dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Víkendové tipy

Co dělají exponáty v noci? Odhalíte v Nové budově Národního muzea

Zažili jste někdy noc v africké savaně nebo v tropickém deštném lese? Jaké to je být po tmě v blízkosti lva, cítit za zády přítomnost orangutana nebo obrovské krajty?

Jak to v muzeu vypadá, když se za posledním návštěvníkem zavřou dveře výstavních sálů a zhasnou všechna světla, uvidíte 9. ledna v 18 hodin.

Speciální noční komentovaná prohlídka přírodovědecké expozice Archa Noemova, kterou doprovází světelné a zvukové efekty navozující atmosféru noční divočiny, představuje fascinující a rozmanitý svět obratlovců, kteří obývají nebo obývali naši planetu.

Návštěvníky provede severskými pastvinami, přes soutěsky a horské vrcholy, po ostrovech i hlubinami oceánů, zahrnuje i aktuální otázky ohrožení a ochrany celé světové fauny, na které upozorňuje i samotný název expozice.

Kapacita prohlídky je omezená. Rezervace místa na akci nutná. Telefonické ani emailové rezervace nejsou možné – nutno rezervovat online: http://rezervace.nm.cz/ na vybraný výše uvedený den a hodinu konání (tzn. 18.00 hod). Vyzvednutí a placení na pokladně v den konání.

V případě, že kapacita nebude vyčerpána, bude možno zbývající vstupenky zakoupit i bez rezervace i v den konání, a to pouze do naplnění kapacity.

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru