dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Parlament: Člověk je buď disident, nebo masový vrah?

Mýty o Sýrii II. Takový název nesl seminář, který se pod záštitou poslanců Tomia Okamury, Jaroslava Holíka a Radima Fialy uskutečnil v Poslanecké sněmovně. Organizátorem byl Institut slovanských strategických studií.  

Docent Vladimír Prorok v úvodu uvedl, že Sýrie je multikulturním státem, kde žije asi 76 % muslimů, zbylá procenta, mezi kterými je přibližně 10 % křesťanů, se k muslimské víře nehlásí. Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček řekl, že je lehké zjistit, kdo je v Sýrii vláda, ale těžké, kdo je tam v opozici – seznam opozičních subjektů vydal na brožurku o 35 stranách.

Češi mají k Sýrii emocionální vztah

Na dotaz, co říká tomu, že Sýrii se před válkou, kdy byla sekulárním státem, dařilo, a že na její mírové podobě se podíleli i Čechoslováci, odpověděl, že k Sýrii mají Češi emocionální stav, a proto nás tak tíží, co se tam děje. Prožíváme to intenzivně. Vadí mu černobílé popisování v médiích hlavního proudu, kde je nejen dění v Sýrii popisováno tak, že „člověk je buď disident, nebo masový vrah“.

O tom, jak je v médích informováno o lidech utíkajících ze Sýrie, hovořil publicista Petr Žantovský. Podle něj je v mainstreamových médiích jak přes kopírák psáno, že lidé utíkají „před Assadem a Putinem“. V diskusi zaznělo, že na situaci v mnoha zemích má neblahý vliv zahraniční politika USA. Erik Best, americký novinář žijící v ČR, se zamyslel nad tím, kolik válek Spojené státy vedou. „Obama chtěl změkčit politiku a USA vedou víc válek než za Bushe. Sedm,“ řekl.

Související články:

http://www.prazskypatriot.cz/na-kulatem-stolu-ve-snemovne-diskutovali-o-mytech-o-syrii/

http://www.prazskypatriot.cz/dnesni-rusko-je-lepsi-nez-kdyz-bylo-v-rukou-opilce-jelcina-a-kapitalistictejsi-nez-cesko-jaky-ma-zajem-valcit-s-evropou-myty-o-rusku-ve-snemovne/


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru