dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražská kultura

Co nového připravilo Divadlo Na Fidlovačce?

Dnes začne režisér Pavel Šimák zkoušet crazy komedii Fan Vavřincové Eva tropí hlouposti, jejíž premiéra se uskuteční 26. února 2014. V hlavních rolích se představí Marie Doležalová a Denny Ratajský. Prostřednictvím této inscenace se pomyslně vrátí na jeviště Fidlovačky dlouholetý ředitel divadla Oldřich Nový. Pro velký zájem o inscenaci jsou již nyní v prodeji vstupenky na první dvě reprízy, které proběhnou 1. března 2014 od 15.00 a 19.30 hodin.

V pátek 24. ledna 2014 se dočká již 70. reprízy oblíbený muzikál Dana Goggina Jeptišky, se Zorou Jandovou v roli matky představené.

Ve středu 29. ledna 2014 odehrají Eliška Balzerová, Iva Pazderková a Marie Doležalová na Komorní Fidlovačce již 90. reprízu prvotiny irské autorky Elaine Murphyové Tři holky jako květ, která získala řadu ocenění, a Elaine Murphyová byla za text nominována na cenu za nejlepší hru roku. Inscenaci DNF v režii Jana Jirků mohou často vidět také mimopražští diváci, díky hojným zájezdovým představením, jako 26. 1. v Pardubicích nebo 5. 2. v Nymburce.

V neděli 2. února 2014 od 15.00 se po pěti letech rozloučíme s inscenací Jiráskova pohádkového příběhu Lucerna. Inscenace v režii Tomáše Topfera měla premiéru u příležitosti 10. výročí znovuotevření divadla dne 28. října 2008 a dočkala se více než 80 repríz.

Ve středu 5. února 2014 se mohou diváci těšit na 70. reprízu komedie mistra francouzské komedie Georgese Feydeaua s názvem Proutník pod pantoflem. Režisér Tomáš Topfer obsadil do hlavních rolí Sandru Pogodovou, Petra Rychlého, Vandu Chaloupkovou, Marka Holého a Václava Svobodu.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru