Dnes Pondělí - obcasny-dest 0°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 2°C
Pondělí 28. 11. 2022
Svátek má René
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Co dělat na podzim v Praze a zlepšit si náladu
Protáhnout svaly si můžete při výstupu na Petřínskou rozhlednu. Navíc je z ní nádherný výhled do okolí. Foto: pixabay.com

Co dělat na podzim v Praze a zlepšit si náladu

Dny se zkracují, teploty klesají a to má často za příčinu zhoršení nálady a snížení imunity. Místo toho, abyste byli zavření doma, zajděte do fitka, do knihovny nebo na výstavu.

Sport, relax nebo obojí?

Kdo by to řekl, že pravidelné sportování člověku dodává velkou nálož energie? Ale je to opravdu tak. Tělo má pohyb rádo, moc mu nevyhovuje, když je dlouho v klidu. Je jedno, jestli zajdete do posilovny, na procházku nebo zkusíte novou cyklostezku. Hlavní je vystavit tělo vyšší zátěži. Postupem zjistíte, že se méně zadýcháváte a cítíte příval nové energie místo neustálé chuti na šlofíka. Zároveň se vám v noci bude lépe spát, což je opět skvělý benefit. 

Na nic nečekejte, natáhněte tenisky a vyrazte za pohybem. Uvidíte, že vám to nakonec vykouzlí úsměv na tváři. 

Kromě sportu si nezapomeňte naplánovat relax v sauně, vířivce, na masáži nebo v solné jeskyni. Ulevíte tím bolavým svalům, zvýšíte obranyschopnost a zklidníte mysl.

Za příběhy do knihovny

Milujete čtení, ale doma se k němu nemůžete donutit nebo při něm vždy usnete? Zajděte do jedné z mnoha městských knihoven v Praze. Na stránkách si zkontrolujte, jaké knihy daná pobočka má a zajděte si počíst z tisíců a tisíců knih. Najdete v ní novinky i klasiky, takže si vybere opravdu každý. Navíc v nabídce nečeká jen poezie či beletrie, ale i naučná a odborná literatura, učebnice a mnoho dalšího. 

Většina knihoven je vybavena židlemi a stolky, takže si tam klidně můžete na několik hodin sednout a užívat si klidu a pohody. 

Za roční poplatek 60 Kč si knihy je samozřejmě lze vzít i domu a číst si třeba u ranní kávy nebo na cestě do práce.

Trocha kultury neuškodí…

Někteří z vás možná nemají na výstavy z dob školní docházky dobré vzpomínky, ale ničeho se nebojte. Moderní výstavy jsou velmi zajímavé a určitě vás nebudou nudit. Po celé Praze jich navíc vždy probíhá několik naráz a v různých cenových relacích (i zdarma). Seznam výstav najdete třeba na Artmapě, stačí si vybrat tu pravou pro vás. Za nás vypadají zajímavě: Pro (č) umění?, Praxe sounáležitosti, Jan Vranovský – Paralelní svět či Patrik Hábl – Meziprostory.

Přednáška a workshopy

Přednášky jsou další skvělou možností, jak trávit volný čas smysluplně a navíc mezi lidmi, které zajímá podobné téma jako vás. V našem kalendáři akcí jsme pro vás sepsali pár zajímavých přednášek na různá témata, další pořádá již zmiňovaná městská knihovna, v jejíž pobočkách se pravidelně přednášející podílí o různá témata jako je cestování, knihy nebo duševní pohoda. 

MLP se nezaměřuje pouze na přednášky, ale i výstavy, filmy, workshopy a hudební představení. A zrovna workshopy jsou další výborný způsob, jak se na podzim zabavit. Naučíte se na nich něco nového, rozšíříte si své vědomosti a zapojíte mozek zase jiným způsobem než v práci a doma. 

Kdy jste šli naposled do kina?

Nejjednodušší způsob, jak o víkendu zaplnit dvě hodiny času, je zajít si na film do kina. V Praze najdete nejen multikina, ale menší kina, např. Kino Pilotů, Světozor, Atlas, Evald, Aero, Bio Oko a mnoho dalších. Obvykle tu zaplatíte méně, ale samozřejmě nemůžete čekat ani tak masivní výběr. 

Při sledování si odpočinete, naberete síly a možná i najdete nový oblíbený film.


Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

Dnes v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

Dnes v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

Dnes v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

Včera v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Praha 2: Otevření kluziště v Grébovce

25. listopadu 2022 v 10:06

Ve čtvrtek 1. prosince v 17 hodin zahájí Praha 2 bruslařskou sezónu v Grébovce. Před tím, než se rozjedete po ledové ploše, vás čeká krasobruslařské vystoupení.

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 48. týden

24. listopadu 2022 v 10:42

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Podzimní MINT Market v Pražské tržnici

24. listopadu 2022 v 09:58

MINT Market, trh s autorským designem a módou, oživí v pátek i v sobotu 25. – 26.listopadu holešovickou tržnici. Tentokrát se uskuteční v renovované Hale číslo 13, kde vyroste více než sto stánků nezávislých tvůrců.

Jihovýchodní část Prahy je bez dodávek tepla

24. listopadu 2022 v 09:21

V jihovýchodní části Prahy jsou od dnešní noci přerušeny dodávky tepla od společnosti Pražská teplárenská. Výpadek se týká asi 10 000 domácností mimo jiné na Jižním Městě, v Modřanech, Krči a Vršovicích. ČTK to řekl Pavel Maďar, vedoucí odboru prodeje tepla Pražské teplárenské. Odstávka by měla...

Další články
Nahoru