Dnes Sobota - oblacno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Čmelák se zaměřil na hýždě, pálenka vše zhoršila. I letos byly kuriózní pojistné události
Romantika na dovolené u moře. Abyste si ji nezkazili, je potřeba si třeba nesedat na čmeláky. Foto: Dalibor Kracík

Čmelák se zaměřil na hýždě, pálenka vše zhoršila. I letos byly kuriózní pojistné události

Působí to jako anekdoty vymyšlené za účelem pobavení publika. Nicméně se jedná o skutečné případy, které se během roku přihodily. Anebo alespoň lidé, kterým se údajně staly, se snažili tvrdit, že to tak bylo. O kuriózních pojistných událostech pravidelně ke konci roku informuje ERV Evropská pojišťovna. Ani letošek není výjimkou.  

Na dovolené v Tunisku spadla při pobytu u bazénu klientovi na hlavu velká kovová cedule se symbolem „Zákaz skákání“, která se uvolnila poryvem větru. Klient měl tržnou ránu na hlavě, kterou bylo třeba zašít. 

To je teda pech. Co má ale teprve říkat muž středního věku, který uklouznul v USA na náledí, který si při pádu vykloubil ruku a navíc zlomil tři žebra, protože upadl na termosku, kterou měl v batohu?

„Tři mladé ženy jely na dovolené v Bulharsku na tobogánu, kam je vpustil pracovník hotelového aquaparku. Bohužel tam však nebyl dostatek vody, takže všechny utrpěly bolestivé odřeniny na pozadí a loktech,“ uvedl Vlastimil Divoký z pojišťovny. 

Jedna klientka podle něj musela zrušit svou dovolenou hned po jejím nákupu, protože si ještě v pobočce cestovní kanceláře, kde si ji zařídila, zlomila nohu v kotníku, když přehlédla schod. Takže radost z plánované rekreace trvala jen pár minut. 

Na dovolené v Bulharsku klient ve spánku roztrhal deku, kterou byl přikrytý. Navíc poškodil židli, a když se ji následně pokoušel opravit, zničil ji ještě více. Nešikovnost, nebo prostě jen smůla? Ať každý čtenář posoudí sám. 

„Klient se koupal v hotelové vaně. Chtěl se posadit, zapřel se nohama do čela vany, jenže ta tlak nevydržela a praskla. Kromě prasklé vany jsme hradili i opravu vytopeného pokoje,“ řekl Divoký. Kolik daný klient vážil, už neuvedl.   

Klientka si v Madridu půjčila elektrickou koloběžku. Když na ní jela, přehlédla níže položenou větev a po pádu utrpěla mnohačetné pohmožděniny. 

Při snowboardingu v Itálii si klient pádem vyhodil rameno. Byl odborně ošetřen v blízké nemocnici a zůstával v penzionu. Jenže následující den uklouzl na schodech a rameno si vykloubil znovu. Celá procedura s ošetřením se tak opakovala. Další útrpné repete se už naštěstí nekonalo. 

Při opalování na pláži v Řecku klientka dvakrát přisedla čmeláka, který ji pokaždé píchnul do hýždí. Po původním ošetření domácí pálenkou místo vpichu napuchlo a klientce pojišťovna zařídila odpovídající ošetření a injekci. 

„Klienti byli na výletech na velbloudech. Jeden velbloud zkolaboval, druhý, který k němu byl přivázán, se z toho splašil a shodil našeho klienta na zem. Přivolaný doktor si poradil s vyraženým dechem i pohmožděnými žebry a zády klienta,“ popsal kuriózní zranění Vlastimil Divoký. 

Zároveň přidal případ z kategorie těch, ve kterých se snaží klienti získat pojistná plnění, i když na to nemají nárok. „Dvě klientky podcenily v Rakousku výstup na ferraty a když zdolaly jeden úsek, nevěřily si na další cestu. Kontaktovaly záchranáře, kteří poslali vrtulník. Když po nás chtěly tento zásah proplatit, ukázalo se, že si pojištění cíleně sjednaly až ve chvíli, kdy čekaly na vrtulník,“ dodal Divoký.


Autor: Dalibor Kracík

Pracovní úrazy. Jaké největší chyby připraví poškozené o kompenzaci?

28. dubna 2022 v 08:09

Oběti pracovních úrazů či nemoci z povolání si každý rok 28. dubna připomínají Světový den bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. V Česku se s úrazy v zaměstnání setká více než 40 000 lidí, drtivá většina z nich má nárok na odškodnění. Společnost Vindicia shrnuje nejčastější chyby, které mohou...

Divadla na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava

21. dubna 2022 v 09:59

Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava, který se bude konat od 13. do 16. července, nabídne vedle zahraničních i domácích hudebních divadelní program s řadou oceněných inscenací.

Právní poradna pro seniory a samoživitele

11. dubna 2022 v 08:40

Radnice Prahy 15 zajistila právní poradnu pro seniory a rodiče samoživitele. Poradna je k dispozici každé pondělí v 7. patře budovy Úřadu městské části Praha 15, Boloňská 478, od 13 do 17 hodin.

Další články
Nahoru