Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Co dělat na podzim v Praze a zlepšit si náladu
Protáhnout svaly si můžete při výstupu na Petřínskou rozhlednu. Navíc je z ní nádherný výhled do okolí. Foto: pixabay.com

Co dělat na podzim v Praze a zlepšit si náladu

Dny se zkracují, teploty klesají a to má často za příčinu zhoršení nálady a snížení imunity. Místo toho, abyste byli zavření doma, zajděte do fitka, do knihovny nebo na výstavu.

Sport, relax nebo obojí?

Kdo by to řekl, že pravidelné sportování člověku dodává velkou nálož energie? Ale je to opravdu tak. Tělo má pohyb rádo, moc mu nevyhovuje, když je dlouho v klidu. Je jedno, jestli zajdete do posilovny, na procházku nebo zkusíte novou cyklostezku. Hlavní je vystavit tělo vyšší zátěži. Postupem zjistíte, že se méně zadýcháváte a cítíte příval nové energie místo neustálé chuti na šlofíka. Zároveň se vám v noci bude lépe spát, což je opět skvělý benefit. 

Na nic nečekejte, natáhněte tenisky a vyrazte za pohybem. Uvidíte, že vám to nakonec vykouzlí úsměv na tváři. 

Kromě sportu si nezapomeňte naplánovat relax v sauně, vířivce, na masáži nebo v solné jeskyni. Ulevíte tím bolavým svalům, zvýšíte obranyschopnost a zklidníte mysl.

Za příběhy do knihovny

Milujete čtení, ale doma se k němu nemůžete donutit nebo při něm vždy usnete? Zajděte do jedné z mnoha městských knihoven v Praze. Na stránkách si zkontrolujte, jaké knihy daná pobočka má a zajděte si počíst z tisíců a tisíců knih. Najdete v ní novinky i klasiky, takže si vybere opravdu každý. Navíc v nabídce nečeká jen poezie či beletrie, ale i naučná a odborná literatura, učebnice a mnoho dalšího. 

Většina knihoven je vybavena židlemi a stolky, takže si tam klidně můžete na několik hodin sednout a užívat si klidu a pohody. 

Za roční poplatek 60 Kč si knihy je samozřejmě lze vzít i domu a číst si třeba u ranní kávy nebo na cestě do práce.

Trocha kultury neuškodí…

Někteří z vás možná nemají na výstavy z dob školní docházky dobré vzpomínky, ale ničeho se nebojte. Moderní výstavy jsou velmi zajímavé a určitě vás nebudou nudit. Po celé Praze jich navíc vždy probíhá několik naráz a v různých cenových relacích (i zdarma). Seznam výstav najdete třeba na Artmapě, stačí si vybrat tu pravou pro vás. Za nás vypadají zajímavě: Pro (č) umění?, Praxe sounáležitosti, Jan Vranovský – Paralelní svět či Patrik Hábl – Meziprostory.

Přednáška a workshopy

Přednášky jsou další skvělou možností, jak trávit volný čas smysluplně a navíc mezi lidmi, které zajímá podobné téma jako vás. V našem kalendáři akcí jsme pro vás sepsali pár zajímavých přednášek na různá témata, další pořádá již zmiňovaná městská knihovna, v jejíž pobočkách se pravidelně přednášející podílí o různá témata jako je cestování, knihy nebo duševní pohoda. 

MLP se nezaměřuje pouze na přednášky, ale i výstavy, filmy, workshopy a hudební představení. A zrovna workshopy jsou další výborný způsob, jak se na podzim zabavit. Naučíte se na nich něco nového, rozšíříte si své vědomosti a zapojíte mozek zase jiným způsobem než v práci a doma. 

Kdy jste šli naposled do kina?

Nejjednodušší způsob, jak o víkendu zaplnit dvě hodiny času, je zajít si na film do kina. V Praze najdete nejen multikina, ale menší kina, např. Kino Pilotů, Světozor, Atlas, Evald, Aero, Bio Oko a mnoho dalších. Obvykle tu zaplatíte méně, ale samozřejmě nemůžete čekat ani tak masivní výběr. 

Při sledování si odpočinete, naberete síly a možná i najdete nový oblíbený film.


Jarní Karlínský street food festival

Dnes ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Dnes v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Dnes v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Dnes v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

Včera v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

Včera v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Rybářské závody v Třebonicích 2024

Včera v 07:50

Rybářský spolek SDH Třebonice a Praha 13 zvou v sobotu 27. dubna na tradiční rybářské závody.

We love bubliny v Praze 6

Včera v 06:20

Festival šumivých vín u Písecké brány na Praze 6 se koná od 3. do 5. května.

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

21. dubna 2024 v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Prosecco piknik & Itálie v parku Sacré Coeur

21. dubna 2024 ve 13:27

Chutě Itálie v parku Sacré Coeur v Praze 5 v pátek 3. a v sobotu 4. května.

Praha 6: Setkání k unikátní lokalitě Baba

21. dubna 2024 v 11:59

Jak chránit unikátní lokalitu Baba, řešit dopravu v místě a jak dát důstojnou podobu vstupní části architektonicky cenné lokality? Zajímají-li vás odpovědi na tyto otázky nebo máte další, přijďte na setkání, které se koná 25. dubna od 15 hodin v Ballingově sále Národní technické...

Další články
Nahoru