dnes
Sobota - skorojasno
25°C
zítra
Neděle - zatazeno
23°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
22°C
Co plánuje pražská ODS po volbách? Zaměří se na dopravu, sociální služby i podporu bydlení
Volby 2018Komerční sdělení
Kandidátní listinu ODS do pražského zastupitelstva vedou tito tři politici. Lídrem je Bohuslav Svoboda (uprostřed), číslem dvě Alexandra Udženija a trojkou Tomáš Portlík. Foto: JP

Co plánuje pražská ODS po volbách? Zaměří se na dopravu, sociální služby i podporu bydlení

Pražská ODS se chce po podzimních volbách zaměřit mimo jiné na investice do dopravy, sociálních služeb a rozvoje bydlení a plánuje výstavbu domů pro seniory. Také chce změnit povolovací procesy v oblasti výstavby a řešit digitalizaci Prahy. Novinářům to dnes při zahájení kampaně řekli lídr kandidátky a poslanec Bohuslav Svoboda, místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija a další kandidáti do pražského zastupitelstva.

Měsíc před komunálními volbami představili občanští demokraté svá řešení hlavních problémů metropole. Dostavba obou okruhů, celoměstská parkovací zóna, nové školy, jesle i domovy pro seniory, digitální komfort pro občany a uvolnění ploch pro bytovou výstavbu.

„Rozvoj našeho města se v posledních pěti letech úplně zastavil. Praha nefunguje. Prahou se neprojíždí, Prahou se posouvá. Z klíčových tepen se stává jedno velké parkoviště, na jiných místech je ale parkování problém. Lidé musí hledat svůj domov za Prahou, protože neseženou byt. Tento – nebojím se říct – bordel musí skončit,“ vyzval Pražany k razantnímu ukončení pětiletého provizoria ve vedení hlavního města volební lídr občanských demokratů a kandidát na pražského primátora Bohuslav Svoboda.

„Tohle je naše výzva pro všechny Pražany: podpořte nás a my splníme vaše očekávání. Praha bude zase fungující město. Město, ve kterém je radost žít,“ zdůraznil Svoboda, který volební program občanských demokratů pokřtil vodou z Vltavy. „Praha nepotřebuje začátečníky. Primátor nemá co studovat, kudy teče Vltava. ODS má pro Prahu jasný plán a silný program. Politika je řemeslo a my nejsme amatéři. Jsme prověření volbou lidí. Máme fortel, máme zkušenosti. I odvahu rozhodovat,“ dodal.

„Neschopná koalice udělala z Prahy místo, kde lidé necítí bezpečnou budoucnost. Tak to nejde dál. Nesmíte se tu bát zestárnout, protože místo v domovech pro seniory je luxus. Ani mít děti se strachem, že neseženete jesle, školku nebo školu,“ odmítla politiku dosavadní magistrátní koalice 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija, která je za Svobodou číslo 2 na kandidátce občanských demokratů ve volbách do pražského zastupitelstva.

„Podívejte se na městské části, kde vládne ODS. Otevírají se nové domovy pro seniory, nové jesle, školy, školky. Naši starostové svou práci umí. Praha nepotřebuje nakopnout, Praha potřebuje nastartovat,“ pokračovala.

„Vedení Prahy totálně selhalo. Kdyby pražské rodiny hospodařily jako hnutí ANO v Praze, byla by rozvodovost stoprocentní. Z Prahy se stal pod vládou koalice otesánek, který sežere tři čtvrtiny svého rozpočtu,“ vyjádřil nesouhlas s dosavadním hospodařením hlavního města v posledních letech předseda pražské ODS Tomáš Portlík, trojka na pražské kandidátce ODS.

„Pražská ODS má kompetenci, víme, jak Prahu vést. Nezadlužujeme, neprojídáme a investujeme promyšleně. Máme program pro všechny Pražany, kteří chtějí jezdit, bydlet, studovat a pracovat,“ dodal.

„ODS je v Praze připravena zahájit digitální revoluci. Je potřeba výrazně zjednodušit komunikaci s úřady pomocí zasílání zpráv o končících úředních lhůtách nebo chytrými formuláři,“ uvedl advokát Zdeněk Zajíček, čtyřka na pražské kandidátce.

„Stavební rozvoj se zadírá. Není to proto, že investoři nechtějí stavět, ale do soukolí písek sypou různí aktivisté. Zelení měli ve vedení města na starosti územní rozvoj, ale kvůli nim nemáme metropolitní plán ani tunel Vlasta," řekl pražský zastupitel a starosta Běchovic Ondřej Martan, šestka na kandidátce ODS do pražského zastupitelstva.

10 priorit ODS pro fungující Prahu:

1. Zajistíme urychlené dobudování Pražského i Městského okruhu. Nepřipustíme účelové a zbytečné obstrukce, které jejich dobudování brání.
2. Navrhneme celoměstský systém parkovacích zón. Všichni Pražané budou moci jednoduše zaparkovat všude mimo historické centrum.
3. Urychlíme výstavbu záchytných P+R parkovišť a multifunkčních parkovacích terminálů propojených s pražskou integrovanou dopravou.
4. Zajistíme urychlení výstavby trasy metra D, přípravu prodloužení tras A a C a propojíme pražskou a středočeskou integrovanou dopravu.
5. Vytvoříme podmínky pro rychlejší výstavbu sítí nové generace na území Prahy. Rychlý internet přináší užitek občanům i firmám.
6. Zjednodušíme komunikaci s úřady pomocí zasílání zpráv o končících úředních lhůtách nebo chytrými formuláři, díky kterým občané a firmy nebudou muset vyplňovat stále stejné údaje.
7. Nedostatek nových bytů dramaticky zvyšuje cenu bydlení. Proto zjednodušíme a urychlíme schvalování nových ploch pro vlastnické i nájemní bydlení zejména na tzv. brownfieldech.
8. Vyhledáme a připravíme nové plochy pro školství, kulturu, sport a volný čas. Podpoříme výstavbu nových vysokoškolských kolejí na pozemcích města.
9. V pražském rozpočtu zastavíme rekordní nárůst běžných výdajů, které se zvyšují na úkor budoucích investic.
10. Zvýšíme podíl investic na celkových výdajích města a vytvoříme stabilní investiční plán koordinovaný se všemi městskými částmi.

Program pražské ODS najdete zde: https://fungujicipraha.cz/download/silny-program-pro-fungujici-prahu.pdf


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru