dnes
Středa - skorojasno
29°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
30°C
pozítří
Pátek - bourky
29°C
Čižinský: Chtěli jsme dát najevo, že Praha 1 na oběti nacistického vraždění nezapomene
Na balkonu radnice ve Vodičkově ulici se dnes objevila romská vlajka. Vyvěšení se zúčastnili i politici z vedení první městské části, starosta Pavel Čižinský a místostarosta Pavel Nazarský (zleva). Foto: P1

Čižinský: Chtěli jsme dát najevo, že Praha 1 na oběti nacistického vraždění nezapomene

Během noci z 2. na 3. srpna 1944 zplynovali nacisté ve vyhlazovacím táboře Auschwitz-Birkenau okolo tří tisíc Romů. 75 let od tohoto hrůzného činu si dnes připomněla i radnice Prahy 1 ve Vodičkově ulici.

„Na památku všech obětí jsem dnes vyvěsil z hlavní budovy radnice romskou vlajku. Chci dát najevo, že Praha 1, symbolické místo demokracie, svobody a solidarity, na žádné z obětí nacistického vraždění nezapomene,“ říká starosta Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě).

romska-vlajka-clanek


Tragická nehoda na Pražském okruhu

Včera v 15:17

Dva mladí muži dnes zemřeli dopoledne při dopravní nehodě na Pražském okruhu. K tragédii došlo kolem půl jedenácté na 60. kilometru ve směru na Běchovice. Nákladní auto se srazilo s dodávkou, ve které zůstali muži zaklíněni. Pražský okruh byl u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu...

Dotazník: Průzkum spokojenosti občanů Prahy 9

10. srpna 2020 v 16:54

Praha 9 v současné době zpracovává Strategický plán rozvoje. Na základě tohoto dokumentu chce vypracovat podklady pro rozhodnutí, jakým směrem se bude rozvoj Devítky ubírat v následujících letech. 

Zdravotnický materiál do Libanonu

10. srpna 2020 v 16:11

Ochranné rukavice, ústenky, respirátory, jednorázové jehly, obinadla, ochranné overaly a další zdravotnické pomůcky poslali dnes zástupci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do libanonského Bejrútu.

Život v Praze 13. Radnice zve na veřejné forum

10. srpna 2020 ve 13:25

Praha 13 zve na veřejnost: Přijďte diskutovat se zastupiteli a vedoucími odborů o tématech, která se týkají třinácté městské části.

V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

8. srpna 2020 v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Další články
Nahoru