Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Co je to paddleboard s kajakovou sedačkou?
Pražský sportKomerční sdělení
Ocelové oko, takzvaný d-ring.

Co je to paddleboard s kajakovou sedačkou?

Určitě jste již někdy slyšeli, že nejkrásnější pohled na svět je ze sedla. Tentokrát však nemáme na mysli to koňské, nýbrž sedlo paddleboardové. Přídavná kajaková sedačka na paddleboard je perfektní doplněk, který přidá vaším paddleboardovým výpravám zcela nový rozměr. Proč si tedy pořídit paddleboard s kajakovou sedačkou nebo sedačku přikoupit?

Ruku na srdce, asi se nebude jednat o největší adrenalinový zážitek vašeho života, ale rozhodně to má něco do sebe. Kajaková sedačka na paddleboard vám i vašim dětem přinese nové možnosti, jak svůj stand up paddleboard snadlo a rychle proměnit v pohodlný kajak. 

Někdo by mohl namítnout, že paddleboard je od toho, aby se na něm stálo. To sice ano, ale jistě u jezera nebo u moře narazíte i na dny, kdy bude hladina rozfoukaná natolik, že jízda ve stoje bude velmi náročná nebo dokonce nemožná. 

A občas se člověku zachce změny prostě jen tak, koneckonců můžete pozice na svém paddleboardu střídat. Díky sedačce každopádně získáte pohodlný a vysoce stabilní plovák, který dá odpočinout vašim nohám a na kterém se bezpečně sveze i „neohrabaný“ začátečník.

COMBO PADDLEBOARDY

Pokud budete nový paddleboard teprve kupovat a možnost připnutí sedačky je pro vás zajímavá, dívejte se po paddleboardech, které mají v názvu uvedenou frázi „combo“. Tzv. combo paddleboardy jsou zvýhodněné sety, které mají paddleboardovou sedačku i hybridní kajakové pádlo již v základním balení. Pořízením combo setu tak ušetříte spoustu peněz. 

Jestli již allroundový či touringový paddleboard vlastníte a chtěli byste k němu pořídit kajakovou sedačku, nejprve se ujistěte, že má váš plovák na palubě natavena ocelová oka, tzv. d-ringy. To je jediný, ale důležitý předpoklad k tomu, aby se dala sedačka na paddleboard připojit. 

Na paddleboardu musí být taková oka alespoň dvě. Nemáte-li d-ringy na svém paddleboardu z výroby přitaveny, existuje možnost zakoupit pouze samotná oka a na paddleboard je dolepit lepidlem na PVC, to bývá běžně součástí opravné sady. 

Mimo sedačky samotné budete také potřebovat dvoulisté kajakové pádlo. Vybírat můžete z klasických kajakových pádel určených pouze na jízdu v sedě anebo z pádel hybridních. Ty mají dvojí funkci. 

Dají se využít jako kajakový dvojlist nebo je možné jeden list sundat a vsunout díl s „madlem“ na konci, tedy pro klasické pádlování ve stoje. Mezi tyto hybridní modely patří například oblíbené pádlo Aqua Marina Dual Tech či pádlo Spinera Classic Combo. 

Kajakové sedačky mají vždy minimálně dvě, nejčastěji však 4 karabiny a popruhy, které fixují sedačku na místě a udržují opěrku tak, abyste se mohli pohodlně opřít. U některých paddleboardů najdeme na palubě i opěrku na nohy, která vám dovolí se více opřít do záběru. 

Nastavení správného umístění sedačky provádíme ještě na souši a s vyndanou flosnou (ploutvičkou). Jednoduše nacvakneme konce popruhů sedačky do připravených ocelových ok a popruhy upravíme na vhodnou délku.

Tip: kam na paddleboard v Praze a okolí?


V Praze 8 se bruslí na třech kluzištích

Dnes v 11:05

V pátek 1. prosince se na Osmičce veřejnosti na Ládví otevře třetí a zároveň největší kluziště. Na prvních dvou se už týden bruslí. V Praze 8 jde už o osmou ledovou sezónu na mobilních kluzištích. Letos přibylo několik novinek.

Ice Arena Kateřinky oslaví mezinárodní den bruslení dnem otevřených dveří

Včera v 06:57

Ice Arena Kateřinky oslaví mezinárodní den bruslení a v neděli 3. prosince pořádá den otevřených dveří. Pro fanoušky krasobruslení, hokeje i rekreačního bruslení bude připraven bohatý program na obou ledových plochách arény.

Vánoční plavání v Praze 1

25. listopadu 2023 v 10:10

Vánoční plavání s Prahou 1 se koná v sobotu 16. prosince od 14 hodin v bazénu Tyršova domu. Plavkyně a plavci se utkají napříč věkovými kategoriemi O pohár Prahy 1.

Kluziště v Praze 9 zahajují provoz

23. listopadu 2023 v 19:32

Kluziště v Praze 9 budou počínaje tímto týdnem postupně zahajovat provoz. To největší, ve fontáně na Střížkově, čeká slavnostní zahájení sezony již tuto neděli 26. listopadu. Otevírat se v Praze 9 budou ještě dvě menší kluziště: v parku Podviní a nově v Parku...

Praha 9: Kluziště Fontána Střížkov bude slavnostně otevřeno

22. listopadu 2023 ve 14:45

Jediné kulaté kluziště u nás, a to přímo ve fontáně na Střížkově, se slavnostně otevře v neděli 26. listopadu.

Veřejná kluziště v Praze 8 se otevřou v pátek

22. listopadu 2023 v 07:53 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

Praha 8 na letošní zimu připravila 3 veřejná kluziště. Bruslit se začne v pátek 24. listopadu

Turnaj v Praze 11: Stolní tenis

17. listopadu 2023 v 10:40

Turnaj rodinných dvojic se v DDM Šalamounova koná v sobotu 18. listopadu.

Na Kampě lze podepsat petici za bezbariérovost

13. listopadu 2023 v 18:32

Na Kampě lze na dvou místech podepsat petici za bezbariérovost. Ve Skautském institutu a v domečku Sala Terrena.

Praha 11: Přijďte si zaběhat

13. listopadu 2023 v 09:27

V neděli 26. listopadu zve radnice na závod Běh metropole Praha 11, který je součástí veřejných běžeckých závodů po městských částech Prahy. Základní myšlenkou a cílem závodů je podpořit zdravý životní styl Pražanů všech věkových kategorií.

Kluziště na Letné

12. listopadu 2023 v 10:06

Bruslení na Letenské pláni začne 1. prosince a potrvá do 18. února 2024, tedy do konce pražských jarních prázdnin. Pro děti bude bruslení zdarma. 

Praha 2 se připravuje na bruslařskou sezónu

8. listopadu 2023 ve 13:53

Letos připravuje Praha 2 ledové plochy hned na třech místech. V Grébovce, Jammertalu a v Sadech Svatopluka Čecha.

V Praze 13 se začne bruslit

3. listopadu 2023 v 16:35

Školní zimní stadion Bronzová zahájí po jarní a letní odmlce znovu zimní sezonu.

Praha 4: Běžecká škola ve Žlutých lázních

2. listopadu 2023 v 06:38

Příznivci Běžecké školy Prahy 4 se dnešním dnem přesunou do Podolí, se srazem v areálu Žlutých lázní u hlavního vchodu.

Další články
Nahoru