dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Co Čech, to kameraman: policista oživoval muže, čumilové si ho natáčeli na mobily
Muže, kterého přivedl k vědomí policista, odvezla pražská záchranka. Ilustrační foto: Marián Birošík / Wikimedia Commons

Co Čech, to kameraman: policista oživoval muže, čumilové si ho natáčeli na mobily

Včera se u autobusové zastávky v ulici U Plynárny odehrálo drama, naštěstí s dobrým koncem. Tato událost nedaleko obchodního domu ukázala nejen pohotovost policisty, ale také patřičnou dávku lhostejnosti svědků jeho zásahu.

Při oživování jsem si povšiml překvapivé reakce okolí – místo toho, aby mi kolemjdoucí pomohli se záchranou života, raději vytáhli z kapes své mobilní telefony a natáčeli si mě.

prap. Martin Tomis

Včera ve čtvrt na dvanáct dopoledne projížděl policista z oddělení dopravních nehod Martin Tomis ulicí U Plynárny a u zastávky MHD spatřil muže ležícího na zemi. Kolemjdoucí pouze odvětili, že muž z ničeho nic upadl na zem, a proto ho položili do stabilizované polohy.

Bezvládný muž měl fialový obličej, zapadlý jazyk a nedýchal.Policista dokonce nenahmatal tep, pouze slyšel sípot. Okamžitě mu povytáhl jazyk a postupoval podle instrukcí operátorky linky 155.

„Začal s nepřímou masáží srdce až do příjezdu záchranné služby, která si nakonec devětašedesátiletého muže převzala do své péče a převezla ho do nemocnice,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Muž skončil na koronární jednotce a podle zasahujících záchranářů mu policista svým pohotovým jednáním zachránil život.


Další články
Nahoru