Dnes Neděle - skorojasno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Čižinský se bude opět ucházet o post starosty, Praha 7 sobě vyhrála o parník
Jan Čižinský slaví v Praze 7 vítězství. Foto: Facebook J.Č.

Čižinský se bude opět ucházet o post starosty, Praha 7 sobě vyhrála o parník

Dosavadní starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha Sobě) se bude opět ucházet o post starosty, uvedl na dotaz ČTK. Kandidátka Prahy 7 Sobě zvítězila v sedmé městské části, když získala 53 procent hlasů a v 29členném zastupitelstvu má 18 mandátů. Do zastupitelstva se dostali ještě Společně – ODS a TOP 09, ANO a Piráti. Praha 7 Sobě, která chce jednat s Piráty, zvítězila i ve volbách v roce 2018, kdy získala 55,5 procenta hlasů.

„Jako starosta bych chtěl pokračovat," napsal ČTK Čižinský v textové zprávě. Starostou městské části se stal poprvé v roce 2014 a o čtyři roky pozici obhájil. Praha 7 Sobě včetně těch nynějších vyhrála poslední troje volby.

V rámci povolebního jednání bude Praha 7 Sobě jednat podle Čižinského s Piráty, kteří získali v zastupitelstvu dva mandáty. Co bude předmětem rozhovoru, Čižinský nesdělil, prý se teprve uvidí, co z jednání vzejde.

Kromě Prahy 7 Sobě a Pirátů se do zastupitelstva dostaly také Společně – ODS a TOP 09 s pěti mandáty a na třetím místě ANO se čtyřmi zastupiteli. Voleb se v sedmé městské části zúčastnilo 45,05 procenta voličů.


Autor: ČTK

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru