Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Čižinský se bude opět ucházet o post starosty, Praha 7 sobě vyhrála o parník
Jan Čižinský slaví v Praze 7 vítězství. Foto: Facebook J.Č.

Čižinský se bude opět ucházet o post starosty, Praha 7 sobě vyhrála o parník

Dosavadní starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha Sobě) se bude opět ucházet o post starosty, uvedl na dotaz ČTK. Kandidátka Prahy 7 Sobě zvítězila v sedmé městské části, když získala 53 procent hlasů a v 29členném zastupitelstvu má 18 mandátů. Do zastupitelstva se dostali ještě Společně – ODS a TOP 09, ANO a Piráti. Praha 7 Sobě, která chce jednat s Piráty, zvítězila i ve volbách v roce 2018, kdy získala 55,5 procenta hlasů.

„Jako starosta bych chtěl pokračovat," napsal ČTK Čižinský v textové zprávě. Starostou městské části se stal poprvé v roce 2014 a o čtyři roky pozici obhájil. Praha 7 Sobě včetně těch nynějších vyhrála poslední troje volby.

V rámci povolebního jednání bude Praha 7 Sobě jednat podle Čižinského s Piráty, kteří získali v zastupitelstvu dva mandáty. Co bude předmětem rozhovoru, Čižinský nesdělil, prý se teprve uvidí, co z jednání vzejde.

Kromě Prahy 7 Sobě a Pirátů se do zastupitelstva dostaly také Společně – ODS a TOP 09 s pěti mandáty a na třetím místě ANO se čtyřmi zastupiteli. Voleb se v sedmé městské části zúčastnilo 45,05 procenta voličů.


Autor: ČTK

Praha 13: Mimořádné dotace pro kluby, spolky a volnočasové organizace

21. listopadu 2022 v 19:15

Rada městské části Praha 13 dnes odsouhlasila poskytnutí dotací na provozní výdaje sportovním klubům, kulturním spolkům a dalším volnočasovým organizacím v celkové výši 750 tisíc korun. Registrovaným organizacím, které pořádají aktivity pro občany Prahy 13, nabízí radnice pomoc formou mimořádné...

Další články
Nahoru