dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Co naplat, vláda rozhodla, tak vám zvedneme plat. Pražští úředníci a strážníci dostanou přidáno
Pražský magistrát na Mariánském náměstí. Úředníci zde pracující budou mít vyšší plat. Foto: archiv

Co naplat, vláda rozhodla, tak vám zvedneme plat. Pražští úředníci a strážníci dostanou přidáno

Magistrátní zaměstnanci, strážníci a lidé zaměstnaní v městských organizacích dostanou od letošního 1. listopadu přidáno. Radní Hlavního města Prahy schválili navýšení platů o 3,5 procenta. Prahu navýšení mezd vyjde celkem na 20,21 milionu korun. Rada tak reagovala na rozhodnutí vlády o zvýšení platů ve státní správě.

„Původní plán na zvýšení platových tarifů byl až od nového roku. Vláda na svém zářijovém zasedání ovšem rozhodla, že k němu dojde už od 1. listopadu letošního roku. Rozhodli jsme se tedy, že nárůst vykryjeme snížením neúčelové rezervy,“ uvedl 1. náměstek primátora hlavního města Prahy Jiří Vávra.

„Přestože nesouhlasíme s touto populistickou politikou vlády, nebylo by správné, aby zaměstnanci magistrátu dopláceli na to, že je zde jiná politická reprezentace," řekl náměstek primátora Jiří Vávra (TOP 09).

V navrhovaném zvýšení je zohledněn pouze nárůst na platové tarify bez ohledu na dopady do dalších složek platu. Posunutím platových tarifů dojde u zaměstnanců automaticky ke zvýšení náhrad za dovolenou, u organizací s nepřetržitým provozem pak ke zvýšení náhrad za noční směny, soboty, neděle a svátky,“ dodal.

Rozhodnutí radních se netýká škol a školských zařízení. Těm totiž platy vyplácí, tudíž i navýší, ministerstvo školství, nikoliv magistrát.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru