dnes
Pátek - zatazeno
9°C
zítra
Sobota - zatazeno
8°C
pozítří
Neděle - zatazeno
8°C
Čižinský: Chtěli jsme dát najevo, že Praha 1 na oběti nacistického vraždění nezapomene
Na balkonu radnice ve Vodičkově ulici se dnes objevila romská vlajka. Vyvěšení se zúčastnili i politici z vedení první městské části, starosta Pavel Čižinský a místostarosta Pavel Nazarský (zleva). Foto: P1

Čižinský: Chtěli jsme dát najevo, že Praha 1 na oběti nacistického vraždění nezapomene

Během noci z 2. na 3. srpna 1944 zplynovali nacisté ve vyhlazovacím táboře Auschwitz-Birkenau okolo tří tisíc Romů. 75 let od tohoto hrůzného činu si dnes připomněla i radnice Prahy 1 ve Vodičkově ulici.

„Na památku všech obětí jsem dnes vyvěsil z hlavní budovy radnice romskou vlajku. Chci dát najevo, že Praha 1, symbolické místo demokracie, svobody a solidarity, na žádné z obětí nacistického vraždění nezapomene,“ říká starosta Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě).

romska-vlajka-clanek


Stovky expertů na největší orgán v těle jedou do Prahy

20. listopadu 2019 v 10:56

V tuzemsku nyní žije asi 55 000 lidí s nějakou formou střevního zánětu. Jen u Crohnovy choroby se za posledních 12 let zvedl počet nemocných ze 14 000 na 27 000. Nejenom toto budou řešit stovky odborníků na trávicí trakt – gastroenterologů – kteří se v těchto dnech sjíždí z Česka i Slovenska do...

Víc městských bytů pro potřebné profese

19. listopadu 2019 ve 20:12

Rada hlavního města Prahy schválila na včerejším jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Další články
Nahoru