Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 13°C
Sobota 25. 3. 2023
Svátek má Marián
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Co dělat na podzim v Praze a zlepšit si náladu
Protáhnout svaly si můžete při výstupu na Petřínskou rozhlednu. Navíc je z ní nádherný výhled do okolí. Foto: pixabay.com

Co dělat na podzim v Praze a zlepšit si náladu

Dny se zkracují, teploty klesají a to má často za příčinu zhoršení nálady a snížení imunity. Místo toho, abyste byli zavření doma, zajděte do fitka, do knihovny nebo na výstavu.

Sport, relax nebo obojí?

Kdo by to řekl, že pravidelné sportování člověku dodává velkou nálož energie? Ale je to opravdu tak. Tělo má pohyb rádo, moc mu nevyhovuje, když je dlouho v klidu. Je jedno, jestli zajdete do posilovny, na procházku nebo zkusíte novou cyklostezku. Hlavní je vystavit tělo vyšší zátěži. Postupem zjistíte, že se méně zadýcháváte a cítíte příval nové energie místo neustálé chuti na šlofíka. Zároveň se vám v noci bude lépe spát, což je opět skvělý benefit. 

Na nic nečekejte, natáhněte tenisky a vyrazte za pohybem. Uvidíte, že vám to nakonec vykouzlí úsměv na tváři. 

Kromě sportu si nezapomeňte naplánovat relax v sauně, vířivce, na masáži nebo v solné jeskyni. Ulevíte tím bolavým svalům, zvýšíte obranyschopnost a zklidníte mysl.

Za příběhy do knihovny

Milujete čtení, ale doma se k němu nemůžete donutit nebo při něm vždy usnete? Zajděte do jedné z mnoha městských knihoven v Praze. Na stránkách si zkontrolujte, jaké knihy daná pobočka má a zajděte si počíst z tisíců a tisíců knih. Najdete v ní novinky i klasiky, takže si vybere opravdu každý. Navíc v nabídce nečeká jen poezie či beletrie, ale i naučná a odborná literatura, učebnice a mnoho dalšího. 

Většina knihoven je vybavena židlemi a stolky, takže si tam klidně můžete na několik hodin sednout a užívat si klidu a pohody. 

Za roční poplatek 60 Kč si knihy je samozřejmě lze vzít i domu a číst si třeba u ranní kávy nebo na cestě do práce.

Trocha kultury neuškodí…

Někteří z vás možná nemají na výstavy z dob školní docházky dobré vzpomínky, ale ničeho se nebojte. Moderní výstavy jsou velmi zajímavé a určitě vás nebudou nudit. Po celé Praze jich navíc vždy probíhá několik naráz a v různých cenových relacích (i zdarma). Seznam výstav najdete třeba na Artmapě, stačí si vybrat tu pravou pro vás. Za nás vypadají zajímavě: Pro (č) umění?, Praxe sounáležitosti, Jan Vranovský – Paralelní svět či Patrik Hábl – Meziprostory.

Přednáška a workshopy

Přednášky jsou další skvělou možností, jak trávit volný čas smysluplně a navíc mezi lidmi, které zajímá podobné téma jako vás. V našem kalendáři akcí jsme pro vás sepsali pár zajímavých přednášek na různá témata, další pořádá již zmiňovaná městská knihovna, v jejíž pobočkách se pravidelně přednášející podílí o různá témata jako je cestování, knihy nebo duševní pohoda. 

MLP se nezaměřuje pouze na přednášky, ale i výstavy, filmy, workshopy a hudební představení. A zrovna workshopy jsou další výborný způsob, jak se na podzim zabavit. Naučíte se na nich něco nového, rozšíříte si své vědomosti a zapojíte mozek zase jiným způsobem než v práci a doma. 

Kdy jste šli naposled do kina?

Nejjednodušší způsob, jak o víkendu zaplnit dvě hodiny času, je zajít si na film do kina. V Praze najdete nejen multikina, ale menší kina, např. Kino Pilotů, Světozor, Atlas, Evald, Aero, Bio Oko a mnoho dalších. Obvykle tu zaplatíte méně, ale samozřejmě nemůžete čekat ani tak masivní výběr. 

Při sledování si odpočinete, naberete síly a možná i najdete nový oblíbený film.


Veletrh: Starožitnosti jako investice

Včera v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

Včera v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

23. března 2023 ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

23. března 2023 v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Oslavy Velikonoc v Písecké bráně

23. března 2023 v 19:13

Tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně v Praze 6 začínají v neděli 26. března ve 14 hodin. Vystoupí dětský soubor Sedmihlásek, bude se upalovat Morana, uvidíte výstavu fotografií a těšte se na Velikonoční rej.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

23. března 2023 v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

22. března 2023 v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

22. března 2023 v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

22. března 2023 v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Další články
Nahoru