozpočet a účetnictví nikdy nezapomínejte, protože bez kontroly nad financemi uspět rozhodně nemůžete.


Technologie hlavního města Prahy získala licenci pro obchod s energiemi

24. listopadu 2022 ve 12:49

Energetický regulační úřad udělil městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) na dobu 5 let licenci pro obchod s elektřinou a plynem. Primární motivací THMP stát se licencovaným obchodníkem je stabilní zajištění energií pro veřejné osvětlení a pro další technologické celky, které...

Vyzkoušejte si obory budoucnosti na VŠCHT

22. listopadu 2022 v 06:36

Chemická kybernetika, biochemie a mikrobiologie, environmentální analýza či vodíkové technologie a nanomateriály. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze pořádá 25. a 26. listopadu dny otevřených dveří, na nichž představí zájemcům široké spektrum studijních programů budoucnosti. Kromě toho...

Společnost innogy uspořádala podzimní sbírka pro Armádu spásy

21. listopadu 2022 v 07:57

Vždy, když vyhlásíme v innogy sbírku, víme, že toho bude hodně. Ale letošní podzimní sbírka pro Armáda spásy předčila naše očekávání. Předali jsme zástupcům Armády spásy v Moravskoslezském kraji skutečně pořádnou nálož krabic a pomoci tak potřebným. Teplé oblečení, deky a spacáky pro klienty bez...

Na ČVUT bude možné studovat kvantovou informatiku

14. listopadu 2022 v 07:46

Kvantová informatika je nový magisterský studijní program, který od akademického roku 2024/25 nabídne studentům ČVUT v Praze. Jedná se o celoškolský magisterský program cílený na nejmodernější trendy v informatice. Pro zajištění výuky budou také vybudovány Laboratoře kvantové komunikace a...

Společnost innogy provádí servis plynových kotlů, hlídá termíny dalších prohlídek

12. listopadu 2022 ve 20:49

Společnost innogy nabízí zákazníkům péči o plynový kotel. Servis provádějí zkušení technici, kteří mají všechna potřebná oprávnění. Důkladná prohlídka trvá alespoň 60 minut. 

V říjnu bylo vyhlášeno 49 firemních bankrotů, nejméně za tento rok

11. listopadu 2022 v 11:36

V říjnu bylo v České republice vyhlášeno 49 bankrotů obchodních společností, 381 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 958 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 77 návrhů na bankrot obchodních společností, 360 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 978 návrhů na osobní...

Tipy, jak ušetřit nějakou tu kačku za energie

9. listopadu 2022 v 19:21

Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze ušetřit za energie. Jsou mezi nimi známé zásady, ale i postupy, které nás třeba nenapadnou, a přitom lze díky nim snížit náklady za energie. 

Jak technologie ovlivňují lidskou společnost, zkoumají na ČVUT

9. listopadu 2022 v 09:14

Jakou historickou roli hrají technologie ve formování společnosti? Na tuto otázku se bude snažit odpovědět 13. listopadu konference Technologie ve společnosti. Hlavním řečníkem bude Iain Standen, CEO organizace Bletchley Park Trust, kde během druhé světové války Alan Turing a kolegové dešifrovali...

innogy: Desatero pro efektivní a úsporné vaření

6. listopadu 2022 ve 14:08

Energeticky náročným místem každé domácnosti je kromě topení i kuchyně. Stačí přitom málo, abyste dosáhli významných úspor elektřiny, plynu a vody. Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze v kuchyni ušetřit.

PVK se připojily k akci Milostivé léto II

5. listopadu 2022 v 09:02

Společnost Pražské vodovody a kanalizace se dobrovolně připojila k celospolečenské akci Milostivé léto. Umožňuje tím svým odběratelům – fyzickým osobám, do 31. prosince úhradu jejich dlouhodobě neuhrazených pohledávek bez jakýchkoliv dodatečných sankčních poplatků.

Další články
Nahoru