Dnes Pondělí - jasno 24°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 8. 8. 2022
Svátek má Soběslav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Co je to paddleboard s kajakovou sedačkou?
Pražský sportKomerční sdělení
Ocelové oko, takzvaný d-ring.

Co je to paddleboard s kajakovou sedačkou?

Určitě jste již někdy slyšeli, že nejkrásnější pohled na svět je ze sedla. Tentokrát však nemáme na mysli to koňské, nýbrž sedlo paddleboardové. Přídavná kajaková sedačka na paddleboard je perfektní doplněk, který přidá vaším paddleboardovým výpravám zcela nový rozměr. Proč si tedy pořídit paddleboard s kajakovou sedačkou nebo sedačku přikoupit?

Ruku na srdce, asi se nebude jednat o největší adrenalinový zážitek vašeho života, ale rozhodně to má něco do sebe. Kajaková sedačka na paddleboard vám i vašim dětem přinese nové možnosti, jak svůj stand up paddleboard snadlo a rychle proměnit v pohodlný kajak. 

Někdo by mohl namítnout, že paddleboard je od toho, aby se na něm stálo. To sice ano, ale jistě u jezera nebo u moře narazíte i na dny, kdy bude hladina rozfoukaná natolik, že jízda ve stoje bude velmi náročná nebo dokonce nemožná. 

A občas se člověku zachce změny prostě jen tak, koneckonců můžete pozice na svém paddleboardu střídat. Díky sedačce každopádně získáte pohodlný a vysoce stabilní plovák, který dá odpočinout vašim nohám a na kterém se bezpečně sveze i „neohrabaný“ začátečník.

COMBO PADDLEBOARDY

Pokud budete nový paddleboard teprve kupovat a možnost připnutí sedačky je pro vás zajímavá, dívejte se po paddleboardech, které mají v názvu uvedenou frázi „combo“. Tzv. combo paddleboardy jsou zvýhodněné sety, které mají paddleboardovou sedačku i hybridní kajakové pádlo již v základním balení. Pořízením combo setu tak ušetříte spoustu peněz. 

Jestli již allroundový či touringový paddleboard vlastníte a chtěli byste k němu pořídit kajakovou sedačku, nejprve se ujistěte, že má váš plovák na palubě natavena ocelová oka, tzv. d-ringy. To je jediný, ale důležitý předpoklad k tomu, aby se dala sedačka na paddleboard připojit. 

Na paddleboardu musí být taková oka alespoň dvě. Nemáte-li d-ringy na svém paddleboardu z výroby přitaveny, existuje možnost zakoupit pouze samotná oka a na paddleboard je dolepit lepidlem na PVC, to bývá běžně součástí opravné sady. 

Mimo sedačky samotné budete také potřebovat dvoulisté kajakové pádlo. Vybírat můžete z klasických kajakových pádel určených pouze na jízdu v sedě anebo z pádel hybridních. Ty mají dvojí funkci. 

Dají se využít jako kajakový dvojlist nebo je možné jeden list sundat a vsunout díl s „madlem“ na konci, tedy pro klasické pádlování ve stoje. Mezi tyto hybridní modely patří například oblíbené pádlo Aqua Marina Dual Tech či pádlo Spinera Classic Combo. 

Kajakové sedačky mají vždy minimálně dvě, nejčastěji však 4 karabiny a popruhy, které fixují sedačku na místě a udržují opěrku tak, abyste se mohli pohodlně opřít. U některých paddleboardů najdeme na palubě i opěrku na nohy, která vám dovolí se více opřít do záběru. 

Nastavení správného umístění sedačky provádíme ještě na souši a s vyndanou flosnou (ploutvičkou). Jednoduše nacvakneme konce popruhů sedačky do připravených ocelových ok a popruhy upravíme na vhodnou délku.

Tip: kam na paddleboard v Praze a okolí?


Charitativní akce na pomoc dětem v září rozhýbe Prahu

5. srpna 2022 v 10:40

V letošním roce se opět koná sportovně charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou, která je určena pro všechny, kteří chtějí svým pohybem přispět na pomoc ohroženým a opuštěným dětem. Osmý ročník projektu Nadace Terezy Maxové startuje 12. září v parku na Letné a potrvá po dobu...

Praha 14: Volnofest v parku U Čeňku

31. července 2022 v 09:06

Vybrat si kroužek pro sebe i své děti můžete v parku U Čeňku v sobotu 17. září. Praha 14 zve na zábavné odpoledne od 13 hodin.

Praha 9: Srpnové sportování na Spartě v Podvinném mlýně

25. července 2022 v 10:53

Pro aktivní sportovce i ty, kteří jsou aktivní jen na místech diváků, připravily AC Sparta Praha a MČ Praha 9 v Podvinném mlýně i na srpen celou řadu letních aktivit.

Cvičení Flow Tai Chi & Qigong v parku na Vyšehradě

20. července 2022 v 07:45

Cvičení Flow Tai Chi & Qigong rozvíjí rovnováhu, plynulost a strukturální integritu při nastolení klidu a zvýšeného uvědomění.

Jóga pod sluncem na Andělu

16. července 2022 ve 21:34

Letní lekce jógy v parku Portheimka se konají pod záštitou Prahy 5 pravidelně každou středu za příznivého počasí od 18 do 19 hodin.

Cvičte s Prahou 14. Radnice připravila instruktážní videa

8. července 2022 ve 21:39

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 14 připravil několik instruktážních, různě zaměřených videí věnovaných cvičení pilates. Nechte se vést zkušenou lektorkou Martinou Ďubašíkovou a udělejte něco prospěšného pro své zdraví.

Relaxační jóga na Vyšehradě

8. července 2022 ve 12:09

Celé léto můžete přijít každou středu na Vyšehrad, kde bude probíhat relaxační jóga.

420. lekce Běžecké školy Prahy 4

7. července 2022 v 11:47

V Krčském lese probíhají běžecké lekce přes léto až do podzimu. Dnes v 18 hodin můžete běhat pod vedením instruktorů.

Devítka v pohybu: Fitness pod otevřeným nebem

2. července 2022 v 11:09

Kdokoliv si může přijít zdarma zacvičit pod vedením trenérů z občanského sdružení Devítka v pohybu. Zájemcům trenéři poradí, jak začít a poradí i s jídelníčkem.

Praha 9: Prázdninové sportování na Spartě v Podvinném mlýně

1. července 2022 v 10:45

Pro aktivní sportovce i ty, kteří jsou aktivní jen na místech diváků, připravily AC Sparta Praha a MČ Praha 9 v Podvinném mlýně na červenec celou řadu letních aktivit.

Souboje firem, záchranářů či bankéřů. UniCredit Pražská štafeta se po třech letech vrací

22. června 2022 v 17:00

Unikátní týmový závod UniCredit Pražská štafeta je po třech letech zpět. Oblíbený běh, v němž si přátelé či kolegové mohou na čtyřech pětikilometrových úsecích v parku Stromovka změřit síly s ostatními, odstartuje ve čtvrtek 23. června od 18 hodin na Výstavišti...

Další články
Nahoru