dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Co bude s ruinou Dominikánského dvora? Radnice hledá nájemce ve výběrovém řízení
Dominikánský dvůr. Ilustrační foto: Packa / Wikimedia Commons

Co bude s ruinou Dominikánského dvora? Radnice hledá nájemce ve výběrovém řízení

Osud chátrajícího branického Dominikánského dvora je nejistý. V objektu chtěla původně Nadace Charty 77 vybudovat Dům čtyř múz pro seniory a umělce. S radnicí se ale nakonec nedomluvila. Praha 4 nyní vypsala výběrové řízení na nájemce domu, který by jej měl opravit a financovat jeho provoz.

„Hledáme nájemce objektu, který uhradí rekonstrukci a bude platit provoz, aby to radnice nemusela financovat sama ze svých prostředků,“ uvedl Bigas. Nabídky mohou radnici zájemci posílat do 31. prosince letošního roku. Co v domě nakonec bude, zatím není jasné. Radnice podle Bigase chce, aby objekt „byl opravený a sloužil veřejnosti“.

O historický areál měla původně zájem Nadace Charty 77, která tu chtěla vybudovat dům s pečovatelskou službou pro 30 osob kombinovaný s multifunkčními kulturními prostory. Do projektu chtěla dát údajně až 250 milionů korun.

Nakonec ale od záměru ustoupila, podle Ivana Sochora, který se osudem Dominikánského dvora zabývá, údajně pro nezájem ze strany radnice. „Praha 4 nabídku Nadace Charty 77 neodmítla. Nadace od svého záměru sama ustoupila,“ řekl Bigas.

Bývalý Dominikánský dvůr je barokní památka nacházející se v Braníku. Pochází ze třetí čtvrtiny 17. století. Dominikáni sem přišli v roce 1625. Z původních čtyř křídel se do současnosti dochovaly tři, včetně zvonice z roku 1761.


Další články
Nahoru