dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Co ještě přinese kampaň v Praze a okolí? Jízdu tramvají, klábosení u piva, lákání na premiérku, kostku s miliardou i koncert Vondráčkové
Helena Vondráčková (vlevo) podporuje Janu Bobošíkovou dlouhodobě - z návštěvy domu sociálních služeb. Foto: archiv Suverenity

Co ještě přinese kampaň v Praze a okolí? Jízdu tramvají, klábosení u piva, lákání na premiérku, kostku s miliardou i koncert Vondráčkové

Setkání v hospodách, jízda tramvají, koncert Heleny Vondráčkové, kostka složená z pětitisícovek, lákání na ženskou premiérku, klasické mítinky na náměstích i rozdávání letáků. To vše v metropoli a okolí chystají v rámci předvolební kampaně politické strany a hnutí. Někteří straníci se dokonce rozhodli vyzvat ke kroužkování.

Volební kampaň k předčasným volbám do Poslanecké sněmovny už v Praze začala. Mimo klasického roznášení letáků, vylepování plakátů či billboardů, se politické strany snaží oslovit voliče i netradičně. Jak?

ČSSD na mítincích, TOP 09 na pivu s Karlem

ČSSD pořádá volební turné, kdy její kandidáti a členové navštěvují různé městské části – s občany se setkávají nejen venku u stanic metra, na náměstích či v ulicích, ale také třeba v restauracích. Kupříkladu 7. října budou odpoledne a v podvečer k vidění na Olšanském náměstí, náměstí bří Synků či u metra Florenc.

TOP 09 sází především na svého celostátního i pražského lídra Karla Schwarzenberga, který je v této kampani TOP 09 stylizován do role agenta 009 „ve službách naší republiky“ . V pražských hospodách se proto budou konat akce Na pivo s Karlem. Třeba ve čtvrtek 3. října Schwarzenberg zavítá od 20 do 21 hodin do restaurace U Bansethů v Praze 4. O den později, v téže hodinu, do žižkovské restaurace Olše.

KSČM: slavnost u fontány, ODS sází na Němcovou

Taktéž KSČM sází na setkávání s lidmi – v sobotu 5. října budou zájemci moci navštívit Slavnost Haló novin u Křižíkovy fontány, kde se mimo jiné představí pražští kandidáti. S pražskými komunistickými kandidáty bude možné setkat se například i ve speciální tramvaji, která 22. října ve 13 hodin vyjede z vozovny Hlubočepy a bude „kroužit“ Prahou.

ODS oficiálně zahájila pražskou kampaň v úterý 1. října ve svém sídle na Pankráci – jejím heslem je Miroslava Němcová na premiérku. Na tváři bývalé předsedkyně sněmovny strana postaví v metropoli celou kampaň. Voliče nicméně vyzvala ke kroužkování. ODS bude v kampani prezentovat to, co při zahájení uvedl pražský primátor Bohuslav Svoboda – že si Němcová „nezadala s různými zákulisními hráči“.

SPOZ má petici, klausovce podpoří Vondráčková

SPOZ se věnuje především kontaktní kampani – rozdávání letáků v ulicích. K podpisu, v rámci předvolebních akcí, nabízí petici o prokázání příjmů a majetku. Termíny a místa pražských akcí strana zatím nezveřejnila, její činovníci jsou ale k poznání podle bílých triček s logem strany a známkou s prezidentem Milošem Zemanem.

Na klasické mítinky sází blok Hlavu vzhůru!, který podpořil exprezident Václav Klaus. Koncertem v nedalekém Kladně subjekt 11. října podpoří zpěvačka Helena Vondráčková, další její koncert ve prospěch klausovců se uskuteční 23. října na fotbalovém stadionu ve středočeské Mladé Boleslavi. Podoba i termíny akcí v Praze teprve budou zveřejněny.

Babiš beseduje, zelení rozdávají jablíčka

Hnutí ANO pořádá výjezdy ANObusem, mítinky na náměstích a jiných venkovních plochách nebo setkání s občany v uzavřených prostorách. S lídrem hnutí Andrejem Babišem a jeho hosty se budou Pražané moci setkat například ve čtvrtek 3. října ve Slovanském domě.

Strana zelených se rozhodla přilákat voliče na česká jablka, která v metropoli rozdává. V Praze též začalo turné Zelená kostka (obří světelná instalace, tvar krychle), reprezentující objem 100 miliard korun v pětitisícovkách – má ukázat, jak s financemi dosud nakládal stát a jak by to dělala SZ. Kostka se do Prahy vrátí 24. října – místo bude upřesněno.

Úsvit s letáky, členové ČSSD prosazují kroužky

Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury nachystalo pro metropoli speciální letáky pražského lídra Milana Šarapatky s podtitulem Odvážně ke změně! Leták, který láká na referendum a přímou demokracii, si lze stáhnout i na webu hnutí, kde jsou ke stažení i další materiály.

Specifickou kampaň připravila iniciativa Volím ČSSD. A budu kroužkovat!, kterou založili dva členové a dva příznivci ČSSD v čele s Jakubem Patočkou. Iniciativa v každém kraji podporuje čtyři kandidáty – dva muže a dvě ženy. V Praze vyzývá ke kroužkování Jany Trnkové, Davida Beňáka, Michaely Marksové a Ondřeje Miffka.

Podrobnosti o pražských volebních kampaních většinou najdete na stránkách politických stran a hnutí.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru