Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - prehanky-dest 2°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Co je to paddleboard s kajakovou sedačkou?
Pražský sportKomerční sdělení
Ocelové oko, takzvaný d-ring.

Co je to paddleboard s kajakovou sedačkou?

Určitě jste již někdy slyšeli, že nejkrásnější pohled na svět je ze sedla. Tentokrát však nemáme na mysli to koňské, nýbrž sedlo paddleboardové. Přídavná kajaková sedačka na paddleboard je perfektní doplněk, který přidá vaším paddleboardovým výpravám zcela nový rozměr. Proč si tedy pořídit paddleboard s kajakovou sedačkou nebo sedačku přikoupit?

Ruku na srdce, asi se nebude jednat o největší adrenalinový zážitek vašeho života, ale rozhodně to má něco do sebe. Kajaková sedačka na paddleboard vám i vašim dětem přinese nové možnosti, jak svůj stand up paddleboard snadlo a rychle proměnit v pohodlný kajak. 

Někdo by mohl namítnout, že paddleboard je od toho, aby se na něm stálo. To sice ano, ale jistě u jezera nebo u moře narazíte i na dny, kdy bude hladina rozfoukaná natolik, že jízda ve stoje bude velmi náročná nebo dokonce nemožná. 

A občas se člověku zachce změny prostě jen tak, koneckonců můžete pozice na svém paddleboardu střídat. Díky sedačce každopádně získáte pohodlný a vysoce stabilní plovák, který dá odpočinout vašim nohám a na kterém se bezpečně sveze i „neohrabaný“ začátečník.

COMBO PADDLEBOARDY

Pokud budete nový paddleboard teprve kupovat a možnost připnutí sedačky je pro vás zajímavá, dívejte se po paddleboardech, které mají v názvu uvedenou frázi „combo“. Tzv. combo paddleboardy jsou zvýhodněné sety, které mají paddleboardovou sedačku i hybridní kajakové pádlo již v základním balení. Pořízením combo setu tak ušetříte spoustu peněz. 

Jestli již allroundový či touringový paddleboard vlastníte a chtěli byste k němu pořídit kajakovou sedačku, nejprve se ujistěte, že má váš plovák na palubě natavena ocelová oka, tzv. d-ringy. To je jediný, ale důležitý předpoklad k tomu, aby se dala sedačka na paddleboard připojit. 

Na paddleboardu musí být taková oka alespoň dvě. Nemáte-li d-ringy na svém paddleboardu z výroby přitaveny, existuje možnost zakoupit pouze samotná oka a na paddleboard je dolepit lepidlem na PVC, to bývá běžně součástí opravné sady. 

Mimo sedačky samotné budete také potřebovat dvoulisté kajakové pádlo. Vybírat můžete z klasických kajakových pádel určených pouze na jízdu v sedě anebo z pádel hybridních. Ty mají dvojí funkci. 

Dají se využít jako kajakový dvojlist nebo je možné jeden list sundat a vsunout díl s „madlem“ na konci, tedy pro klasické pádlování ve stoje. Mezi tyto hybridní modely patří například oblíbené pádlo Aqua Marina Dual Tech či pádlo Spinera Classic Combo. 

Kajakové sedačky mají vždy minimálně dvě, nejčastěji však 4 karabiny a popruhy, které fixují sedačku na místě a udržují opěrku tak, abyste se mohli pohodlně opřít. U některých paddleboardů najdeme na palubě i opěrku na nohy, která vám dovolí se více opřít do záběru. 

Nastavení správného umístění sedačky provádíme ještě na souši a s vyndanou flosnou (ploutvičkou). Jednoduše nacvakneme konce popruhů sedačky do připravených ocelových ok a popruhy upravíme na vhodnou délku.

Tip: kam na paddleboard v Praze a okolí?


Prsteny pro hokejbalisty

Včera ve 20:17

Radnice Prahy 13 přivítala v obřadní síni hokejbalisty HC Kert Park Praha, vítěze hokejbalové extraligy 2022. Prsteny pro vítěze předali starosta David Vodrážka, spolu s místostarostkou Marcelou Plesníkovou.

S vysvědčením na kluziště zdarma

Včera ve 14:39

Na kluzišti Střížkov se koná zítra, 31. ledna, Dětský den. Od 12:30 hodin je vstup pro děti s vysvědčením zdarma. 

V Praze 4 se poběží o pohár starosty

Včera ve 14:17

Běžecký závod pro děti a dospělé na oslavu desátého ročníku Běžecké školy Prahy 4 ve čtvrtek 20. dubna v 17 až 19 hodin. Startovné je zdarma.

Za vysvědčení na brusle

Včera v 10:05

Kdo přinese v úterý 31. ledna od 14 do 16 hodin vysvědčení, může na Podviňáku v Praze 9 bruslit zdarma.

Zaostřete na sportovní zážitky

23. ledna 2023 ve 20:42

Také máte zimu spojenou s carvingovými obloučky, jízdou po spádnici nebo neodmyslitelným relaxem v apres ski baru? Pokud milujete pohled na zasněžené hory stejně jako zimní sporty – ať už jsou jakékoliv – máme pro vás tip, jak si tento zážitek užít na maximum. Zkrátka tak, abyste na něj dobře...

Na brusle pod žižkovskou věž

23. ledna 2023 ve 13:23

Kluziště v zahradě pod věží má 400 m2 plochy a k bruslení je může využít i veřejnost. Otevřeno je od pondělí do pátku od 15 do 20 hodin, o víkendech od 8 do 20 hodin.

V Dolních Chabrech se v létě uskuteční fotbalový kemp Vladimíra Šmicera

17. ledna 2023 v 05:18

Fotbalový kemp Vladimíra Šmicera se uskuteční​ ve dnech 24. až 28. července 2023 v Praze, ve sportovním areálu SK Dolní Chabry. Program pro mladé fotbalisty bude připraven každý den od 8 do 16 hod. Zázemí je pro Vladimír Šmicera domácím prostředí, jelikož zde působí jako předseda místního...

Na brusle na Pankrác

10. ledna 2023 v 07:16

Venkovní kluziště o velikosti 600 metrů čtverečních najdete před obchodním centrem Arkády Pankrác.

Na stadionu Bronzová se bruslí i v lednu

6. ledna 2023 v 07:36

Školní zimní stadion Bronzová v Praze 13 zahájil provoz v listopadu loňského roku. Bruslit se bude i v lednu.

Další články
Nahoru