dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Co dělali herci v neděli dopoledne? Uklízeli
Jaroslav Sypal a jeho úlovek při úklidu. Foto: Veolia

Co dělali herci v neděli dopoledne? Uklízeli

V neděli 12. října dopoledne se konala další úklidová akce v rámci kampaně Ukliďme svět!, kterou v ČR organizuje už 22. rok Český svaz ochránců přírody a finančně dlouhodobě podporuje Nadační fond Veolia.

Na pražském Barrandově proběhl úklid zeleně v úseku od sídliště až do Prokopského údolí. Na pomoc s úklidem přišli herci a zpěváci Jaroslav Sypal, Kateřina Kornová, František Nedvěd ml., Karolína Gudasová, Libor Petrů, Tereza Šefrnová.

uklidme-svet-2-sirka-nahled „Pro mě je to přirozená věc. Vadí mi odpadky, které v lese potkávám místo hub. Přírodu uklízím už několikátým rokem, hlavně lesy,“ komentuje své zapojení do akce herec Jaroslav Sypal. Akci podpořil svou návštěvou i herec a milovník zvířat Zdeněk Srstka.

Spolu s herci uklízeli i zástupci Nadačního fondu Veolia a dalších asi 40 dětí a rodičů ze základních organizací ČSOP Strom a ZahraBarr.

uklidme-svet-4-sirka-nahled „Náš nadační fond je partnerem Ukliďme svět! již sedmým rokem. Velká síla téhle kampaně je v tom, že vede děti a mládež k odpovědnosti vůči přírodě a svému okolí,“ vysvětluje ředitelka nadačního fondu Veolia Vendula Valentová.

Všichni účastníci dohromady sesbírali na 650 kg tříděného a 150 netříděného odpadu. K největším „úlovkům“ úklidu patřily matrace, televize, velký koberec a desítky lahví od alkoholu.

uklidme-svet-5-sirka-nahled V letošním roce byla kampaň na úklid přírody ve městech i na venkově rozšířena o fotosoutěž. V jarním úklidovém kole se zúčastnilo 14 500 lidí, kteří sesbírali 135 tun uklizeného odpadu. Podzimní kolo je stále otevřené. Zájemci, hlaste na www.uklidmesvet.cz.


Další články
Nahoru